Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Konta w WXP

Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał bodo31415
    Czy dyskusja o przewadze jednej dystrybucji nad drugą ma sens?
    Nie. Wiadomo, że Bo Slack rządzi :twisted:

Sory..nie mogłem sie powstrzymać.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Slack rządzi, Fedora rządzi, Ubuntu śmierdzi ;-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Macie coś z głową i tyle. Skoro autor postu ma Windows XP i nei wie jak zabezpieczyć go przed innymi osobami to jest to osoba o max. średniej znajomości komputera. Zaistalujcie na takim komputerze Fedore i za tydzień człowiek wróci do XP bo na nieskonfigurowanej Fedora nie da się pracować. A co do Slackware - nie jestem komputerowym laikiem a sam poległem na pierwszej instalacji tego systemu... Pozatym czy to ważne która dystrybucja? Liczy się to że jest dobry i darmowy. Panowie zachowujecie się jak dzieci przechwalające się kto ma coś lepszego. A wracając do tematu - jak idzie zabezpieczanie? Kolega używa Blowfish Advanced CS 2.52 i jemu to wystarcza. Sprawdź czy to jest to czego szukasz a jeśli nie, to polecam dobreprogramy.pl lub download.chip.pl tam zawsze coś znajdziesz...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja zaczynałem od Knoppixa. Chciałem zobaczyć jak wygląda Linux. Spodobało mi się więc zacząłem szukać na necie jaki system będzie najlepszy dla laika. Padło na Mandrake. Szybko jednak zrezygnowałem z tego systemu, jakiś taki dziwny jest. Następnie zainstalowałem Auroxa i wywaliłem jeszcze tego samego dnia. Miałem już wtedy dosyć dystrybucji dla tych co się na linuksie nie znają i postanowiłem wypłynąć na głęboką wodę. Wybrałem Slackware i był to bardzo dobry wybór. Spodobało mi się to, że wszystko trzeba ustawiać recznie. Troszkę na nim posiedziałem i się podszkoliłem. Obecnie używam Debiana i także uważam ,że jest świetny.

Apropo tego szyfrowania w XP to należy to robić w folderze domowym danego użytkownika o ile dobrze pamiętam.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Nimitz
    A co do Slackware - nie jestem komputerowym laikiem a sam poległem na pierwszej instalacji tego systemu... Pozatym czy to ważne która dystrybucja? Liczy się to że jest dobry i darmowy.
    Bo wziąłeś instalacje "simple" a trza było "expert", która wbrew pozorom jest prostsza.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witajcie.

Załóżmy od razu, że będziesz miał w pokoju kolegów, którzy poradzą sobie z zabezpieczeniami systemu Windows, więc warto pokusić się o jakieś inne, nietypowe zabezpieczenie.

Nimitz zaproponował program Blowfish Advanced CS.
    Ściągnąłem ten programik - jest dość prosty w obsłudze, ale brakuje mu funkcji sejfu (wirtualnego szyfrowanego dysku) a wg mnie właśnie to rozwiązanie jest bardzo ciekawe, wygodne i godne uwagi.
    Ponad to program ma wbudowaną funkcję bezpiecznego kasowania plików z komputera, tak aby nie dało się już ich odzyskać.

Proponuje przeczytać artykuł pt.:Twoja własna Enigma, jest to krótki przegląd oprogramowania służącego do szyfrowania.
    Mam kilka programów na oku. Jak tylko się nimi troszkę pobawię, podzielę się doświadczeniami w tym wątku.

Ponieważ jeseśmy fanami darmowego oprogramowania od razu mogę polecić:

Max Crypt 1.10 - freeware. Program jest o tyle ciekawy, że można stworzyć wiele kont użytkowników i każdy może szyfrować indwidualnie swoje pliki.
    Warto podkreślić, że program nie działa w oparciu o wirtualny dysk.

Znalazłem pewną perełkę: Program True Crypt, który jest przedsięwzięciem Open Source, co tymbardziej powinno nas zainteresować. Program ma nawet swoją stronę w Wikibooks - oczywiście w języku polskim. :-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wszyscy wiemy, że Linux jest wspaniały... robi nieskończone pętle w 5 sekund.
    Linus Torvalds

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)