Papierosy - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Papierosy

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Nie marnujcie pieniędzy i nerwów na plastry,gumy i e-papierosy

Rzuciłam palenie dzięki książce Allen'a Carr'a "Łatwy sposób na rzucenie palenia", którą polecam wszystkim palaczom i osobom, których bliscy palą. Książka jest dostępna w sieci w formacie pdf.

Co najciekawsze, rzucenie było naprawdę łatwe i dało mi dużo radości. Książka otworzyła mi oczy na pewne mity, które przez lata były mi wmawiane. Niestety, mity te pojawiają się nawet na stronach, które powinny pomagać w zerwaniu z nałogiem, np. "Rzucanie palenia to bardzo ciężki proces szczególnie dla osób, które palą dużo, często i długo", "Jednak rzucanie palenia tak czy siak wymaga silnej woli" - a to nie jest prawda! Owszem, kiedy wcześniej próbowałam rzucać np. przy pomocy plastrów czy gum nikotynowych to męczyłam się okrutnie, walczyłam i walczyłam aż w końcu się poddawałam i zapalałam tego "ukochanego, upragnionego papierosa". Po przeczytaniu tej książki wiem, że już nie zapalę i nareszcie nie muszę z niczym walczyć.

simian raticus
    Gość

Alkohol i narkotyki szkodzą bardziej, niż papierosy! Najmniej z tego wszystkiego to szkodzi kawa!

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

kawa może i najmniej szkodliwa z wymienionych ale osobiście znam osobę która nie dotyka tych rzeczy ale jest np uzależniona od picia coca-coli... z resztą uzależnić się można jak wiadomo od wszystkiego..

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Sam strasznie dużo piję coca colę...

Początkujący
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Odp: Papierosy

Widzę, ze sami znawcy, wręcz trudno dyskutować z tak przekonywującymi twierdzeniami. Na początek postaram się obalić kilka mitów zawartych w temacie.
    Kawa - nie wykazano żadnej szkodliwości tego naparu, wręcz odwrotnie, zawiera antyoksydanty, przeciwdziała miażdżycy i nowotworom.
    THC, bardzo silnie uzależnia, również fizjologicznie, wywołuje psychozy, lecząc na co dzień tych ludzi nie stwierdziłem w "trawce" dodatków, jednak badania często cytowane o braku szkodliwości i potencjału wywoływania zależności pochodzą z lat 80-tych, wtedy zawartość THC w Grassie wynosiła ok. 3-4% obecnie ponad 12%.
    (a propos dodatków, cena trawki - 30 PLN, SB - ok. 200 PLN) - decyduje ekonomia
    Papierosy czytaj nikotyna są chyba najbardziej uzależniającą substancją Świata, na 3 próbujących 1 się uzależni(od alkoholu - 1/4, heroiny 1/5).
    Jednak trzeba przyznać, ze palacze o wiele więcej wpłacają do budżetu niż wynoszą ich koszty leczenia, wiec tak naprawdę stawiają niepalącym.
    Sorki kończę, bo idę na dymka, czego oczywiście nie polecam.

kolega1975
    Gość

Palenie marihuany, trawy na polu, papierosów, nawet palenie w piecu są szkodliwe. Coś jednak trzeba robić. Ja rzuciłem papierosy już dawno i polecam każdemu.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 07-05-15 o 10:29

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jasne, trzeba rzucić ten wstrętny nałóg. Tylko jak - szybko i na długą metę? Ja próbowałam już kilka razy, niestety bez większego skutku ;(

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli macie jakieś uzależnienia o których chcecie z kimś porozmawiać to wybierzcie się na spotkanie grupy wsparcia alkoholików udział w takim spotkaniu jest bezterminowy, bezpłatny. To może być ciekawe i pomocne rozwiązanie dla osób uzależnionych.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ooo widzę, że też palicie... Ach te nałogi . Ale coś trzeba robić ;p. A gdzie kupujecie tytonie papierosowe? Czy macie jakieś sprawdzone miejsce, gdzie można kupić coś dobrej jakości i w niewygórowanej cenie? Ja znalazłam przykładowo tutaj https://trafikanord.pl/pl/c/Tytonie-papierosowe/124 niezłe propozycje.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)