Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    mezo
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Kiedy możemy mówić o pracoholizmie?

Pracuję przez 10 godzin dziennie - czasami w sb i ndz. Czasu brakuje mi na właściwie wszystko. Czy w takiej sytuacji możemy mówić o pracoholizmie?

pepka
    Gość

Odp: Kiedy możemy mówić o pracoholizmie?

Nie bez przyczyny mówi się, że człowiek powinien pracować przez 8 godzin, 8 godzin odpoczynku po pracy i 8 godzin snu. Każde zachwianie tej proporcji wpływa negatywnie na ciało i psychikę i w dłuższej perspektywie jest nie do przeskoczenia. Praca pracą - ale trzeba żyć, szczególnie gdy cierpi na tym również życie rodzinne. Straconego czasu przecież nie da się już odzyskać. A może należy zmienić pracę?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-03-15 o 16:10

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem czy to pracoholizm czy nie (zwał jak zwał), ale kiedy brakuje nam już czasu dla rodziny, na sen, czy na realizację własnych pasji / hobby, to trzeba raczej coś z tym zrobić. Bo za kilka lat może już być za późno (ucierpi np. zdrowie, rodzina)...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Zabierz rodzinę na wycieczkę lub na spacer. Praca to nie wszystko, a jak mówisz, że pracujesz po 10 godz. to stanowczo za dużo.

marysia
    Gość

Jak dla mnie pracoholizm zaczyna się wtedy, kiedy praca jest cały czas na pierwszym miejscu i nie masz czasu dla siebie i swoich przyjemności.
    Ja też dużo pracuję - w tygodniu nie raz od 8 do 20, z paroma przerwami. Ale znajduję też czas na siłownię, czy granie w ulubioną gierkę. Weekendy z kolei poświęcam bliskim, staram się wtedy pracować jak najmniej.
    Najważniejsze, żeby umieć znaleźć równowagę między tym wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-03-15 o 16:10

szczeart
    Gość

Pracoholizm jest wtedy, kiedy wydaje Ci się, że nie pracując tracisz tylko czas. Więc nie dajmy się zwariować. Praca - tak, ale prawo do wypoczynku też.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-03-15 o 16:09

ciekawymarian
    Gość

Dla mnie pracoholizm jest niezależny od ilości godzin, tylko od tego jak bardzo ingeruje w życie prywatne. Są takie sytuacje w życiu gdzie godzina pracy dziennie to pracoholizm, czasem trzeba odpuścić i zająć się ważnymi sprawami. Jeśli nie tracisz życia to możesz i 16h pracować.

pola
    Gość

Rzeczywiście, czasami trzeba zostać po godzinach i nie jest to od razu pracoholizmem. Jeżeli jednak praca ingeruje w twoje życie prywatne albo wręcz w ogóle nie masz na nie czasu, to coś jest nie tak.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jak wychodząc z pracy, dalej w "niej jesteś" to na pewno

Początkujący Avatar cokecock
    Siła Reputacji
    0

ja mam taki problem, wracam do domu i kontunuję pracę bo nie lubie zostawiać czegoś na później.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia