Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 121
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Re: mam tez inna teorie

Cytat Napisał maxbeat
    Popatrzmy na to inaczej:

Jeżeli teraz Windows i linuks zamienily by sie miejscami, a linux mial tylu uzytkownikow jak win i odwrotnie, to ktory system bylby bezpieczniejszy?

Wiadomo ze Windows bo:
    -wszyscy by pracowali na linuxach,
    -hakerzy uczyli by sie na linuxach,
    -linux byl by bardziej dostepny.
    Bardziej dostępny to on już jest. Nikt tutaj nie twierdzi, że Linux jest w 100% bezpieczny. Jednak twierdząc, że:

I nie prawda je ze linux jest bezpieczniejszy!
    Popełniasz błąd. Jest bezpieczniejszy chociażby dlatego, że ma rozdzielone konto roota od konta zwykłego użytkownika, przy czym jednocześnie nie sprawia to (jak w Winodws) problemów, które prowadzą do tego, że wygodniej jest cały czas pracować pod kontem administratora. Ponadto prawda jest taka, że przeciętny użytkownik Linuksa jest chyba bardziej świadomy zagrożeń. Wreszcie, o czym wspomniał stilgar, czas reakcji na wykryte dziury jest krótszy.

Pozdrawiam,
    TM

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Używałem Mandrake przez dwa miesiące, ale przeszedłem z powrotem na wina z powodów:
    - długi czas startu linuxa
    - długi czas zamykania linuxa
    - przy nagłym wyłączeniu kompa miałem później jakieś błędy, przez co musiałem naprawiać/re-instalować linuxa.
    Na winie nie mam tych problemów i kompa mogę wyłączyć kiedy chce, a i tak wiem, że mi nic nie popsuje.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Panowie, jaki sens ma przerzucanie się argumentami za czy przeciw Linux skoro i tak każdy pracowac będzie potem na swoim systemie? Takich dyskusji w całym internecie jest multum i jedna więcej chyba nie jest potrzebna. Linux ma wady i zalety, Windows ma wady i zalety - każdy wybierze system który w jego oczach ma mniej wad niż konkurent, ale jest to właściwie sprawa indywidualna. Jako przykład ostatni post - krst u mnie komputer chodzi pod Linux przez całe dnie lub tygodnie mimo, że jest to desktop. Ja jak już kompa włącze, to do nie wyłączam długo więc start i zamykanie systemu to dla mnie rybka, bo liczy się stabilność. I tak można się przerzucać argumentami, ale nie o to chodzi. Proponuję dać spokój tej dyskusji bo do niczego nie prowadzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Proponuję dać spokój tej dyskusji bo do niczego nie prowadzi.
    masz rację, tyle, że zawsze temat wraca przy byle jakiej okazji. Tu przynajmniej treść pasuje do tematu. A że prowadzi donikąd ...

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał krst
    Używałem Mandrake przez dwa miesiące, ale przeszedłem z powrotem na wina z powodów:
    - przy nagłym wyłączeniu kompa miałem później jakieś błędy, przez co musiałem naprawiać/re-instalować linuxa.
    Na winie nie mam tych problemów i kompa mogę wyłączyć kiedy chce, a i tak wiem, że mi nic nie popsuje.
    Na podstawie jednej z gorszych dystrybucji oceniasz linuksa.

To tak jakby oceniać windę na podstawie Windows Milenium.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Joosa
    Na podstawie jednej z gorszych dystrybucji oceniasz linuksa.
    dlaczego gorszych, coś kosztem czegoś, albo kładziesz cegłę na enterze i idziesz na kawę albo poświęcasz kilkanaście/kilkadziesiąt godzin na ręczną instalację. Wybór należy do Ciebie.

Anonymous
    Gość

Słyszałem, że Mandrake potrafi się sypać na niektórych sprzętach. Nie wiem ile jest w tym prawdy bo to distro instalowałem raptem raz i nie zagościło u mnie dłużej niż kilka godzin.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dwa pierwsze wynikają z przestarzałego sposobu uruchamiania skryptów startowych (sekwencyjne zamiast równoległego) ale juz nad tym pracuja...

z kolei ostatnia pozycja jest dziwna. odkąd powstały systemy plików z kronikami, można zrobić reset systemu w dowolnym momencie i miec pewnosc ze wstanie po tym cały i zdrowy -- i zrobi to bardzo szybko, a nie bedzie skanował scandiskiem cały dysk przez kilkanaście minut...

Cytat Napisał Nimitz
    Panowie, jaki sens ma przerzucanie się argumentami za czy przeciw
    dyskusja, to dyskusja... chodzi o to, zeby rozmawiac i wymieniac poglądy, nie?

Linux nie jest systemem idealnym... jeszcze bardzo duzo zostalo do zrobienia. Ale jeśli mam wybrać system dla siebie, wybieram Linuksa (konkretnie Gentoo) Powód? Jest znacznie wygodniejszy. Konfiguracja sprzętu jest znacznie łatwiejsza, bo nawet jak coś nie chce działać, to dostajesz konkretny komunikat błędu... a w windowsie... trzeba sie zdaćna graficzne kreatory, które nie wiadomo co robią i to często z marnym skutkiem...

ale jedno mogę stwierdzić... Linux wymaga znacznie większej wiedzy do administracji niż windows ("kliknij dalej")

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MM
    Słyszałem, że Mandrake potrafi się sypać na niektórych sprzętach.
    dobrze słyszałeś, nawet to, że kiedyś palił jakieś typy nagrywarek - to akurat nie do końca była wina Mandarynki, ale był taki przypadek. Poza tym to cały urok rpm-a i dotyczy nie tylko tej dystrybucji. Ale albo idziemy po linii najmniejszego oporu i do końca nie wiadomo co będzie, albo poświęcamy trochę czasu i mamy to, co chcemy.
    Cytat Napisał stilgar
    można zrobić reset systemu w dowolnym momencie i miec pewnosc ze wstanie po tym cały i zdrowy
    teoria. Zarówno ext jak i NTFS są z kronikami, ale do takiej wizji jeszcze trochę brakuje.
    A przy okazji - jak Ci się spisuje Gentoo, bo trochę podchodzę do tego jak do jeża.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mandrake 10.0 palił jeden z modeli nagrywarek LG -- wina była po stronie LG, która źle interpretowała jedno z poleceń instalatora i nadpisywała sobie firmware...

z kronikami to nie teoria, tylko praktyka -- mialem kiedys maly komputer (celeron 300) ktory robil mi za router, wiec nie mial ani monitora ani klawiatury... jak zapomnialem go wylaczyc przez ssh, to czesto go wylaczalem po prostu Powerem... nigdy na to nie narzekał :-) dzialal na ext3

uzywam tez ReiserFS i również bardzo dobrze sie spisuje i swietnie reaguje na nieplanowane restarty...

a Gentoo jest po prostu rewelacyjne... na początku trzeba oczywiscie poswiecic troche czasu aby poznać to distro, bo jest bardzo niekonwencjonalne i duzo trzeba ustawiac w konfiguracji, ale potem to sama radość :-) Jeszcze trzeba sie przyzwyczaić do tego, że programy instalują się trochę czasu (zwłaszcza takie kobyły jak OpenOffice) ale za to potem system działa świetnie (KDE do uruchomienia potrzebuje połowę tego czasu, który zużywało kiedy miałem Mandrake... )

niektórzy krytykują Gentoo za brak instalatora, ale IMHO to jest zaleta -- można go instalować spod dowolnego innego Linuksa... instalacje można dowolnie przerywać i wznawiać, więc praktycznie jest to niezauważalne przy normalnym używaniu komputera... a potem reboot i jesteśmy w działającym Gentoo :-)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)