Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zwis xp

Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Zwis xp

Moj problem polega na tym ze zlozylem kompa (dane na dole posta) i gdy laduje mi sie xpek to otrzymuje niebieski ekran w momencie kiedy pojawia sie napisz Xp itp a na dole pasek ladowania i nie mam pojecia co z tym zrobic

Pojawia sie problem i system zostal zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
    MACHINE_CHECK_EXCEPTION
    Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu STOP ponownie uruchom komputer. Jesli ten ekran pojawi sie ponowanie wykonaj nastepujace kroki:
    Upewnij sie czy wszelki nowy sprze i oprogramowanie sa poprawnie zainstalowane. Jezeli to nowa instalacja to popros producenta sprzetu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu windows ktore moga byc potrzebne. Jezeli problem bedzie sie powtarzal wylacz lub usun wszelki nowo zainstalowany sprzet i oprogramowani. Wylacz opcje pamieci sytemu BIOS takie jak buforowanie i przeslanianie ( nie wiem czy dobrze doczytalem to) Jezeli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego ponownie uruchom i wcisnij F8.

Informacje techniczne:
    STOP: 0X0000009C (0X00000004, 0X8054FF0, 0XB2000000, 0X00070F0F)

Moj komp to dokladnie tak:
    Obudowa tracer zasilacz 400W
    Sempron 3000+ socket 754 64bit
    Asrock K8 Upgrade 1689 Ali M1689
    DDRAM 512MB 3200 PC400 elixir
    X-power Radeon 9250 256MB 128bit
    SB Live 1024
    Planeth Sieciowka
    Dysk 6,4 Seagate nowka bedzie za tydzien :]

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Podaj jeszcze jedną informację której nie ma albo ja jestem całkiem ślepy... Wersja XP (Home/Pro) i wersja SP

Anonymous
    Gość

mam windowsa xp proffessional wersja 2002 dodatek service pack 1

Anonymous
    Gość

musisz zainstalowac windowsa jeszcze raz. mialem ten sam problem przy zmianie sprzetu

Anonymous
    Gość

To stary problem Windows XP z service packiem. Otóż muszę cię zmartwić. Nie zainstalujesz tego windowsa, bo twój sprzęt jest dosyć stary. Sam miałem taki problem. Jest to wina Service Packa 1 i 2. Na swoim sprzęcie mogę zainstalować tylko XP bez SP 1 lub 2. Jeszcze z SP1 XP się zainstaluje, ale potem sie wiesza. XP z SP2 wogóle nie chce się zainstalować. Pozostaje tylko XP bez dodatków. W tych Service Packach jest jakaś instrukcja sprawdzająca dokładnie błędy procesora czy pamięci i jeżeli coś jest nie tak to wyskakuje MACHINE_CHECK_EXCEPTION. Niestety jedyne wyjście to zakup nowego komputera (lub płyty głównej z prockiem i pamięciami).
    Ja osobiście olałem Service Packi, które i tak do niczego się nie przydają i mam zwykły XP, który działa bardzo dobrze.

Anonymous
    Gość

Sorry... widz, e sprzt masz cakiem nowy, wic XP SPx powinien raczej pj, chyba, e jakie podzespoy s gorszej jakoci lub np. procek jest podkrcony. Pobrbuj jeszcze pogrzeba w BIOSie, np. Load Fail Safe Settings albo zrb upgrade BIOSa. Upewnij si, e sprzt jest w 100% sprawny i nie podkrcany (np. pami). Jednak najlepiej po prosty zainstaluj zwykego XP'ka bez lamerskich SP'w.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Lamerskich SP`ów... Cóż za ciekawe podejście. Nie sa może doskonałe ale nazywanie poprawek bezpieczeństwa (wiem że dziurawych) lamerskimi przyczynia się do tak łatwego rozpowszechniania się wirusów. Właśnie przez takich "hakjerów" jak Ty wirusy mają prawo bytu... Gdyby wszyscy instalowali poprawki i łaty na systemy ze stajni MS (wkońcu linuksiarze też zmieniają karnel i elementy systemu w celu zwiększenia bezpieczeństwa) to naprawdę byłoby trudno stworzyć wirusa który narobi bigosu na całym świecie. Serdecznie gratuluje podejścia. 8)

P.S. Testował już ktoś nowego Aurox`a?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia