Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Piec na pellet koszty

Witajcie! Czy ktoś mi może napisać, jaki jest koszt zakupu porządnego pieca na pellet z całym osprzętem i montażem? Gdzie kurde nie pójdę, to podają samą cenę pieca i nikt mi nie usredni pozostałych kosztów... Chyba jest jakiś standard, bez kuriozalnych wymagań dla domu 120m, prawda? Mam ofertę na pompę za 28K... Gaz będzie kosztował w przybliżeniu tyle samo z pierwszym tankowaniem butli. Zostaje ten pellet do porównania, ale nie mam odniesienia. Ktoś montował? Czy początkowa cena i późniejsze koszty ogrzewania ( mając w perspektywie podwyżki gazu i prądu) wynagrodzą bawienie się w dosypywanie i magazynowanie pelletu? Ktoś to liczył może?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Odp: Piec na pellet koszty

Jest to dużo tańsze rozwiazanie niż pompa ciepła czy gaz z butli.
    Nie jest również wcale takie niewygodne. Piec na pellet rozpala się sam, nie trzeba nic w tym temacie robić- jedynie ustawić godziny pracy kotła, w sezonie zimowym zasypujesz zbiornik co 6-7 dni, popiół wybierasz co 2 tygodnie w sezonie grzewczym. Wiadomo jest to jakiś wysiłek w porównaniu z PC, ale bez przesady.
    https://iwonapellets.pl/piec-na-pellet-zalety-i-wady

Zerknij sobie zresztą na stronę. Opisane są tutaj wady i zalety takiego rozwiązania.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Piec na pellet koszty

Wszystko zalezy od dostawcy, my zamawiamy z https://sobianek.pl/ i ceny maja naprawde spoko, tak samo jak jakosc zreszta

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia