Działalność jednoosobowa
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Działalność jednoosobowa

Mam kilka pytań dotyczących jednoosobowej działalności, którą chciałam założyć.
    jaka forma rozliczenia byłaby najbardziej korzystna jesli w tym samym czasie jestem zatrudniona na etat. do tej pory rozliczajac sie razem z mezem nie wchodzilismy w 2 prób podatkowy, ale rozmum ze zakładajac działalnośc juz nie bedziemy mogli sie wspólnie rozliczać. dodam ze rozliczajac sie teraz sama wchodziłabym w 2 próg.
    czy warto jest to pchac skoro z tej działalności miałabym max 2 tys/mies wpływów??

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Odp: Działalność jednoosobowa

long story short - jeżeli zakłądasz działałność i wybierzesz tzw. zasady ogólne, wciąż możecie się rozliczać wspólnie. Jedynie liniówka 19% lub ryczałt automatycznie oznaczają brak prawa do wspólnego rozliczenia. Czy wam to się będzie opłacać zależy od tego ile łącznie zarobicie

https://nettg.pl/gornictwo/182506/ja...cechy-e-faktur

Poczytaj sobie również na tej stronie o fakturach elektronicznych oraz zasadach ich wystawiania.

Początkujący
    Mieszka w
    Zawiercie
    Siła Reputacji
    0

Dokładnie
    Zresztą prowadząc działalność gospodarczą każda księgowa lub księgowy powinien to dokładnie przekazać, tego typu informacje.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja właśnie założyłem działalność gospodarczą i myślę nad reklamowaniem się w internecie. Biznes idzie dobrze, ale mogę wykonywać więcej zleceń. Z tego względu zastanawiam się nad reklamą w mediach społecznościowych. Chciałbym zlecić to agencji marketingowej Ideo Force, która prowadzi social media: https://www.ideoforce.pl/e-marketing...-social-media/ Robili reklamy mojemu koledze, dlatego wiem, że to sprawdzona firma

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Niezależnie czy prowadzicie biznes większy, czy taki jednoosobowy, to i tak ważne jest reklamowanie swojej firmy. Jak chodzi o kwestie promocyjne za pomocą tradycyjnych reklam, to można tutaj postawić chociażby na szyldy wykonane na takich materiałach, jak spienione pcv. Nie jest to drogie rozwiązanie, a efektywne.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Najlepiej skorzystaj z pomocy księgowej, my tak zrobiliśmy, a raczej ja, bo moja firma na początku też była jednoosobowa . Zgłosiłam się do biura księgowego Amtes https://www.amtes-ksiegowosc.pl/ofer...u-dzialalnosci w Gliwicach. Oni prócz usług księgowych, podatkowych, kadrowo-płacowych, itp. mają także usługi z zakresu pomocy przy zakładaniu działalności. Kompleksowo podchodzą do sprawy, orientują się w najnowszych przepych prawnych, są rzetelni pod każdym względem. Gorąco ich polecam.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

siemka witam

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Mam małą, jednoosobową działalność. Oczywiście dobrze jest być samemu sobie szefem, ale bardzo dużo pracuję, muszę wszystkiego dopilnować, dopiąć na ostatni guzik. Sam znalazłem także wyposażenie do swojej firmy, w tym wagi, których potrzebowałem, bo jednak sprzedaję swoje produkty właśnie na wagę. Musiało być to dobrej jakości, precyzyjne urządzenie. Kupiłem je z firmy AXIS https://www.axis.pl/k-wagi-przemyszowe-69.html#oferta z Gdańska. Tam jeszcze doradzono mi urządzenie, które najlepiej się u mnie sprawdzi, firma jest rzetelna, ma dobre ceny, polecam.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Ja zajmuję się renowacją mebli. Mam firmę jednoosobową i spokojnie daję radę ogarnąć wszystkie zamówienia. Czasami dostaję meble, które są w tragicznym stanie i muszę wymienić w nich niektóre elementy, na przykład nóżki. Tego typu produkty kupuję gotowe i czasami poddaję je jeszcze własnej obróbce, od producenta JAWOR POLSKA https://www.kije.com.pl/elementy-okragle z Mosiny. Oni mają trwałe elementy drewniane, które są odpowiednio wykonane, świetnie się mi sprawdzają, można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jestem stylistka rzęs i też pracuję sama, wystarczy mi lokal, sprzęt, akcesoria, łóżko i klientki/klienci. Wszystkie potrzebne mi akcesoria do wykonania pięknych rzęs, kupuję online, mam sprawdzony, dobry sklep internetowy, w którym się zaopatruje już od jakiegoś czasu. Jest to sklep HiLashes: https://www.hi-lashes.pl/pl/c/Rzesy/16 Oni mają rozbudowany asortyment i bardzo dobre ceny. Produkty od nich są wysokiej jakości, poleciła mi je moja instruktorka, u której się szkoliłam i u której zdobyłam moje certyfikaty, również ten sklep polecam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia