Jakie sposoby na wzdęcia
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    mezo
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Jakie sposoby na wzdęcia

Witam. Może ktoś z Was ma również ten problem?
    Jak sobie radzicie? Interesują mnie wszystkie sposoby. Domowe, dieta.
    Na razie nie chcę brać leków....

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jakie sposoby na wzdęcia

Witam,

Przyczyn wzdęć może być wiele. Nieodpowiedni sposób odżywiania się, niezdrowy tryb życia i towarzyszący mu pospiech lub chociażby nietolerancja laktozy. Najczęściej występują one po spożyciu pokarmów określanych jako wzdymające: kapusty, fasoli, grochu, cebuli, kalafiora czy brukselki. Jeżeli zaobserwowałeś u siebie silny dyskomfort po ich spożyciu możesz spróbować dodawać czosnku podczas ich przygotowania lub np. fasolę czy groch zamoczyć na noc we wodzie i rano zalać świeżą wodą. Ponadto ogranicz spożycie cukrów, które zalegają w jelicie i są pożywką dla bakterii (gumy do żucia, słodziki, duże ilości miodu, słodycze). Nadmierne wiatry mogą być spowodowane także zbyt dużą ilością tłuszczów i białka w diecie - zadbaj aby Twoje posiłki były częste ale mniejsze, ogranicz tłuszcz w diecie zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego - jeżeli spożywasz posiłek bogaty w białko zwierzęce to nie spożywaj do niego dużej ilości białka roślinnego. Niekorzystne są także napoje gazowane – oprócz dużych ilości CO2 dodatkowo zawiera duże ilości cukrów – zamień takie napoje na ziołowa herbatkę lub po prostu wodę mineralna (niegazowana).

PS. Często mówi się, że pośpiech jest złym doradcą. Również on ma często wpływ na występowanie wzdęć (wraz z jedzeniem połykamy powietrze, którego śpiesząc się połykamy zwykle więcej)

Pozdrawiam

Cudak
    Gość

Poprzednik dobrze pisze. Przyczyn może być bardzo wiele. Moim zdaniem najwięcej powoduje nieodpowiednie odżywianie się. Szczególnie nadmiar wina, piwa oraz napoi gazowanych. U mnie przynajmniej wzdęcia nasilały się właśnie po piciu coca coli ( obecnie odpuściłem sobie).
    Pozwolę sobie dać również artykuł o tym jak temu zapobiegać:
    (spam)
    Dodam,że ważna jest również sama technika jedzenia. Powinniśmy jeść mniejszymi kęsami oraz częściej - przynajmniej te 5 razy dziennie.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 18-06-15 o 08:02

opinie o lekach
    Gość

Jak czujesz też niestrawność, dyskomfort w okolicy żołądka to może być refluks, można to samemu zdiagnozować - niech ktoś naciśnie twój brzuch tuż za mostkiem, jak czujesz ból to niestety już trzeba podjąć się leczenia farmakologicznego(po kontakcie z lekarzem). Popularna przypadłość, wzdęcia wtedy mogą mieć swoje podłoże bakteryjne.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 18-06-15 o 08:01 Powód: proszę nie używac linków pozycjonujących

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Znam ten problem, będąc w ciąży miałam okropne wzdęcia, lekarz zapisał mi taki produkt, był to taki kisiel, który dawał niesamowitą ulgę.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-07-15 o 07:00

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Spróbuj pić więcej wody, zaleca się dziennie 2l. Woda oczyszcza organizm, usprawnia funkcjonowanie i powinna uregulować funkcjonowanie układu pokarmowego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Co łagodzi refluks?
    Lekarz zaleca gastroskopię ale obawiam się wybrać.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jak się boisz gastroskopii (jak ja), to najpierw poproś o RTG przełyku z kontrastem. Można zrobić gastroskopię ze znieczuleniem, przez nos. Potrawy jak najmniej przetworzone, zero smażenia i pieczenia. Najlepiej na parze i niezbyt ostre.Siemię lniane łagodzi refluks.

Plus oczywiscie zioła:
    https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/

Od siebie polecam tę mieszankę, ma dobry skład oraz powinna pomóc oraz przynieśc sporą ulgę w tych problemach.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://www.112999.pl , na której znajdziecie informacje na temat profesjonalnego zespołu, który specjalizuje sie w transporcie medycznym oraz sanitarnym. Sam niejednokrotnie korzystałem z ich usług, ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia