Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Ramecki
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Jak się uczyć żeby się nauczyć

Z nauką bywa różnie. Niestety szkoły nadal nie pokazują jak się kreatywnie uczyć. Wpajają nam, że trzeba czytać, powtarzać, robić notatki… Nudne to i nieskuteczne. A może da się jakoś lepiej? Tak, da się! (spam) Jak się uczyć szybko? Warto się wspomagać. Czym? Jak? Polecam lekturę wpisu
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 15-03-15 o 14:31

simian raticus
    Gość

Odp: Jak się uczyć żeby się nauczyć

Tylko samouctwo i samoksztaucenie!

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem czy takie rzeczy nauczą kogoś się uczyć. Jeżeli ktoś nie potrafi, to tak czy inaczej będzie mu bardzo ciężko. Ja generalnie zawsze miałem problem z nauką. I wbrew pozorom nie chodzi tylko o nieumiejętność zmobilizowania się do nauki. Chodzi o to, że zawsze mnie coś rozpraszało, zawsze zajmowało moją uwagę. Nie potrafiłem zapamiętywać rzeczy z książek. Całą swoją wiedzę opierałem na tym co zapamiętałem z zajęć i to mi wystarczyło do tego, żeby mieć przyzwoite oceny. Podobnie jest teraz. Szybko zapamiętuję co ktoś do mnie mówi, a jak mam sam się czegoś nauczyć to jest tragedia.

Baobab
    Gość

Ja mam znajomą, która ciągle zachwala jakieś afirmacje do nauki. Nie wiem, może to właśnie o te chodzi. Podobno jej efektywność dzięki nim bardzo wzrosła i jest w stanie szybciej opanować każdy materiał, nawet najtrudniejszy. Może ja też powinienem spróbować...

ineko
    Gość

Jedna zasada - dużo powtarzać

Początkujący
    Mieszka w
    Legnica
    Siła Reputacji
    0

Powtórki, czytanie (oglądanie, słuchanie) ze zrozumieniem oraz używanie zdobytej wiedzy w praktyce (jak mówią "Praktyka czyni mistrza").
    Warto łączyć kilka sposobów nauki (czytanie, wideo, mp3).

Jak masz jakiś egzamin/sprawdzian/odpowiedź to rób sobie z tych tematów notatkę na komputerze pisząc SAMEMU na klawiaturze, lub też ręcznie długopisem najważniejsze informacje z tych tematów. Pisząc to a potem z tego ucząc się da się na prawdę dużo zapamiętać (ja tak robię)

joonek9
    Gość

Podstawą jest sumienność i systematyczność, według mnie najlepsza nauka jest wtedy kiedy mamy styczność na co dzień z obcym językiem. O wiele szybciej się nauczy języka będąc za granicą niż uczęszczając na kursy, bo kiedy stoimy pod ścianą i musimy się dogadać to trzeba się go nauczyć.

Początkujący
    Mieszka w
    Gdynia
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem najważniejsze jest dokładne zrozumienie treści, których chcemy się nauczyć, przynajmniej jeśli chodzi o nauki ścisłe. Inaczej mija się to całkowicie z celem. Po pierwsze dlatego, że zaraz wszystko szybko się zapomina i kolejne treści stają się przez to coraz trudniejsze. Poza tym, można nauczyć się z błędami, o które nie trudno nie tylko we wszelkich notatkach, ale także niestety i w podręcznikach.

Która metoda Ci najlepiej pomogła?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia