Zależy w jakiej sytuacji finansowej się znaleźliśmy.. Jeśli potrzebujemy gotówki a nie możemy jej uzyskać w żaden inny sposób a więc w banku czy prywatnie pożyczając od kogoś (tego sposobu akurat nie jestem zwolennikiem) to nie widzę przeszkód by z takiej pożyczki nie skorzystać. Decydując się na opcję pożyczki pozabankowej czy też chwilówki, musimy sobie zdawać sprawę z tego że musimy ją zwrócić w ustalonym terminie, nie może nam się zdarzyć 1 czy 2-dniowe opóźnienie na które sobie pozwoliliśmy spłacając raty kredytu bankowego. W przypadku takich pożyczek, jeśli się spóźnimy ze spłatą to niestety będziemy musieli ponosić tego finansowe konsekwencje. Dlatego uważam - chwilówki jak najbardziej tak, tym bardziej że możemy znaleźć szereg takich opcji które dostępne są całkowicie za darmo, ale tylko pod warunkiem że mamy pewność co do tego, że taką pożyczkę spłacimy w ustalonym terminie i bez opóźnień.

Ja osobiście też miałem swego czasu przygodę że miałem lekki dół finansowy, bank nie dał mi nie dużego kredytu więc szukałem innych możliwości.. tyle że wtedy nie było tyle możliwości co kiedyś. Kwestia w tym by korzystać z nich z głową i z umiarem.