Papierosy - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Papierosy

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Na marginesie: światem rządzi nie mafia...tylko ropa, tytoń i wódka :-)
    Wysłany 02 Paź 2005 - 13:06
    Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmień

eh...wydalo sie ;P......zartuje

nie, nie mam plantacji pomidorów ;-)
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Palilem fajki przez jakos tak 1,5 roku. Malboro, L&M, Viceroye. Rzucilem i jakos nie mialem co do tego oporów.

Jedyna rzecz, od jakiej jestem uzalezniony to komputery i od czasu do czasu cos, co ma wiecej niz 3% ;-)

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Nimitz
    Marcin co jest mitem w stwierdzeniu pyrion`a? Marihuana przy paleniu naprawdę wydziela mniej substancji szkodliwych dla człowieka. Z czysto naukowego punktu widzenia palenie tytoniu jest bardziej szkodliwe
    Sprowadzanie szkodliwości jedynie do sfery fizycznej jest błędem.

Jeszcze jakiś czas temu spotkałem się z opiniami, że "marihuana" nie uzależnia. Jest to błędne stwierdzenie.
    Uzależnienie tutaj następuje i to bardzo silne, tylke, ze jego podłoże jest inne.

Poza tym substancje szkodliwe i rakotwórcze w tym dymie też się znajdują.

Na koniec należy dodać, że mało kto dzisiaj pary samosiejki, a sprzedawana przez dealerów marihuana zawiere wiele domieszek (z braun sugar włącznie).
    Wysłany 02 Paź 2005 - 15:07
    Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmień

Cytat Napisał Piotrek
    A marysia ma podobno udowodnione dzialanie antynowotworowe, tak ze podobno niedawno zaczeto na jej bazie produkowac lek na nowotwory.
    Po zrobieniu odpowiedniego wyciągu. Palona działa inaczej. To tak jak z trupim jadem - niegdyś stosowany jako trucizna dziś jest lekiem na zmarszczki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o Tytoń, marichuanę i władze państwowe to sytuacja wygląda następująco:

Państwo ma pełną kontrolę nad Tym ile, gdzie i jak się sprzedaje tytoń (pomijając przemyt i inne nielegalne sposoby). Zarabia krocie na akcyzie na tytoń i tak łatwo nie da sobie odebrać wpływów do budżetu przez jakiś zakaz palenia papierosów. Więc papierosy są legalne bo są źródłem niezłej kasy.

Natomiast gdyby zalegalizować marichuanę to każdy bez przeszkód mógłby sobie ją w zaciszu własnego domku hodować, i państwo nie miałoby żadnej kontroli nad ilością "marysi" na rynku, eksportem i importem. Nie miałoby żadnego zysku z legalizacji Marichuany więc nie uczyni tego nigdy. A to że tytoń jest bardziej szkodliwy od marichuany to jest najmniej ważne dla osób którym zależy tylko na kasie (czyt. p-osłowie).

A co do Twojego ostatniego postu Konkord to od tego czy się człowiek uzależni po jednym papierosie czy po 10 paczkach to zależy od jego organizmu. Jedna osoba po 10 latach palenia rzuci je bez problemu, a druga po jednej paczce popada w taki nałóg że bez pomocy lekarskiej nie uda jej się to nigdy. I taka jest prawda!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kropek
    Natomiast gdyby zalegalizować marichuanę to każdy bez przeszkód mógłby sobie ją w zaciszu własnego domku hodować, i państwo nie miałoby żadnej kontroli nad ilością "marysi" na rynku, eksportem i importem. Nie miałoby żadnego zysku z legalizacji Marichuany więc nie uczyni tego nigdy.
    Zgodzić się z tym nie mogę, gdyż legalizując marihuanę automatycznie nakłada się na nią podatek VAT , a że jest to używka to dochodzi do tego jeszcze akcyza. Powstają wtedy sklepy sprzedające marihuanę , a to w znacznym stopniu ogranicza nielegalną sprzedaż. Wpływy do budżetu więc na pewno by były. Nie można mówić także o tym, że państwo straciło by nad nią kontrole skoro jej nie posiada. To ,że każdy mógłby ją hodować w domu nic nie zmienia, tytoń też można.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To prawda, ale wpływy do skarbu państwa są znikome, ponieważ odsetek marichuany obrarczony podatkami i rozprowadzany przez sklepy jest niewielki. Po co kupować jak można hodować w domu i nic nie płacić. No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat).
    Gdzie w moim poście pisze że państwo straciłoby kontrolę? Napisałem że państwo nie miałoby żadnej kontroli, a nie, że straciło.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kropek
    To prawda, ale wpływy do skarbu państwa są znikome, ponieważ odsetek marichuany obrarczony podatkami i rozprowadzany przez sklepy jest niewielki.
    Zakładamy ,że rząd zalegalizował marihuanę. Powstają jej plantacje , a co za tym idzie nowe miejsca pracy. Do tego jeszcze trzeba by było kupić maszyny i inne akcesoria do uprawy. Już dzięki powstaniu tych miejsc pracy i sprzedaży narzędzi państwo zarabia. Fakt, że duże zyski by z tego nie były. Mamy więc już te plantacje to teraz potrzeba pośredników, więc tworzone są kolejne miejsca pracy. No i w końcu towar jest w sklepach, gdzie jest sprzedawany, a państwo znowu zarabia. Nie widzę tutaj powodów dla których miałoby to być nieopłacalne. Jako przykład podam Holandie, gdzie marihuana jest legalna , a biznes się kręci.
    Cytat Napisał Kropek
    Po co kupować jak można hodować w domu i nic nie płacić.
    Szczypiorek, cebulę czy inne warzywa także można hodować w domu ale jakoś mało osób się tym zajmuje.
    Cytat Napisał Kropek
    No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat)
    Plantacje tytoniu w Polsce są faktem. O przypadkach hodowli cytrusów w domach także słyszałem, a klimat wcale nie jest u nas najlepszy. Poza tym co ma klimat to hodowli w domu? Mieszkania są przecież ogrzewane, a lampy można kupić.
    Cytat Napisał Kropek
    Gdzie w moim poście pisze że państwo straciłoby kontrolę? Napisałem że państwo nie miałoby żadnej kontroli, a nie, że straciło.
    Hmm... nie wiem , musiało mi się przewidzieć.

