Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    pepka
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Jaki aparat ekg do koła informatycznego?

Prowadzę koło informatyczne na którym zajmujemy się przede wszystkim pisaniem algorytmów do analizy sygnałów. Od kolejnego semestru chcemy podjąć się analizy sygnałów które są efektem badania elektrokardiograficznego. Jest kilka dolegliwości które można by było w ten sposób wykryć. Pytanie - jaki aparat do EKG kupić do takich właśnie celów naukowych? Czyli z możliwością transferu sygnału do komputera i następnie poddanie go analizie przy pomocy algorytmów które chcemy stworzyć.

mezo
    Gość

Odp: Jaki aparat ekg do koła informatycznego?

Hee, widzę że obecnie większość uczelni robi takie rzeczy - tzn pisze algorytmy do analizy sygnałów. Też na 2 roku robiliśmy podobne rzeczy w C++ i C# z całkiem fajnymi efektami. Jutro jest wolne, ale w środę podejdę i sprawdzę dokładnie na jakim aparacie EKG wtedy pracowaliśmy, bo zapomniałem.

Piotr Benet
    Gość

U nas wykorzystywany jest do tego celu elektrokardiograf AsCARD GREY - trudno będzie znaleźć na polskim rynku coś nowszego. Zaletą jest czułość i możliwość filtracji artefaktów. Czysty sygnał jest ładniejszy, linia zapisu jest równa. Łatwo dostrzec na zapisie wszelkie odstępstwa od normy: arytmie, stany przedzawałowe, niewydolność serca itd. To ważne, bo z doświadczenia wiem, że trudno jest napisać idealny algorytm do analizy sygnału, a trzeba w nim opisać wszelkie odstępstwa od normy - z tak czułym aparatem będzie to łatwiejsze.

pepka
    Gość

A jaki może być jego koszt i gdzie to najlepiej kupić? Wolałbym gdzieś, gdzie nie będzie problemu ewentualnie ze pomocą (chociażby telefoniczną, czy żeby na maile odpowiadali). Z doświadczenia wiem, że po sprzedaży różnie z tym bywa....

Piotr Benet
    Gość

W internecie masz aktualną cenę oraz specyfikację techniczną.
    Jest to polski produkt, więc w razie awarii czy konieczności skorzystania z pomocy technicznej możesz od razu kierować się do producenta. Poza tym jakościowo naprawdę daje rade. Masz też do niego tanie adaptery, kable, końcówki itd.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 21-04-15 o 21:13

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja słyszałam w ogóle świetne opinie o aparatach Aspel no i o ich dystrybutorze KREDOS. Myślę że aparat Aspel AsCard Topaz również świetnie zdałby egzamin w tej sytuacji, a jest to tańsza opcja. W internecie jest jego specyfikacja.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 21-04-15 o 21:14

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że ten aparat ekg Aspel Ascard Grey7 może spełniać wasze wymagania
    Jest mobilny, bardzo zaawansowany technologicznie i pozwala na łączenie się z siecią Ethernet i Internet.
    Do tego nie ma jakiejś zabójczej ceny, więc uczelnia zapewne szybciej i chętniej znajdzie środki na jego zakup.
    To naprawdę budujące, że polska nauka się rozwija, że studenci szukają nowych sposobów i rozwiązań. W tym momencie sam żałuję, że studia spędziłem tak bezproduktywnie.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-12-15 o 12:31

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia