Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Alkomat

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Alkomat

Ja sobie w tym roku kupiłem standardowy alkomat, sporo mi tych jednorazówek szło teraz mam alkohita x50, kupiłem na spółkę z bratem, fajnie się go używa bo nie trzeba dotykać w sumie ustami bo jest taki lejek.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Dokładnie, takie alkomaty mają duży błąd pomiarowy, najlepiej zainwestować w coś lepszego

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Najlepiej to w ogóle nie pić zanim chce się wsiąść do samochodu :P i problem z głowy

Buli
    Gość

I pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy. Alkomat po pewnym czasie wymaga kalibracji (zazwyczaj po roku, dwóch), która znów będzie nas kosztować. Kupując alkomat trzeba mieć tego świadomość. Alkomat bez kalibracji to już w ogóle będzie tak niedokładny, że... błąd pomiarowy to małe piwo przy tym...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

no ale bez przesady jakie tam błędy mogą być?

marco
    Gość

Tez nie moge sobie tego wyobrazic, ale biorac pod uwage ze mamy swiadomosc tego jak sie czujemy to alkomat powinien byc tylko dodatkiem przed osiagnieciem pewnosci, ze prowadzic mozemy :P

loremas
    Gość

Ja to uważam, że jak ktoś kupuje alkomat to w ogole nie powinien jeździć bo ewidentnie ma jakiś problem :P

Zaawansowany uczestnik Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

To jest właśnie całkowicie złe myślenie. Kierowca nie musi być abstynentem, ale musi być całkowicie trzeźwy, kiedy siada za kierownicą. Stąd alkomat jest urządzeniem skierowanym przede wszystkim do kierowców. Barso ma fajny alkomat alkohita, bo z lejkiem - przydatna rzecz na imprezy, bo można dużą ilość osób szybko i higienicznie sprawdzić i zabrać im kluczyki jeżeli trzeba. A problemy? Z alkoholem? Nie to rozsądek, bo przecież alkomatem nie sprawdzasz osoby, która jest kompletnie pijana, ale jeżeli dzień wcześniej byłeś u cioci na imieninach lub jesteś kilka godzin po obiedzie z symboliczną lampką wina, to nie jesteś pijany, ale być może masz 0,2 promila alkoholu we krwi, co bardzo się nie spodoba policjantom, którzy zatrzymają do rutynowej kontroli.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tanie alkomaty nie są warte nawet złotówki.

sagu
    Gość

tylko teraz już tak tych tanich nie robią, bo nikt teog nie kupuje

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia