Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    mezo
    Gość

Jaki fotelik samochodowy dla 2 latka?

Chciałbym was podpytać jaki fotelik samochodowy dla 2 latka będzie najbardziej odpowiedni? Zależy mi na tym aby montaż nie był skomplikowany w montowaniu - ponieważ od czasu do czasu zajedzie potrzeba demontażu.

pepka
    Gość

Odp: Jaki fotelik samochodowy dla 2 latka?

Generalnie jest 5 rodzajów fotelików podzielonych ze względu na wiek - ale w rzeczywistości można kupić 3 rozmiary fotelików do 12 roku życia (bo to tego wieku w Polsce obowiązuje nakaz jazdy w fotelikach).
    Najczęściej spotykany podział to:

0-10 kg (do ok.9 miesiąca życia)
    0-13 kg (do ok.12-15 m.ż.)
    9-18 kg (od 9 mies. do 4 roku życia)
    15-25 kg (od 3 do 7 r.ż.)
    22-36 kg (od 6 do 11 r.ż.)

Trzeba również zwracać uwagę, aby fotelik miał wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Zajrzyj sobie na (...) - tam znajdziesz foteliki w dobrej cenie, a dostawa jest za free. Przy czym masz pewność, że kupujesz sprawdzony produkt, bo im po prostu nie opłaca się bawić w półśrodki.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-03-15 o 14:27

Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał mezo Zobacz post
    Chciałbym was podpytać jaki fotelik samochodowy dla 2 latka będzie najbardziej odpowiedni? Zależy mi na tym aby montaż nie był skomplikowany w montowaniu - ponieważ od czasu do czasu zajedzie potrzeba demontażu.
    Dla 2 latka polecam fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy (RWF).
    Tak jest bezpieczniej dla dziecka nawet do 5 roku życia.
    Fotelik montowany przodem do kierunku jazdy (FWF) polecam od ok 4-5 lat.

Proszę zerknąć na porównanie fotelików przodem i tyłem w czasie kolizji
    youtube.com/watch?v=Owzp51bW8dk

Tu film i mały opis
    youtube.com/watch?v=1JXUfEaXqTk

Najbardziej odpowiedni fotelik?
    Ten dopasowany do dziecka i samochodu.

Cytat Napisał pepka Zobacz post
    Trzeba również zwracać uwagę, aby fotelik miał wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Zajrzyj sobie na, tam znajdziesz foteliki w dobrej cenie, a dostawa jest za free. Przy czym masz pewność, że kupujesz sprawdzony produkt, bo im po prostu nie opłaca się bawić w półśrodki.
    Nie polecam podstawek - nie są bezpieczne.
    To produkt fotelikopodobny i jedyne przed czym chroni to - mandat.

lolek112
    Gość

fotelik dla 2 latka napewno znajdziesz w którymś ze sklepów interneotwych
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 10-07-15 o 08:11

Milena
    Gość

Proponuję kierować się atestami (szczególnie ECE- Logo Standardów Bezpieczeństwa w przewożeniu dzieci). Fotelik powinien być w miarę możliwości lekki i jak najłatwiejszy w montażu. Wybór na rynku jest ogromny, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego w sensownej cenie. Ja zamawiałam ostatnio dla synka ze sklepu stosującego marketing szeptany zamiast zwykłej reklamy, który ma dokładnie wszystko czego szukałam.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 20-07-15 o 13:46

chodziq
    Gość

Byle unikać najtańszych fotelików z hipermarketów typu real, auchan itp. Kompletna padaka, szelki zapięte potrafią się rozpiąć kiedy dziecko się lekko powierci w trakcie jazdy. Równie dobrze można by jeździć bez fotelika, w razie wypadku i tak dziecko wypadnie jak lalka.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

no tych z marketów wiadomo ze należy unikac. Sama osobiście jestem zdania że na dziecku nie ma co oszczędzać.Widział ostatnio świetny fotelik. To nowośc na naszym rynku i serio jest rewelacyjny. Z przedziału 9-36 tak więc wystarczy już do końca. Ma wszystkie potrzebne atesty więc zdecydowanie jest bezpieczny. Mocowany w prosty sposób- ma Isofix a do tego jakieś pasy przeciwobrotowe. Regulowany zagłówek, kąt odchylenia oparcia, oddychający materiał. oj dużo by wymieniac. Jego trzeba po prostu zobaczyć
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 02-04-16 o 00:46

swerin1
    Gość

Dodam swoje 3 grosze:
    1. nie kupuj fotelika online tylko jedź do sklepu i od razu przymierz do fotela w aucie - nie każdy fotelik pasuje do każdego fotela w aucie ( nawet te najdroższe nie zawsze pasują do foteli w autach ) przerabiałem to ,
    2. markowe foteliki często sa produkowane w Polsce na zlecenie ( zagłębie wokół częstochowy skąd pochodzę ) i dopiero stają się markowe po naklejeniu znaku zastrzeżonego więc nie kieruj się marką ale dopasowanie do pojazdu i oczywiście certyfikatami.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia