Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czarna lista spamerów

Cześć.

Czy istnieje polska lista spamerów, firm, które rozsyłają reklamy, itp.? Mam kilka przypadków, chętnie bym ich na takiej liscie umieścił.

Przy okazji trochę googlałem i znalazłem troszkę pożytecznych informacji:

Analiza nagłówków pocztowych

http://nospam-pl.net/

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Trzech spamerow korzystajacych z kont polskich portali udupilem wysylajac maila na abuse. Odpowiedz byla wyjatkowo szybka. Tak samo bylo z jedna phisherska strona, strona na interii alias na glt.pl. Obydwa zostaly w szybkim czasie usuniete.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl
    strona na interii alias na glt.pl. Obydwa zostaly w szybkim czasie usuniete.
    to ja też się pochwalę :-)
    WWW.PROVASIK.VEL.PL zrobiło papapa :-) (alias i stronka)
    a listę spamerów mam własną... i zasady kontaktu też określone :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nikt już nie używa czarnych list spamerów - są za mało skuteczne. Jeśli zależy Ci na ochronie na poziomie MUA - użyj programu Spampal. Jeśli jesteś administratorem serwera pocztowego - użyj narzędzi typu Spamassassin czy Bogofilter.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moja cierpliwosc sie skonczyla, jesli dostaje JAKIKOLWIEK spam, to od razu wysylam mail do providera. W 90% przypadkow spamer konczy swoj zywot.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jeśli chcesz pozbyć się Spamów załuż sobie pocztę w gmailu, czyli w google, to doskonała poczta, sam już tą mam i nie narzekam na nią, a zatem polecam

Jedyna skuteczna metoda na spamerów:

Adres oficjalny: do kontaktów z przyjaciółmi, znajomymi i oficjalnych
    Adres alternatywny: do podawania na stronach wymagajacych rejstracji czy też podania adresu e-mail.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

andrzejno posiadam tam pocztę (jak i w kilku innych miejscach) i nie istnieje twór doskonały. Wystarczy, że zarejestrujesz się w jakiejś bazie danych - ot choćby sklep wysyłkowy i oni odsprzedają Twoje dane firmie rozsyłającej reklamy. Wystarczy, że przy rejestracji zgodziłeś się z warunkami świadczenia umowy i stało tak, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie i przekazywanie Twoich danych w celach marketingowych. GMail ma całkiem dobre rozwiązania antyspamowe, ale to nie uchroni ani Ciebie, ani mnie przed napływem kolejnych listów reklamowych. Jedyny całkiem dobry pomysł to posiadanie 2 kont jak radził użyszkodnik babcia_samo_zło post wyżej. :-)

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał andrzejno
    jeli chcesz pozby si Spamw zau sobie poczt w gmailu, czyli w google, to doskonaa poczta, sam ju t mam i nie narzekam na ni, a zatem polecam
    Jako nie mam zaufania do bezpatnych kont a tym bardziej do gmail'a. Zaapem si kilka lat temu jeszcze w home.pl na ofert kont "wieczystych" i pki co nie dam zego sowa powiedzie na obsug. A oczywicie na nieznanych mi stronach, forach itp. uywam kont bezpatnych typu tlen.pl itp. Nie dalej jak dzisiaj miaem wymian korespondencji ze spamerem (nomen omen uytkownika home.pl) - czekam na rozwj sprawy a wnioski do Rzecznika Konsumentw i Policji ju mam wypenione i le na biurku - reakcja administracji home.pl i spamera na moje maile bya szybka - wicej szczegw podam jak uzyskam wicej informacji i oczywicie jestem gotw podj walk jeli nie uzyskam sensownych wyjanie dlaczego niezamwiona informacja handlowa trafia do mojej skrzynki.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)