A tak w ogóle to palenia nie polecam i nie lubię (pomijam palenie ognisk czy w kominku).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja tez jestem przeciwnikiem palenia używek, ale dyskusja zapowiada się ciekawie więc znów się z Tobą pyrionie muszę nie zgodzić.

Cytat Napisał pyrion
    Szczypiorek, cebulę czy inne warzywa także można hodować w domu ale jakoś mało osób się tym zajmuje.
    Ponieważ wyścig szczurów zajmuje tyle czasu, że na pietruszkę go nie starcza . a tak na poważnie: ludzie nie mają czasu na zajmowaniem się domową uprawą roślin. taniej wychodzi kupić warzywa na targu czy w sklepie niż inwestować chociażby w ogrodowy foliak. Wiem o tym ponieważ rodzice kiedyś mieli i zrezygnowali ponieważ się nie opłacało. Ludzie młodzi, którzy palą najczęściej marichuanę sami by sobie hodowali i nic by na tym nie tracili.

Cytat Napisał pyrion
    Jako przykład podam Holandie, gdzie marihuana jest legalna , a biznes się kręci.
    Marichuana w Holandii jest legalna, ale tylko w małych ilościach na użytek własny. A z resztą po co komu całe plantacje skoro potrzebuje niewiele na swój użytek. Wystarczy mu to co w domku wyhoduje. a plantacje by mieć zbyt musiałyby eksportować. Eksportować nie ma gdzie. Chyba że nielegalnie by wysyłały do Ameryki.

Oto moje zdanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ponieważ wyścig szczurów zajmuje tyle czasu, że na pietruszkę go nie starcza . a tak na poważnie: ludzie nie mają czasu na zajmowaniem się domową uprawą roślin. taniej wychodzi kupić ważywa na targu czy w sklepie niż inwestować chociażby w ogrodowy foliak. Wiem o tym ponieważ rodzice kiedyś mieli i zrezygnowali ponieważ się nie opłacało. Ludzie młodzi, którzy palą najczęściej marichuanę sami by sobie hodowali i nic by na tym nie tracili.
    Owszem , z tym ,że młodzi ludzie zaczęliby hodować ją w domach to się zgodzę. Natomiast nie wyrosłaby ona w ciągu jednego dnia więc raczej i tak by ją kupowali. Patrząc perspektywicznie to ta młodzież w końcu byłaby dorosła i nie miałaby czasu na uprawę i zmuszeni by byli do jej kupna.

Marichuana w Holandii jest legalna, ale tylko w małych ilościach na użytek własny. A z resztą po co komu całe plantacje skoro potrzebuje niewiele na swój użytek. Wystarczy mu to co w domku wyhoduje. a plantacje by mieć zbyt musiałyby eksportować. Eksportować nie ma gdzie. Chyba że nielegalnie by wysyłały do Ameryki.
    W małych ilościach czy nie sprzedaje się ją w odpowiednich sklepach które na siebie zarabiają. Co do tych plantacji to widziałem je na zdjęciach i powiedzieć musze ,że były całkiem pokaźne. No i trzeba pamiętać, że Holandia jest zdecydowanie mniejsza od Polski.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Kropek Zobacz post
    No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat).
    Krakowskie , lubelskie ... PRL'owski rocznik statystyczny . 98 % produkcji wyrobów tytoniowych w Polsce Ludowej zaspokajała krajowa produkcja ... do dziś w wielu wsiach koło Krakowa mozna spotkać takie dziwne budynki ... to suszarnie tytoniu ...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)