Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

zakres obrotu żurawia

Dlaczego nie wszystkie urządzenia warsztatowe, wykorzystywane do podwieszania różnego rodzaju ciężkich przedmiotów, mają taki sam zakres ruchomości?
    Okazuje się, że większość typów żurawi może obrócić swoje ramię w zakresie 270 stopni - czyli półkole i ćwierć koła. Wprawdzie takie z zakresem 360 stopni też występują, ale zdaje się że należą do zdecydowanej mniejszości. I tak mnie ciekawi, skąd wzięło się to 270 stopni - a nie na przykład 180 albo 225.
    Ktoś ma na to jakieś wyjaśnienie?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: zakres obrotu żurawia

Cytat Napisał ksene Zobacz post
    Dlaczego nie wszystkie urządzenia warsztatowe, wykorzystywane do podwieszania różnego rodzaju ciężkich przedmiotów, mają taki sam zakres ruchomości?
    Okazuje się, że większość typów żurawi może obrócić swoje ramię w zakresie 270 stopni - czyli półkole i ćwierć koła. Wprawdzie takie z zakresem 360 stopni też występują, ale zdaje się że należą do zdecydowanej mniejszości. I tak mnie ciekawi, skąd wzięło się to 270 stopni - a nie na przykład 180 albo 225.
    Ktoś ma na to jakieś wyjaśnienie?
    PS
    Wszystkie dane powyżej pochodzą ze specyfikacji żurawi oferowanych na stronie https://www.hak.com.pl/ - wydaje mi się, że to dość reprezentatywne przykłady. Ale jeśli się mylę i jednak to maszyny wykonujące pełny obrót stanowią większość, proszę mnie poprawić.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia