Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Początkujący Avatar NorbertPiasecki
    Mieszka w
    Starachowice
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Faraon24.pl – dalszy kierunek działalności internetowej

Temat otworzony w celu przekazania sugestii dotyczących dalszej działalności internetowej, co dodać, co zmienić, czym się jeszcze zajmować.

Faraon24 to zdobywca głównej nagrody Blog Roku Loan Magazine Awards 2015 za swoją działalność prospołeczną i działanie na rzecz czystego internetu.

Kierunek działalności internetowej jest bardzo konkretny i przede wszystkim obejmuje:

• tropienie internetowych oszustów
    • ujawnianie fikcyjnych ofert finansowych
    • analiza podstępnych umów pożyczkowych
    • ostrzeganie przed fałszywymi ogłoszeniami z sieci
    • opisywanie kto i w jaki sposób manipuluje się internautami aby stali się „słupami” i musieli spłacać cudze kredyty

To jedyny taki portal w sieci, który ma na celu pomagać osobom w trudnej sytuacji, które były, są lub mają być oszukane.

Wszystkie opinie i sugestie będą bardzo cenne.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Faraon24.pl – dalszy kierunek działalności internetowej

Gratuluje wytrwałości w opisywaniu oszustów finansowych. To jest słuszna postawa ale z drugiej strony sami reklamujecie chwilówki (rozumiem, że każdy chce zarobić).

Wcześniej parę razy widziałem gdzieś wzmianki o Faraonie i Strausie ale samego portalu raczej nie odwiedzałem. Teraz trochę poczytałem i naprawdę gratulacje są szczere.

Możecie zająć się wszystkim co związane z Forex-em. Nawet na największych dobrze znanych portalach magazynów i prasy codziennej (Wyborcza, Newsweek, Fakt itd.) są reklamy obiecujące zarobienie szybkich pieniędzy bez wychodzenia w domu. Polega to na tworzeniu sztucznej historii czyjegoś sukcesu na rynku Forex i sprzedaży np. dostępu do systemów wspomagających analizy. Nie zagłębiając się w szczegóły jest to jeden wielki kant wspierany przez koncerny medialne.

Możecie też zająć się piramidami takimi jak Traffic Monsoon TM. Jest to sprytny system służący do inwestowania w reklamy produktów, które są mini piramidami finansowymi rozsianymi po całym świecie. Sama końcówka TM jest tak zbudowana aby była legalna i można było wytłumaczyć skąd biorą się zarobki ale faktycznie polega to na łańcuszku wyłudzeń. Mają ciekawy kanał na YouTube gdzie pokrętnie tłumaczą jak to działa.

Ciekawe były by gry losowe typu Lotto, Multilotek i inne. Są legalne ale to żerowanie na ludzkiej naiwności bo miliony osób musi oddać swoje pieniądze aby raz na jakiś czas ktoś mógł zostać milionerem. Istnieją teorie spiskowe mówiące o manipulowaniu losowaniami i co ciekawe są na nie dowody również na YouTube.

Osobiście interesuje się sprzedażami dóbr niematerialnych takich jak znak handlowy czekolad Wedla czy wódki Krupnik gdzie po zmianie właściciela zmieniło się wszystko poza logo. Wiadomo, że dużo chwilówek idzie właśnie na wódkę to też temat jak najbardziej się nada.

DI czytam często ale nigdy nie byłem aktywny na forum i specjalnie dla Faraon24 zarejestrowałem konto.

Jak coś wpadnie mi do głowy jeszcze to dopiszę.

Mieszka w
    Starachowice
    Siła Reputacji
    0

Chętniej byśmy zajęli się szkodami wobec ludzi najbiedniejszych w trudnej sytuacji finansowej tak jak to ma miejsce we wszelkiego rodzaju szybkich pożyczkach, których najczęściej tak naprawdę się nie potrzebuje.

Forex – tak, owszem – to jeden z najgorszych sposobów na pomnażanie pieniędzy. W liczbach może to prezentować się wręcz doskonale ale wiadomo, że te pieniądze skądś się biorą a biorą się od większości, które przegrywa. Scam-u jest naprawdę ogromna ilość w tym temacie. Zająć się tym raczej nie zajmiemy ponieważ zbyt wiele czasu trzeba by poświęcić a efekt prognozuje minimalny ponieważ jest tak duża ilość fikcyjnych informacji na temat Forex-u, że z faktycznym stanem rzeczy ciężko by się przebić.

Trafic Monsoon – widziałem kanał, najbardziej wzruszyło mnie (żartuje) twierdzenie, że jeśli Urząd Skarbowy nie neguje dochodów z tego tytułu to ma to faktycznie przyklepywać i potwierdzać. Michael Straus więcej wie o tym – rejestrował się, testował i wiem, że najpierw opadła mu szczęka a potem ręce. Być może będzie o tym wpis.

Lotto – wiadomo, hazard nie popłaca i tak jak w Forex-ie wyjątkowo małe prawdopodobieństwo wygranej lub chociażby wyjścia na zero może realizować się wyłącznie z ogromnej liczby przegranych. Temat znany – nie warto wałkować w kółko tego przed czym ostrzega się od dziesiątek lat.

Znaki handlowe, dobra niematerialne – tu również ogromna machina marketingowa nie pozwoli się przebić a poza tym procesy sądowe zjedzą każdego kto się tym zajmie.

