Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

1 zl na godzine ? czyli "praca" na dzien to 8 zl x 30 dni to 240 zl wiec stawki sa chyba inne

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja tam rzadko daję. Jeżeli już to tym co grają lub robią coś fajnego.

Nastolatkom czy ludziom w kwiecie wieku, którzy zamiast pracy wyciągają ręce po pieniądze... raczej odmawiam. Skuteczne żebranie może wyrobić w tych ludziach "sposób na życie" a nikomu bym ni eżyczył, życia z "żebrania"...

Przynajmniej dla mnie to jakieś takie, mało kreatywne i nic nie wnoszące, a tym samym stratne dla samych zainteresowanych jak i społeczeństwa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dokładnie Jakubie. Popieram. Podobnie jak Krzysiek, w razie potrzeby kupuję mleko czy chleb. Jeśli ktoś mnie prosi o pieniądze, stanowczo odmawiam. Inaczej wyrabiałbym w tych ludziach odruch zależności i bezradności, co na dłuższą metę jest dla nich szkodliwe. Da się zarobić i w inny sposób.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Odp: Ile można zarobić żebrząc ?

Ja nie daję pieniędzy takim żebrzącym osobom, kiedyś jakieś drobne dawałem dzieciakom, ale potem zaczęli mówić o tym w tv że to mafia i wysyłają swoje dzieciaki na żebry i już nie daję. Kiedyś pamiętam dzieciak mówił że chce kasę na jedzenie to powiedziałem że mogę kupić dla niego jakieś jedzenie... podziękował i powiedział że woli kasę, głupiemu

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał k-ny Zobacz post
    W Katowicach koło kina Rialto stoi mężczyzna, który gra na instrumencie, a gdy ktoś mu wrzuci datek to przestaje grać i wystawia paragon. Ma ze sobą kasę fiskalną. Był o nim kiedyś nawet program w TV. Tak chce zarobić na emeryturę bo zostało mu kilka lat, a nie może znaleźć pracy.
    poważnie? ... chociaż jak się dobrze przyjrzeć to jednak jest to sposób na dotrwanie do emerytury ... może udokumentować dochody jako podstawę do wyliczenia emerytury ...tyle że nieco uwłaczający w państwie ponoć bezpieczeństwa socjalnego ...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja nie daję NIGDY. Kiedys mi się zdarzało, ale nie wiem,po co to robiłem. chyba tylko dlatego, aby popre
    wić sobie samopoczucie "jestem taki fajny i dobry, daję kasę żebrakom". ale dojrzałem. to jest chore. jeśli masz dwie nogi i dwie ręce, głowe na karku to poszedłbyś do byle jakiej pracy: kopać rowy, wycierać wymiociny chorym ludziom, pracować jako cieć na parkingu or sth.
    Ale co tam, lepoej siedzieć na dupie i robić smutną minkę, a jeszcze lepiej, posłużyć się małym dzieckiem!
    We Wrocku widziałem kiedys plakat "Dając nie pomagasz". dotyczył właśnie żebractwa... Nic dodać, nic ująć.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jeździe zobaczyć co się w Pradze dzieje, w tamtym roku byłem tam na wakacjach i tam było całkiem sporo takich żebraków... i każdy z psem :P Raz widziałem kłótnię dwóch "żulów" że jeden za długo klęczy a drugi wcale. W każdym razie jak już wyżej napisałem nie ważne kto i tak nie daję. A za ten pomysł z kasa to ten Pan powinien nagrodę miesiąca dostać

Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Kiedyś w Polsce przeprowadzono eksperyment- ustawiono kukłę zamiast człowieka i praktycznie nikt się nie zorientował.
    Wielu ludzi zarabia na życie żebraniem- to fakt. Po co się wysilać, skoro na dzień mogą zarobić ok. 50zł.
    Nie można uogólniać, bo jeśli ktoś poprosi o jedzenie, to dlaczego nie pomóc. Szkoda że duża część gdy słyszy o jedzeniu zamiast pieniędzy, zwyczajnie odmawia.

masterchef
    Gość

u mnie w mieście była kiedyś taka afera, że najbardziej znany żebrak okazał sie być bardzo bogata osobą z niezła willą za miastem :P

Wypowiadanka
    Gość

masterchef, nie wiem, skąd jesteś, ale może to ten sam, co w moim mieście - siedział z różańcem przy skrzyżowaniu, przy najbardziej ruchliwym deptaku w mieście, a wieczorem, gdy nie było już ludzi, syn przyjeżdżał po niego najnowszą audicą. Od czasu ostatniego artykułu dziadek się już nie pojawia, ale nie wiem, czy była na niego nagonka i zrezygnował, czy po prostu zmarł, bo był w bardzo podeszłym wieku.

W Polsce żebraków nie brakuje, ale u nas to jeszcze stosunkowo łatwa forma zarobku, jak byłam na wycieczce w Pradze to dopiero się zdziwiłam, tam każdy żebrak musi przyjąć pokorną pozę, cały dzień klęczą z twarzą przy ziemi, bo nie śmią spojrzeć w twarz osób, które zechcą im coś wrzucić. Taka niewygodna pozycja zniechęca chyba naciągaczy i sprawia, że tylko naprawdę potrzebujący chodzą na żebry.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)