Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Zbyt duży katalog Windows...

Mam mały problem... mój windows Xp a dokładniej jego kaaog zajmuje 2.5 GB czemu tak dużo... mam zmniejszonego kosza wył hibernacje...itd. i nadaj nic.. zainstalowalem sp2.. powstał mi katalog "servis pack files" który zajmuje mi 500mb.... moge go usunąc...? i co mam zrobic zeby mniej zajmował...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wywal Windows, zainstaluj Linux.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Na początek usuń pliki z katalogu "Temp" i "Temporary Internet Files"
    Katalog "servis pack files" usunąć zawsze możesz , tylko nie wiem czy jest on do czegoś potrzebny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

niestety Windows ma to do siebie, że sie kosmicznie rozrasta. Ja cieszyłem się wyjątkową stabilnością swojego XP do czasu, kiedy zaczął mi się upominać o miejsce na dysku. Z wrażenia aż sprawdziłem ile zajmuje miejsca. Teraz system zajmuje 2,5 GB, z pustym koszem, pustym Temporary Internet Files, bez katalogów SP i łat, przy zainstalowanej stosunkowo małej ilości programów.

Rozwiązaniem jest chyba tylko przeinstalowanie systemu. Usuwanie nieużywanych bibliotek, czyszczenie rejestru i inne tym podobne sztuczki odchudzą go może o kilka, max. kilkanascie MB.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jest jeszcze katalog Restore gdzie przechowywane są sprawne kopie ważnych plików systemowych. Im dłużej działa system tym tego ustrojstwa jest tam więcej. Jeśli nie boisz się padu systemu to świało wywal opcję przywracania systemu. Jakieś 1 -1,5 GB mniej (u mnie po roku).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)