Od strony biznesowej mam kilka uwag, a że siedzę mocno w branży internetowej wiem co nie co

1) poprawa widoczności w wyszukiwarce
    2) zmiana logo na lepsze
    3) przerobienie zestawień na więcej kategorii

Ad.1) Wszyscy dodają cały czas materiały prasowe z odnośnikami a wiadomo, że to ma największy wpływ na pozycje w wyszukiwarkach. WhitePress się kłania – zobacz jak robi to Finmarket czy SowaFinansowa – wszyscy tego używają, ja sam używam tego od samego początku w swojej firmie i mając prostą stronę z formularzem kontaktowym i niusami dodawanymi w ilości góra jeden na miesiąc jestem wyżej niż wszyscy co ciężko na to pracują udoskonalając swoje treści. Akurat co innego niż pożyczki bo branża ubezpieczeniowa.

Ad.2) Logo nieco kuleje, jest jak z lat 90'. Kolorystyka sama w sobie jest bardzo fajna i unikalna ale zgrać to wszystko do kupy to jest sztuka.

Ad. 3) Ciężko jest wyszukać konkretne chwilówki np. te z niskim RRSO, te z długim okresem spłaty i po kwotach też nie można sortować – do poprawienia i gwarantuje, że będzie znacznie lepiej. Trochę pracy przy tym jest ale zatrudniając dobrego programistę można to zrobić w 48 godzin (roboczych).

Od strony merytorycznej tak:

Większość tekstów jest za długa. Ja rozumiem to tak, że osoby, które trafiły na jakieś zagrażające ich finansom osobistym ogłoszenia szukają dokładnie informacji o danym pożyczkodawcy. Sądzę, że mniej ich interesuje jak to działa od strony kuchni a bardziej interesuje ich konkret. Codziennie widzę dziesiątki nowych ogłoszeń Nigerian Scam i wiem, że jakieś 60% się na to daje nabrać i ciągną temat dalej. Jak trafiają na Faraon24 to często może być już dla nich za późno. Tak więc artykuły powinny być publikowane szybciej z mniejszą ilością szczegółów a z dużą ilością konkretów.

Pożyczki bez BIK pod zastaw nieruchomości – to jest duże zagrożenie a znalazłem tylko parę wpisów na ten temat. Większość zasługuje na dodanie dopisku „uwaga na” (ten dopisek jest bardzo dobry i wpływa na wysoki współczynnik wejść).

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Taki pomysł: lista lombardów podobna do tej z www faraon24.pl/pozyczki-internetowe umożliwiająca sprawdzenie dodatkowo gdzie w danej okolicy dają jaki procent, właściwie jaki procent trzeba oddać. Lombardy są dosyć popularna a większość tnie strasznie na "wykupnym". Warto oceniać który jest dobry a który jest nie dobry.

Mieszka w
    Starachowice
    Siła Reputacji
    0

Lombardy odpadają, nie będziemy pomagać takim firmom znaleźć klientów. Wiadomo kto jest głównym klientem lombardu i dla czego znacząca ilość z nich zlokalizowana jest przy sklepach monopolowych.

Dodam, że formuła Faraon24 po woli się wyczerpuje - to dobrze bo naciągaczy jest coraz mniej a rzetelność informacji na stronach pożyczkodawców wzrosła znacząco. Większą uwagę przykładamy do usług w innych krajach - niestety i "stety".

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Długo nie odzywałem się.

Lombardy ważna rzecz i nikt nie zajmuje się nimi. Nadzór KNF może kiedyś będzie :lo
    :lo Faraon24 lepiej niech zostanie tam gdzie jest może a jak szukacie nowej pracy do to PIP polecam pójść.

Mieszka w
    Starachowice
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Frankowski Zobacz post
    Długo nie odzywałem się.

Lombardy ważna rzecz i nikt nie zajmuje się nimi. Nadzór KNF może kiedyś będzie :lo
    :lo Faraon24 lepiej niech zostanie tam gdzie jest może a jak szukacie nowej pracy do to PIP polecam pójść.
    Kiedy lombardy w Polsce będą wyglądać jak te z programu telewizyjnego "Gwiazdy lombardu" to wtedy będzie to ciekawe. W tym momencie jest to na tyle "rupieciarska" branża że nie da rady dotrzeć jako do czytelnika do klientów lombardów. A analiz statystyk wewnętrznych Faraon24 i paru for dyskusyjnych (sorry, nie mogę podać nazwy) wynika jasno, że zainteresowanie lombardami znajduje się w niszy internetowych poszukiwań.

Początkujący Avatar Mateusz40
    Siła Reputacji
    0

Dobrze było by zajmować się nadal całą dotychczasową działalnością on-line. Ostatnio zauważyłem spadek częstotliwości ukazywania się wpisów. Nowe wpisy są zupełnie inne niż te z początków faraona. Stron z chwilówkami powstaje tak dużo, że ktoś to musi monitorować.

Mieszka w
    Starachowice
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Mateusz40 Zobacz post
    Dobrze było by zajmować się nadal całą dotychczasową działalnością on-line.
    Jeśli pojawiają się sygnały o jakiejś nowej stronie, inicjatywie innej groźnej dla społeczeństwa sprawie związanej z pożyczkami - będziemy.

Ostatnio zauważyłem spadek częstotliwości ukazywania się wpisów. Nowe wpisy są zupełnie inne niż te z początków faraona.
    Tak, w pierwszych latach działalności było nadal bardzo dużo oszustów w tej tematyce, skrupulatnie ich opisywaliśmy i zajmują się teraz czymś innym (niektórzy nawet czytają książki w celi).

Stron z chwilówkami powstaje tak dużo, że ktoś to musi monitorować.
    Monitorujemy, nie powstaje ich wcale tak dużo, większość to klony tego co już było od tych samych osób.

P.S. Jesteśmy też w katalogu DI -> http://katalog.di.com.pl/detail/link-10732.html

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 8 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 8 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia