Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Kontynuacja tematu z QM 1.3 - windows vs. linux

Kontynuacja tematu rozpoczetego (przy okazji) podczas omawiania Quiz Maker 1.3

Wielu uzytkownikow windows i tak nie przejdzie na linuxa, chocby Microsoft wypuscilo najwieksza klape w historii systemow operacyjnych..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wlasnie przeczytalem cały wątek QM...

jak juz przedmówcy napisali, QT4 jest pod Lina, Wina i Maca - a jest to bardzo dobra i kompletna biblioteka, piszesz jeden program, ktory dziala na wszystkich trzech systemach...

Linux jest środowiskiem znacznie bardziej przyjaznym dla programistów, mnogość bibliotek, możliowści komplilatorów, po Windows tego nie ma...

Trudność obsługi Linuksa to mit. Wystarczy zmienić niektóre przyzwyczajenia, a skonfigurowany jest znacznie łatwiejszy w obsłudze od WIndowsa (a moja rodzina, z konfiguracją Windowsa i tak nie dalaby sobie rady...)

Wiekszosc gier/programow jest robionych na Windowsa? Przeszłość. Linux przekroczył już "masę krytyczną" i wiekszość nowyuch gier udostepnianyuch jest w dwu wersjach, albo z powdójnym instalatorem... Doom3, NeverWinterNights, UT...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

moje zdanie

Ja uwazam ze Microsoft bedzie robic wszystko zeby nie stracic klientow, i jezeli sprawdzi sie to co zekomo zapowiadaja (vista ma byc stosunkowo tania) to trzymam za nich kciuki, bo nie lubie pingwina...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

nie lubie pingwina
    Masz do tego prawo ale nigdy nie dam się przekonać, że Windows jest lepszy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Re: moje zdanie

Cytat Napisał maxbeat
    bo nie lubie pingwina...
    A my Windowsa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

nie lubisz, bo go nie znasz... jakbyś go troche poużywał, nie wróciłbyś do windowsa... (no, chyba że byś musiał...)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał maxbeat
    Ja uwazam ze Microsoft bedzie robic wszystko zeby nie stracic klientow, i jezeli sprawdzi sie to co zekomo zapowiadaja (vista ma byc stosunkowo tania) to trzymam za nich kciuki, bo nie lubie pingwina...
    I tutaj masz rację. Microsoft zrobi wszystko. Oto co szef tej firmy myśli o takich jak ty:

Spójrzmy prawdzie w oczy. Przeciętny użytkownik ma mózg taki jak czepiak
    Czepiak to taka małpka

Jeżeli nie możesz sprawić by działało dobrze - spraw chociaż by dobrze wyglądało
    To z kolei wypowiedź Billa na temat kodu Win98. Nie wiem jak ty, ale ja naprawdę nie wierzę, że w kolejnych wersjach jest inaczej. I najlepsze:

Nie ma takiej rzeczy, której nie powiemy ludziom, aby przekonać ich, że nasza droga jest ich drogą
    Jak już Vista wejdzie na rynek, to przekonasz się zapewne, jak dużo w tym ostatnim stwierdzeniu jest prawdy.

Pozdrawiam,
    TM

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał maxbeat
    Ja uwazam ze Microsoft bedzie robic wszystko zeby nie stracic klientow
    To się zgadza, ale wątpie, aby zrobił coś, aby poprawić swój system.

Wyjątkowo udany był Win2k. Przyznaje to. Microsoft wyjątkowo szybko obciął wsparcie dla tego systemu i póxniej wypuszczał wszystkie łaty. Dlaczego?

To proste.

Jeśli stworzysz system idealny to kto za dwa lata zaryzykuje kupno innego, byc może gorszego? Nikt.

Dlatego Win2k był Microsftowską porażką. MS jest zainteresowany sprzedażą systemu, a Linuksiarzy interesuje jego działanie. i tu jest róznica.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mam tez inna teorie

Popatrzmy na to inaczej:

Jeżeli teraz Windows i linuks zamienily by sie miejscami, a linux mial tylu uzytkownikow jak win i odwrotnie, to ktory system bylby bezpieczniejszy?

Wiadomo ze Windows bo:
    -wszyscy by pracowali na linuxach,
    -hakerzy uczyli by sie na linuxach,
    -linux byl by bardziej dostepny.

I nie prawda je ze linux jest bezpieczniejszy!
    Bo zarowno hakerzy ktorzy uczyli sie na nim i ci windowsowi znaja dziury systemowe jednego i drugiego.

Co do jednego musze sie zgodzic z wami - linux jest stabilniejszy...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

maxbeat: przepraszam bardzo, nie zrozumiałem, jaki jest związek z popularnością systemu a jego bezpieczeństwem...

a teraz moje 3 gr

1. hakerzy (masz chyba na myśli łobuzów-włamywaczy, niech tak ci bedzie, chociaz haker=programista a nie wlamywacz) i tak pracuja na systemach uniksowych... jakoś nie widziałem włamywacza, który włamywałby sie z windowsa...
    2. Linux jest zainstalowany na wiekszej liczbie maszyn niż Windows. Oczywiście nie mówię tu o desktopach... ale o serwerach... większość maszyn, na które wchodzisz łażąc po internecie, jest na linuksie... przy czym, żeby włamać sie na maszyne z linuksem, trzeba wykazać się znacznymi umiejętnościami (bo nie ma systemu, na który włamać sie nie da) ... a windows... wystarczy go włączyć, infekuje sie wirusami automatycznie, stawia otwarte porty i wręcz zaprasza do wejscia...
    3. czas od wykrycia dziury do jej naprawienia -- w przypadku oprogramowania OS jest to zazwyczaj kilka dni... u MS czas łatania krytycznych dziur w IE liczy sie w latach...

wiec nie wiem, jak ci wyszlo, ze linux nie jest bezpieczny...

jedno musze stwierdzić... Firefox mi działa szybciej pod windowsem... ale nie moge już pracować pod tym systemem... nie wytrzymałbym długo bez funkcjonalności KDE, basha, emerge, Portage...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)