Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    amberus
    Gość

Odp: Ogrzanie nowego domu

Zgodzę się z przedmówcą. Podłogowe jest bardzo dobre i nie kosztowne. W końcu to niskotemperaturowe.

wawaler
    Gość

Warto spojrzeć na polskie kotły retortowe z Metalteres z nowe linii Eco Lux U-M bardzo wydajne i oszczędne, automatycznie sterowany kocioł z podajnikiem ślimakowym i palnikiem retortowym, mam taki na działce, jestem bardzo zadowolony

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ogrzewanie podłogowe jest świetne , mam u siebie i nogi nie marzną

koter
    Gość

Jakbym budował dom to z pewnością zainwestowałbym w pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. W mojej miejscowości jest jeden użytkownik tego cuda bodajże kupował w Buderusie i faktycznie nie jest to drogi system grzewczy. Na początku trzeba sporo wydać na samą pompę jaki i instalację ale potem tylko jedyne za co się płaci to za prąd, który jest niezbędny do zasilania pompy ale i na to jest sposób bo można zamontować kolektory słoneczne.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Aktualnie inwestuje się duże pieniądze w poszukiwanie alternatywnych ekologicznych sposobów ogrzewania. Ta dziedzina cały czas idzie do przodu, a stosowanie ekologicznych rozwiązań staje się coraz bardziej dostępne.

hejka, właśnie tez się zastanawiam nad ogrzewaniem podłogowym. Uwielbiam ciepło a do tego czasem mam tak, że jak mi stopy zmarzną to już mam problemy z pęcherzem - zapalenie gotowe. Więc to chyba byłoby dobra sprawa

marcel.kluza
    Gość

rozmawiałem ostatnio z gościem to paneli - fotowoltaika itp i mówił ze no trzeba czekać na zwrot ok 4-5 lat ale ze się opłaca itp
    Rozmyślam nad tym ale na początek spłace swoje długi w temacie własnie czytam opinie na blogu finansowym
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 24-06-15 o 09:18 Powód: wycięcie reklamy, w dodatku niegramatycznej

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Gdybyś miał dużą działkę to mógłbyś się pokusić o ogrzewanie piecem na troty lub słomę. Pomysł z pompą wodną + kolektory słoneczne też brzmi obiecująco.

Początkujący Avatar sakuranna
    Siła Reputacji
    0

Myślę, że najlepiej zainwestować w alternatywne źródła energii (są do tego nawet spore dofinansowania Unijne z tego co pamiętam) i wtedy kombinować z ogrzewaniem podłogowym na przykład. Jest to trochę zachodu i nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale tak to zwykle bywa, że za jakość trzeba płacić

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Przy ogrzewaniu podłogowym występuje problem z konwekcją kurzu - jest to problematyczne dla alergików. Alternatywą jest instalacja grzewcza niskotemperaturowa w ścianach wewnętrznych domu. Kilka lat temu widziałem na stronie pracowni architektonicznej z Gliwic gotowe projekty z takim rozwiązaniem, ale zdaje się ich strona już nie działa, więc nie podam. Paten w każdym razie polega na tym, że jest źródło energii, które podgrzewa zasobnik z wodą z wymiennikiem ciepła, to jest podłączone do wodnej instalacji grzewczej. Instalacja nagrzewa się do temp. ok 30 kilka stopni i promieniuje ciepło z całych powierzchni ścian. Prania na tym nie wysuszysz, ale podobno atmosferę czyni bardzo przyjemną do mieszkania. No i nie latają pyłki w powietrzu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia