Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

szukam programu P2P i przy okazji pomocy

szukam programu dzięki któremu będę mógł wysyłać bezpośrednio znajomemu moje pliki przez P2P

nie piszcie ze w gg jest taka funkcja bo o tym wiem tylko że u mnie nie działa bo jestem za serwem proxy i mnie coś trafia ani ftp ani wysyłanie przez gg nie działa poza siecią lokalną co mam zrobić i jakim progsem mógłbym wysyłać pliki na odległość ??????

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

szukam programu P2P i przy okazji pomocy

szukam programu dzięki któremu będę mógł wysyłać bezpośrednio znajomemu moje pliki przez P2P

nie piszcie ze w gg jest taka funkcja bo o tym wiem tylko że u mnie nie działa bo jestem za serwem proxy i mnie coś trafia ani ftp ani wysyłanie przez gg nie działa poza siecią lokalną co mam zrobić i jakim progsem mógłbym wysyłać pliki na odległość ??????

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wystarczy ze w google wpiszesz p2p i masz progosow do wyboru do koloru wraz z opisami.

Anonymous
    Gość

Re: szukam programu P2P i przy okazji pomocy

Cytat Napisał Raiv
    Ciekawie jest z tym proxy. Też miałem proxy i co ciekawe wtedy pliki szły przez tlen.

A może jakieś darmowe konto FTP, albo zapoznaj się z projekten "no-ip" (wpisz w gugla to znajdziesz).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Własny serwerek FTP i na gadzie koledze wrzucasz login i hasło. Jeśli masz dynamiczne IP to projekt No-IP będzie pomocny.

P.S. To jak to proxy jest skonfigurowane, że nie działa? :?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Re: szukam programu P2P i przy okazji pomocy

Cytat Napisał Raiv
    jestem za serwem proxy i mnie coś trafia ani ftp ani wysyłanie przez gg nie działa poza siecią lokalną co mam zrobić i jakim progsem mógłbym wysyłać pliki na odległość ??????
    znam ten ból miałem to samo przez kilka lat w pracy.
    próbowałeś inne komunikatory obsługujące transfer plików? nie każdy używa takich dziwnych portów, jak GG. Nie pamiętam który - ale jak dobrze poszukasz, to znajdziesz - ma możliwość kontaktowania się przez port 80. Czyli wszędzie tam, gdzie działają strony www, zadziała i on. Nie wiem, czy nie Skype, on ma w opcjach korzystanie z portów 80 i 443 jako alternatywnych do połączeń, nie wiem, czy przypadkiem też nie do transferu plików.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja nie używam GG, ale wydaje mi się, że wystarczy ustawić port na którym ma się łączyć do transferu plików... Konnect używa 8080, ale jest to port konfigurowalny (nowomowa) czyli można go sobie dowolnie zmienić. Jak również adres serwera przez który można się łączyć. Ot chwilke poszukać i można cos zdziałać. Ponawiam pytanie - co to za ustawienia proxy które blokują transfer plików? Może wystarczy coś odblokować na serwerze?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Ponawiam pytanie - co to za ustawienia proxy które blokują transfer plików? Może wystarczy coś odblokować na serwerze?
    Nie wiem za jakim proxy jest Raiv, ale jak pracowałem swoimi czasy w Deutsche Banku, to mieliśmy na proxy poblokowane porty ftp, gg i masę innych z tzw. względów bezpieczeństwa.Nawet często applety Javy nie chciały się uruchamiać, bo dostęp był blokowany.Oznacza to ni mniej - ni więcej, tylko tyle, że ktoś niechciał, aby ktoś inny korzystał z komunikatorów i niektórych usług sieciowych.

Pewnie, że wystarczy odblokować "coś" na serwerze, pytanie tylko czy pomysłodawca blokady chce, aby ją zdjąć. Gdybym ja swojemu poprzedniemu pracodawcy powiedział, że chcę mieć dostęp do ftp, to by mnie wyśmiał.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No tu się zgodze, ale ja przyjąłem, że autor tego tematu jest użytkownikiem domowym i jego sieć składa się z kilku komputerów i wystarczy odrobina dobrej chęci opiekuna serwera (nie nazywajmy tego adminem) żeby umożliwić przesłanie plików. Jeśli nie będzie to z jakichś względów możliwe pozostaje FTP przy użyciu No-IP. Aha, a jakieś wirtualne e-dyski nie wchodzą w rachubę? Jaki to ma być wielki plik?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W GG protokół przesyłania plików jest głupi. Żeby przesyłać pliki admin musiał by zrobić portmapping. To by załatwiło sprawę. To na 99% nie jest wina proxy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)