Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    mezo
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Fundusze inwestycyjne. Zarabiacie na nich?

Czy da się obecnie zarobić na funduszu inwestycyjnym ? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? Chciałbym odłożyć pieniądze właśnie w ten sposób. Niestety ale lokaty nie oferuja obecnie dobrego zarobku ( nie to co kilka lat temu) tak wiec szukam dobrego rozwiązania.
    Osobiście średnio znam się na inwestowaniu a posiadam sporą ilość gotówki, którą raczej chciałbym powiększyć ale na pewno nie stracić.
    Co sądzicie o funduszach ?

Miro
    Gość

Odp: Fundusze inwestycyjne. Zarabiacie na nich?

Mam na tapecie plan, jak włożenie kasy do obligacji korporacyjnych i zarobienie parę złotych, bez panicznego strachu. Rynek powstał 2009 roku, ale mozna spróbować.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 28-02-15 o 13:26

pepka
    Gość

Róznie z tym bywa. Sama jednak nie będę Cię od tego odwodzić ponieważ rzeczywiście da się na tym zarobić. Warto jest jednak przestrzegać kilku zasad. Czyli nie odkładaj wszystkich pieniędzy na jednym tylko funduszu. Najlepiej na kilku . Wtedy ewentualne ryzyko straty jest najmniejsze.
    Poza tym poczytaj sobie o rodzajach i strategiach jakie stosują. Tutaj:
    (spam)
    Masz dobre porównanie funduszy inwestycyjnych na rynku.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 28-02-15 o 13:27

mezo
    Gość

Cytat Napisał pepka Zobacz post
    Róznie z tym bywa. Sama jednak nie będę Cię od tego odwodzić ponieważ rzeczywiście da się na tym zarobić. Warto jest jednak przestrzegać kilku zasad. Czyli nie odkładaj wszystkich pieniędzy na jednym tylko funduszu. Najlepiej na kilku . Wtedy ewentualne ryzyko straty jest najmniejsze.
    Poza tym poczytaj sobie o rodzajach i strategiach jakie stosują. Tutaj:
    (spam)
    Masz dobre porównanie funduszy inwestycyjnych na rynku.
    Dzięki ogólnie za zestawienie. Czy mogłabyś mi napisać czy może inwestujesz sama inwestujesz? Jak zapatrujesz się na poszczególne fundusze? Aktualnie szukam tych w miarę bezpiecznych ponieważ nigdy nie inwestowałem. Czyli takich, które zapewnią w miarę bezpieczny zysk, wyższy od lokaty ale zarazem będę mógł być bezpieczny o swoje pieniądze.
    Pozdrawiam.

pepka
    Gość

Cytat Napisał mezo Zobacz post
    Dzięki ogólnie za zestawienie. Czy mogłabyś mi napisać czy może inwestujesz sama inwestujesz? Jak zapatrujesz się na poszczególne fundusze? Aktualnie szukam tych w miarę bezpiecznych ponieważ nigdy nie inwestowałem. Czyli takich, które zapewnią w miarę bezpieczny zysk, wyższy od lokaty ale zarazem będę mógł być bezpieczny o swoje pieniądze.
    Pozdrawiam.
    Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Sama aktualnie mam pieniadze na kilku ( w tym WIOF oraz HSBC , również kilka innych mniejszych) - w zasadzie to Twoje pieniądze tak wiec sam zapoznaj się z zestawieniem i zdecyduj. Jak na podanej stronie wejdziesz w szczegóły poszczególnych funduszy inwestycyjnych zobaczysz mniej więcej jaka była ich historia na wykresie.

mezo
    Gość

Cytat Napisał pepka Zobacz post
    Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Sama aktualnie mam pieniadze na kilku ( w tym WIOF oraz HSBC , również kilka innych mniejszych) - w zasadzie to Twoje pieniądze tak wiec sam zapoznaj się z zestawieniem i zdecyduj. Jak na podanej stronie wejdziesz w szczegóły poszczególnych funduszy inwestycyjnych zobaczysz mniej więcej jaka była ich historia na wykresie.
    A co sądzisz o funduszach indyjskich? Na przykład tym: (spam)
    ?
    Zostawiłem dzisiaj na stronie comperia swój numer telefonu. Ma do mnie oddzwonić doradca w sprawie funduszy. Zobaczymy co on jeszcze mi powie.

Siła Reputacji
    0

Mezo rozmawiałeś już z doradcą? Też nigdy nie inwestowałem w fundusze, a chciałbym zacząć. Nie wiem czy lepiej pójść do banku czy znaleźć doradcę. Na pewno potrzebna jest mi pomoc, bo nie wiem który fundusz wybrać i od czego zacząć.
    Przejrzałem to zestawienie na comperi i przy niektórych funduszach stopa zwrotu wynosi nawet ponad 14%, czy taki zysk jest naprawdę możliwy?

Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał hultaj Zobacz post
    Mezo rozmawiałeś już z doradcą? Też nigdy nie inwestowałem w fundusze, a chciałbym zacząć. Nie wiem czy lepiej pójść do banku czy znaleźć doradcę. Na pewno potrzebna jest mi pomoc, bo nie wiem który fundusz wybrać i od czego zacząć.
    Przejrzałem to zestawienie na comperi i przy niektórych funduszach stopa zwrotu wynosi nawet ponad 14%, czy taki zysk jest naprawdę możliwy?
    Przed rozmową z doradcą sam poczytaj różne artykuły. To zestawienie z comperii jest bardzo dobre- przeanalizuj wykresy, poczytaj informacje na temat poszczególnych funduszy. Nie musisz brać od razu tego co powie Ci doradca, ale taka rozmowa dużo z pewnością pomoże.
    Taki zysk jest jak najbardziej możliwy, sam osiągnąłem nawet większy- 17%.

fruitekk
    Gość

Zapraszam Was na (spam) - tam toczy się sporo podobnych rozmów - oczywiście zachęcam Was również do tego, abyście aktywnie uczestniczyli w dyskusjach na forum. Pozdrawiam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Fundusze inwestycyjne są dobrym sposobem na zarobek bez dużego nakładu pracy jednak warto korzystać z takich funduszy które zapewniają użytkownikowi zwrot zainwestowanej kwoty.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia