Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ponadto ile jest "bezpańskich" psów
    Od bezpańskich psów są schroniska, fakt że przepełnione ale przypuszczam że taki pies woli siedzieć w małej klatce z trzema psami niż być odstrzelonym. Wiem że to co pisze jest tak jakby nie praktyczne ale obejrzyjcie zdjęcia z tej strony --> http://www.ochyda.prv.pl/

Przypuszczam że i tak ktoś pomyśli: " A co mnie to interesuje, jak bezpański pies to zastrzelić i spokoj będzie " ale mimo wszystko i "czym" by bezpańskie psy nie były, żyją i czują . ..[/url]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Troll_pl - masz rację, ale nie o to mi chodziło.
    Cytat Napisał Troll_pl
    " A co mnie to interesuje, jak bezpański pies to zastrzelić i spokoj będzie "
    właśnie tego typu ludzie bez wyobraźni i jakichkolwiek zasad moralnych taki los im zgotowali.

Anonymous
    Gość

W sumie to nie przypominam sobie, aby kiedyś jakiś bezpański zagryzł dziecko. Zwykle były to jakieś "zawsze spokojne" psy mające właściciela, które "w jakiś sposób" wydostały się zza ogrodzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MM
    Zwykle były to jakieś "zawsze spokojne" psy mające właściciela, które "w jakiś sposób" wydostały się zza ogrodzenia.
    tak, albo puszczone "samopas" bo właścicielowi nie bardzo chce się ruszyć "cztery litery" i wyjść z nim, zwłaszcza, jak do pokonania jest kilka pięter.
    A o bezpańskich psach to wspomniałem dlatego, że wiele osób biorąc psa nie zastanawia się nad konsekwencjami tej decyzji.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał bodo31415
    A o bezpańskich psach to wspomniałem dlatego, że wiele osób biorąc psa nie zastanawia się nad konsekwencjami tej decyzji.
    Proponuje kastrować, żeby się nie rozmnożyli...

...głupi właściciele oczywiście.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Joosa
    żeby się nie rozmnożyli...
    zaraz - psy, czy ludzie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Joosa
    ...głupi właściciele oczywiście.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem:
    - pies(jakakolwiek rasa - do 5 kg) bez kagańca/smyczy - mandat dla właściciela - min. 200 zł;
    - pies(jakakolwiek raza - pow 5 kg ) bez kagańca/smyczy - mandat dla właściciela - min. 1000 zł;
    - przy recydywie, czy po np. trzecim wykroczeniu tego typu - konfiskata psa - grzywna 5000 zł i 30 dni aresztu.

I druga rzecz... Bo już widzę tych wszystkich "Wielkie Jo!", co chodząc bujają się bardziej niż czerwony autobus przy 120 km/h... W przypadku uniemożliwiania kontroli (ucieczka i inne...) - umożliwienie policjantom odstrzału zwierząt.

PS. Przykro mi, że za błędy i głupotę ludzi musiałyby zapłacić zwierzęta, ale wolę widzieć jeszcze 100 zwierzaków w formie www.ochyda... niż raz mojego młodego.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

- przy recydywie, czy po np. trzecim wykroczeniu tego typu - konfiskata psa - grzywna 5000 zł i 30 dni aresztu.- przy recydywie, czy po np. trzecim wykroczeniu tego typu - konfiskata psa - grzywna 5000 zł i 30 dni aresztu.

Nie przesadzasz? rozumiem grzywna, ale nie areszt, przecież takiemu komuś zostajeto do końca życia. A wyobraź sobie taką sytuacje:
    12-letnia dziewczynka mieszka w bloku i ma 65kg-mowego Bernardyna lub 50 kg-mowego Dobermana. Rodzice są do wieczora w pracy. Zawsze Jej mówili że ma zakładać psu smycz i kaganiec ale Ona nigdy mu niezakladała bo widzi że pies jest . . . no np. smutny, zły etc. Poraz trzeci tą dziewczynke zatrzymuje policjant. I co teraz? Ja wsadzisz do Aresztu czy Rodziców?

I druga rzecz... Bo już widzę tych wszystkich "Wielkie Jo!", co chodząc bujają się bardziej niż czerwony autobus przy 120 km/h...

Móglbyś być troche bardziej tolerancyjny dla ludzi . . . przypuszczam że chodzi Ci o ludzi w szerokich spodniach, bluzy z kapturem i innimy dodatkami słuchających rapu. Otóż ja też słucham rapu i też się tak ubieram i nie życze sobie żeby jakiś technomózg, jazzowa panienka czy rockowe beztalencie tak mówił ( o żadnym gatunku muzyki tak nie uważam . . . to tylko odpowiedź na Twoje wielkie Jo, otóż jak chceszto załóż wątek na ten temat, podyskutujemu . . . ale moim zdaniem kwestia gustu muzyki to poprostu osobiste poglądy i z takiej rozmowy mogą wyjśc niepotrzebne kłótnie . . . )

PS. Przykro mi, że za błędy i głupotę ludzi musiałyby zapłacić zwierzęta, ale wolę widzieć jeszcze 100 zwierzaków w formie www.ochyda... niż raz mojego młodego.

A nie lepiej pomyśleć jak zrobić żebyś nie oglądał więcej zdjęć wstylu " ochyda " i żebyś swojego małego nie widział w takim stanie? Ruzmiem że łatwiej wytłuc wszystko co chodzi i po drodze " Wielkich Jo! ", wtedy niewątpliwie nic Twojemu synowi nie będzie . . . niezapominają że zawsze może jechać pijany kierowca . . . ale co tam . . kierowców też można wystrzelić. Niebezpieczeństwo jestwszędzie więc żeby Twojemu Synowi nic nie zagrażało musiałbyś pół świata zmienić, rozumiem że można zacząć od bezpańskich psów ale chyba lepiej zacząć tak żeby owych psów nie było na ulicach i nie trzebabyło odstrzeliwać.

Pozdrawiam !

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Troll_pl
    Ona nigdy mu niezakladała bo widzi że pies jest . . . no np. smutny, zły etc. Poraz trzeci tą dziewczynke zatrzymuje policjant. I co teraz? Ja wsadzisz do Aresztu czy Rodziców?
    Odpowiadają oczywiście rodzice, ale areszt to złe rozwiązanie bo tylko demoralizuje. Mandat powinni zapłacić rodzice.

Móglbyś być troche bardziej tolerancyjny dla ludzi . . . przypuszczam że chodzi Ci o ludzi w szerokich spodniach, bluzy z kapturem i innimy dodatkami słuchających rapu.
    O muzyce Siriah nigdzie nie pisał - skojarzenie "tych co się bujają" z raperami to tu podałeś Trollu_pl.
    Uwaga ode mnie: jak miałem praktyki w poprawczaku to muszę przyznać, że słuchano tam tylko tego co nazywa się hip-hopem (co jest raczej rapem bo w polsce te pojęcia się dziwnie zamieniły), mimo wszystko nie kojarze tej muzyki z przestępczością.

Zauważ jednak działanie pewnego społecznego mechanizmu. Każdy zestandardyzowany ubiór naraża grupę społeczną na to, że będzie ona źle kojarzona. Gdyby słuchacze rapu byli znani ze swojej działalności społecznej i osiągów intelektualnych to z pewnością byliby postrzegani inaczej. Prawda jest taka, że dzisiejszy młody narybek żuleryjno-łazikowy ubiera się jak raperzy i to robi wam złą opinię. Ani muzyka, ani unbór nie jest temu winny i my to wiemy. Mimo wszystko skojarzenia zostają.

Pozdrawiam
    Marcin

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)