Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    pepka
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Czytnik ebooków

Szukam czytnika ebooków do codziennego użytkowania... Zależy mi na tym aby trochę plików na niego się zmieściło, aby czytał przede wszystkim PDF (czy inne popularne) oraz aby bateria trzymała w miarę długo. Nie może też męczyć oczu...

mezo
    Gość

Odp: Czytnik ebooków

W tym zakresie chyba Amazon Kindle jest bezkonkurencyjny. Tzn jest tam konkurencja która też robi dobry sprzęt, ale jakaś taka moda nastała na tego Kindle.
    Są generalnie dwie wersje czytników e-booków - z podświetlaniem i bez.
    - Amazon Kindle 5 - bez podświetlania, czyta wszystkie ważne formaty, bateria trzyma stosunkowo długo. To jest ten tutaj: http://www.skapiec.pl/site/cat/3313/comp/5185822
    - Amazon Kindle Paperwhite II - podobnie jak wyżej, tyle tylko, że z podświetlaniem - można go obejrzeć tutaj: http://www.skapiec.pl/site/cat/3313/comp/8597145

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kindle pdf-a co prawda nie przeczyta, ale po rejestracji sprzętu dostaniesz "specialny" adres mailowy, i wszystkie pdf-y które na niego wyślesz zostaną za free przerobione na "strawny" format i odesłane na twojego kindla (ściągną*się jak podepniesz go do sieci). Generalnie jeśli chodzi o czytniki, to nie stosuje się PDF-ów tylko np mobi czy jego nowsza wersja azw (są one oparte o system zbliżony do strony internetowej, więc łatwo się dopasowują do różnych rozmiarów ekranu i ustawionej przez użytkownika wielkości czcionki).

ps jak byś jednach chciał pdf-a to proponuję*czytać na tablecie, czas pracy na baterii nie ten co na e-inku (tutaj ekran jako taki pobiera prąd wyłącznie przy zmianie strony, sam mam kindle-a bez podświetlania i ładuję*go gdzieś tak co 7-8 nie zawsze "cienkich" książek) ale za to czyta w zasadzie wszystko.

Ja używam kindla classic od Amazona i sprawuje mi się super, nie męczy oczu praktycznie jak kartka papieru, czyta pdf i inne formaty, tylko, że przy innych niz mobi i pdf może być konieczność przekonwertowania na pdf lub mobi ale doc czyta też jako mobi ale ma problemy z polskimi znakami. Co do baterii to przy częstym użytkowaniu trzyma prawie miesiąc

Początkujący Avatar Ogrodowa58
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Ja też polecam Kindle Classic. Jak ktoś pisze, że obsługuje mało formatów to po prostu szuka dziury w całym. Bo przecież jaki jest problem, żeby odpalić program do konwersji i przekonwertować np. ebup na mobi. No, ale wszystkim nie dogodzisz
    Zapraszamy do centrum biznesowego, wynajem powierzchni biurowych - ogrodowa58.pl

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Na chwilę obecną z nowych kindle-ów polecił bym w zasadzie tylko odysey, paradoksalnie tylko on jako najdroższy został łaskawie wyposażony w fizyczne guziki. Te tańsze mają*tylko ich namiastkę w postaci ekranu dotykowego. A takowe albo coś mnie "nie lubią" i wariują w mojej obecności (miałem tablet i miewam styczność z smarfoen-ami (w tym samsungiem galaxy IV) albo też są po prostu kiepskie. Osobiście obstawiam to drugie. Tak więc polecił bym raczej coś innego producenta, ale z e-inkiem.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja mam kindle 10 i jestem bardzo zadowolona

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia