Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    tomash23
    Gość

Ogrzanie nowego domu

To jest w sumie największa zagwozdka i problem jeśli chce się zmniejszac swoja emisję węgla - jakie ogrzewanie wybrać. Wiem że są dopłaty na kolektory słoneczne, ale to raczej tylko do grzania wody, są też sumy na domy pasywne, jest też ogrzewanie stałopalne. Pytanie tylko która opcja jest rzeczywiście oszczędna dla kieszeni i planety, macie swoje zdanie na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 30-03-15 o 12:30

Początkujący
    Mieszka w
    Gdynia
    Siła Reputacji
    0

Odp: Ogrzanie nowego domu

Oczywiście, przy nowym budynku, warto zastanowić się nad rozwiązaniem pasywnym, jednak starsze budynki czasami nie warto modernizować, ponieważ takie koszty nigdy się nie zwrócą.

Początkujący Avatar WilkJac
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Osobiście zamontowałbym kolektory słoneczne. Jest to chyba najlepszy sposób na ogrzewanie domu. Szczególnie warto to rozważyć podczas budowy nowego domu.

Początkujący
    Mieszka w
    London
    Siła Reputacji
    0

Nie mam takiego ogrzewania, ale znam gościa, który ogrzewa tak cały dom i nie dociepla dodatkowo. Świeży dom, ale na razie mu się spisuje. wszystko też zależy od tego, jakim funduszem dysponujesz. Jeśli wsadzisz w podłogę szmelc, zepsuje się po kilku latach, to będziesz musiał rozdzierać.

ratun
    Gość

Moim zdaniem da się ograniczyć tylko do tego

Siła Reputacji
    0

Dobrą opcją jest też ogrzewanie z ziemi. Kosztowne, ale później będziesz miał ogrzewanie i ciepłą wode za 200zł. Rodzice zamontowali u siebie i ogrzanie domu 700m2 kosztuje ich miesięcznie tylko 900zł.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A na czym to w ogóle polega? Tzn. ogrzewanie z ziemi? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. A czy zastosowane materiały mają wpływ na łatwość ogrzewania w domu? Myślę nad posadzkami z zarembaposadzki, ale rozglądam się jeszcze za innymi rozwiązaniami. Co byście polecili?

ratun
    Gość

Ogrzewanie z ziemi jest bardziej ekologiczne, więc pewnie warto

Początkujący Avatar Lorry8
    Siła Reputacji
    0

Hej :P Czy według Was rekuperacja Jest efektywna? Szukam obecnie jakiejś sprawdzonej firmy, która się tym zajmuje. (spam) ma całkiem interesującą ofertę i zastanawiam się, czy by z nich nie skorzystać. Macie może jakieś inne sprawdzone oferty?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 30-03-15 o 12:31
    Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam ogrzewanie podłogowe. Super sprawa, sam takie cudo mam zainstalowane (bardzo dużo kasy na to wydałem) i wygląda świetnie. Deski podłogowe + ogrzewanie = stuprocentowe zadowolenie. Ci którzy mają takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu wiedzą o czym mówię Sprawdźcie u jakiś znajomych jak to wygląda.
    No przecież świetna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 30-03-15 o 12:31

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia