Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Przeglądarki WWW a bankowość On-Line

Zapewne korzystacie z bankowości elektronicznej. Czy sprawdzaliście w jakich przeglądarkach Wasze banki online działają a w jakich nie?

Poddałem małemu testowi usługę banku BPH.

Test 1: Windows XP
    • :arrow: Internet Explorer 6 - Test pomyślny
      :arrow: Mozilla FireFox 1.5 beta 1 - Test pomyślny
      :arrow: Opera 8.02 - Test pomyślny

Test 2: Linux

Testowałem z użyciem Knopix Live Linux CD, poniewsż jest to wesja CD nie udało się zainstalować komponentu.
    Ale na stronie BPH jest informacja jakie należy spełnić warunki aby w pełni wykorzystać bankowość on-line BPH na komputerach z systemem operacyjnym LINUX:
    http://www.bph.pl/pl/kanaly_elektron...f_przegladarek

Za Test pomyślny rozumiem, zalogowanie się do systemu i wykonanie operacji bankowej przelewu (wydanie dyspozycji, przelanie pieniędzy)

---
    Słowo komentarza.
    Dotychczas miałem problem z FireFoxem w wersjach 1.0.x Nie instalował się moduł podpisywnaia przelewów przez co ich wykonywanie było nie możliwe. Użytkownik mógł jedynie przeglądać zasoby swojego konta bez możliwiości złożenia dyspozycji.

W przypadku Opery, przeglądarka wyorzystuje pluginy w wersji dla JAVY, więc obecność JAVY w komputerze wydaje się być niezbędna dla użytkowników BPH i tej przeglądarki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ostrożnie z tym testem. Słyszałem o przypadku w którym ktoś do operacji bankowych używał bodajże przeglądarki Lynx. Admin przeglądając logi natkną się jego zdaniem na dziwne wpisy. Potraktował to jako próbę włamania i sprawę zgłosił na policje. Co było dalej już nie pamiętam ale raczej policja znalazła „włamywacza”. Na szczęście nie działo się to w Polsce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

BPH zrobił postępy. Dawniej (z rok temu) jak byli oni na starej platformie to można było się logować tylko z IE. Mało tego, nawet w IE w wersji dla Maców nie można było się zalogować do BPH ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja korzystam z mBanku i Lukasa. W domu i w pracy mam tylko Linuxa i w obu bankach Firefox (od 1.0.3 w górę) działa bez problemu... Wiem też że mBank działa tak samo dobrze w IE jak windowsowym FF...

i też mały komentarz: w Mozilli 1.6 czasami się działo się tak, że niektóre elementy serwisu mBanku otwierały się zamiast w ramce, to w nowym oknie, ale nie wpływało to na poprawne działanie...

Opery nie testowałem, bo jakoś się nie mogę do niej przekonać...

Anonymous
    Gość

Soft: SuSE Linux 9.3 PRO, Opera 8.02 build 1272, Firefox 1.0.6
    Uslugi: Inteligo, PKO Inteligo, mBank
    Wynik testow: jak najbardziej pomyslny

Anonymous
    Gość

System Mandriva 2005 LE
    PKO BP Inteligo
    [OK]

Cytat Napisał pyrion
    Ostrożnie z tym testem. Słyszałem o przypadku w którym ktoś do operacji bankowych używał bodajże przeglądarki Lynx. Admin przeglądając logi natkną się jego zdaniem na dziwne wpisy. Potraktował to jako próbę włamania i sprawę zgłosił na policje. Co było dalej już nie pamiętam ale raczej policja znalazła „włamywacza”. Na szczęście nie działo się to w Polsce.
    gosciu chcial za pomoca Lynxxa wplacic kase na ofiary tsunami i pare dni pozniej, podczas rodzinnego obiadu do jego domu wpadl oddzial policji

Anonymous
    Gość

System Linux Fedora Core 1, przeglądarka Firefox 1.0.6, Bank ING Śląski - działa bez problemów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)