Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Początkujący Avatar osnia
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wydać książkę

Ktoś może zna jakieś wydawnictwo, które wyda książkę za moje pieniądze? Oczywiście trochę grzebałam w necie, ale ceny mają powalające. Może ktoś zna wydawnictwo, które nie ściąga gigantycznych pieniędzy?

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Odp: Wydać książkę

Każde wydawnictwo ściąga gigantyczne pieniądze za wydanie książki. Nie znajdziesz raczej nic taniego. Same koszta druku i rozprowadzenia książki są spore. Najtaniej wychodzi jak tylko wydajesz za ich pośrednictwem, a rozwiezieniem książek zajmujesz się sama (tak niektórzy robią), ale moim zdaniem jest to nieopłacalne za bardzo.

A co to za książka? Powieść, czy jakaś podróżnicza może? To by ułatwiło ewentualne poszukiwanie wydawnictwa, bo niektóre specjalizują się tylko w danym gatunku.

Początkujący Avatar osnia
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Książka jest z gatunku fantasy.

Początkujący
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

To raczej ciężko to widzę. W Polsce wydać coś z zakresu fantasy jest bardzo, bardzo ciężko. Niedawno rozmawiałem na ten temat ze Stanisławem Beresiem, pewnie kojarzysz faceta skoro interesujesz się fantastyką i odradzał pisanie w tym kierunku. Polskich wydawnictw, które są skłonne postawić na wydanie czegoś takiego jest jak na lekarstwo i trzeba mieć ogrom szczęścia, żeby udało się przepchnąć swoją książkę. No chyba, że masz luźne kilkanaście/dziesiąt tysięcy, żeby samemu sobie wydać.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie bardzo opłaca się teraz wydawać książki za swoje pieniądze, ponieważ wydawnictwa nie są zbyt uczciwe w stosunku do autorów. Chyba, że postawimy na jakieś małe, niszowe.

Blueone
    Gość

Ojj tak, niektóre wydawnictwa rzeczywiście mają dość wysokie ceny. Nie wiem czy patrzyłaś na opcje tego typu: (spam) Myślę, że może to być dla Ciebie całkiem niezła alternatywa.Ostatnio rozmawialiśmy o tym na spotkaniu literatów. Słuchaj, nie wiem czy Ci się to przyda, ale na spotkaniu było naprawdę duże zainteresowanie tym tematem. Ja jeszcze mam przed sobą dość długą drogę, ale kto wie może i na moją książkę przyjdzie czas .
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 23-03-15 o 08:05

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Szkoda, że nie jest to taka prosta droga. Fajnie byłoby wydać coś własnego i odnieść sukces.

ciekawymarian
    Gość

Sukcesu nie odnosi się ot tak.. chociaż według autora książki matematyka niepewności, większość zdarzeń w życiu jest pokierowana przypadkiem, losem. Tylko osoba, która jest uparta odnosi sukces, nie ta osoba, która ma talent! Wbijcie sobie to do głowy bo są na to dowody matematyczne

Krótko mówiąc, chcesz mieć sukces? Zapracuj na niego, codziennie atakuj jedno wydawnictwo nie dawaj im żyć, a jak osiągniesz sukces wspomnij mnie w dedykacji.

Początkujący Avatar nariusi
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Racja, talent to nie wszystko, trzeba walczyć o swoje. 3mam kciuki za wydanie książki!

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Autorko tematu i autorko fantasy - a nie myślałaś o tym, by wydrukować książkę sama? Wiem, że to wiąże się z kosztami, ale może to byłaby dobra inwestycja? Jak się w ogóle zapatrujecie na wydawanie swoich książek? Wiem, że trzeba mieć kasę do tego, ale załóżmy, że ktoś ma- co z tą książką wtedy robić dalej?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia