Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

gdzie można wyrobić podpis elektroniczny?

I co to w ogóle jest?
    Bo moje pierwsze skojarzenie jest takie, że chodzi o jakiś ekran z rysikiem, którym po podpięciu do komputera ręcznie podpisuje się różne pola na formularzach i deokumentach. Oczywiście wszystko powinno być dobrze zabezpieczone. Ale z tego co czytam wynikałoby, że podpis elektroniczny to jakiś zero-jedynkowy certyfikat, wystawiany przez instytucje państwowe. Ale jakie - to jeszcze ustalam.
    A potrzebuję tego podpisu, bo chcę złożyć pozew w e-sądzie i okazało się, że bez tego ani rusz...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: gdzie można wyrobić podpis elektroniczny?

Cytat Napisał haniaurer Zobacz post
    I co to w ogóle jest?
    Bo moje pierwsze skojarzenie jest takie, że chodzi o jakiś ekran z rysikiem, którym po podpięciu do komputera ręcznie podpisuje się różne pola na formularzach i deokumentach. Oczywiście wszystko powinno być dobrze zabezpieczone. Ale z tego co czytam wynikałoby, że podpis elektroniczny to jakiś zero-jedynkowy certyfikat, wystawiany przez instytucje państwowe. Ale jakie - to jeszcze ustalam.
    A potrzebuję tego podpisu, bo chcę złożyć pozew w e-sądzie i okazało się, że bez tego ani rusz...
    Pewnie zastanawiacie się, skąd takie niecodzienne pytanie.
    Skoro bez podpisu elektronicznego ani rusz, to nie ma innego wyjścia - poza oddaniem sprawy w cudze ręce. A z tym wolę poczekać. Choć miło by było uniknąć tych wszystkich trudności, jakie zostały opisane na https://e-sad.info.pl/epu-e-sad/jak-...zew-do-e-sadu/ - na pewno są jakieś sposoby, żeby ten certyfikat i profil zaufany uzyskać w szybki, sprawny sposób. Tylko lepszy będzie jakiś bank czy urząd, czy gdzieś indziej mają to ogarnięte???

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia