Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
    Początkujący Avatar Michal83x83
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem

Posiadam mieszkanie, które od niedawna wynajmuję. Z uwagi na niepewne czasy, zastanawiałem się nad zakupem drugiego na raty, które też chciałbym wynająć (a z dwóch pewnie szybko by się ono spłaciło).
    Problem polega na tym, że nie wiem czy nadal się to opłaca (a w szczególności w Łodzi gdzie mieszkam). Pomijając fakt, że zdarzają się nieuczciwe osoby, które wynajmują i nie płacą. Ponieważ ceny mieszkań podobno maleją więc jest to doskonały moment na zakup, jednakże po rozmowie z kilkoma osobami, które wystraszyły mnie możliwością wprowadzenia podatku kastralnego, obawiam się, że ludzi nie będzie stać na to, aby wynająć mieszkanie po podniesieniu opłaty wynajmu. Jeśli natomiast cena wynajmu się utrzyma, to opłacalność takiej inwestycji może być identyczna jak w przypadku lokaty bankowej.

Czy ktoś się może trochę orientuje w temacie i mógłby mi cokolwiek podpowiedzieć?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Lucy00
    Gość

Odp: Czy nadal opłaca się inwestować w mieszkania pod wynajem

Jeżeli mieszkanie będzie w mieście, w którym jest duży popyt na mieszkania do wynajęcia( np.miasta akademickie ),
    będzie to dobrą inwestycją.
    Ale jeżeli dysponujesz większą gotówką, to podobno dużo bardziej opłacalne jest inwestowanie
    w nieruchomości przemysłowe jak np. hale produkcyjne, magazyny itd...
    Są firmy, które specjalizują się w budowie takich obiektów
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:45

mezo
    Gość

Odp: Przelew za mieszkanie w systemie elixir

Cytat Napisał sesjebankowe Zobacz post
    Cały czas się opłaca, zwłaszcza w centrum dużego miasta. Ludzie jakby na to nie patrzeć zarabiają coraz więcej i ceny mieszkań muszą iść w górę.

[/URL]
    Zgadzam się w 100% !
    Sam dodam jeszcze,że najłatwiej jest wynająć mieszkanie jedno albo dwupokojowe. Na nie jest właśnie najwięcej nabywców. Jednocześnie gdy kupujesz mieszkanie w jednym z większych miast masz pewność,że nie straci ono na wartości.
    Może dobrym pomysłem byłby zakup kawalerki w Poznaniu? Są targi nieruchomości, na których możesz się rozejrzeć właśnie za mieszkaniem w tej okolicy.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:46

Początkujący
    Mieszka w
    Radom
    Siła Reputacji
    0

Podobno najlepiej zarabia się na kawalerkach, a najłatwiej wynajmuje się mieszkania dwupokojowe. Warunki na rynku się zmieniają ale ludzie przecież tak czy inaczej muszą gdzieś mieszkać, więc to ciągle dość stabilny biznes.

Ramecki
    Gość

Myślę, że wciąż warto wynajmować mieszkania. Aczkolwiek nie wiem, czy opłaca się specjalnie brać kredyt na zakup mieszkania pod wynajem. To dosyć ryzykowne. Może lepiej zainwestować w coś innego?
    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:46

Początkujący
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Ciekawą propozycją jest też mieszkanie pod hostel. Tylko dużo z tym zamieszania.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Uważam, że cały czas jest to opłacalne, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, że tego typu inwestycje zwracają się dopiero po kilku, kilkunastu latach.

pepka
    Gość

Turystyka ciągle się rozwija. Jakiś czas temu czytałam artykuł o tym, że Polska baza noclegowa jeszcze nie jest tak dobrze rozwinięta w stosunku do zagranicznej. Wciąż mało jest u nas hoteli oraz pensjonatów. Wszystko będzie się zmieniało. Coraz bardziej modne staje się wynajmowanie mieszkań. Dzięki temu ma się większą swobodę oraz przestrzeń.
    Stawiałabym na zakup mieszkania w jednej z miejscowości nadmorskich. Piękne wydaje się Świnoujście. Obecnie na stronie:
    (spam) Możecie sobie przejrzeć mieszkania oferowane na sprzedaż przez miejscowe biuro podróży. Ceny może nie są takie niskie ale za to zwróci się to w szybkim czasie. Możecie sobie sprawdzić jakie są ceny noclegów w Świnoujściu. Do najtańszych również nie należą.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:47

Tomasz Sidorowicz
    Gość

Podam na przykładzie Wrocławia. Mam mieszkanie do wynajęcia 3 pokojowe i ciężko mi znaleźć komplet ludzi - mówię o studentach. Jest teraz na rynku mnóstwo lokali do wynajmu więc studenci mają w czym wybierać. Chyba że wynająć przez pośrednika ale wtedy mniej zarobimy

wielkibrat
    Gość

Moim zdaniem to się nie opłaca. Nie znajdziecie klienta, który da wam dobrą cenę, zobaczcie - (spam) To i tak nie są ceny ostateczne. Inna sprawa jest taka, że na pewno warto kupować mieszkanie dla siebie - cena będzie dużo niższa, w zasadzie od wielu lat nie mieliśmy na rynku do czynienia z tak niskimi stawkami.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:47

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia