Ocieplenie poddasza
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ocieplenie poddasza

Hej, stoję przed wyborem ocieplenia dachu. Rozmawiałem już chyba z wykonawcami zajmującymi się każdą z opcji. Wiadomo... każdy chwali to co oferuje, ale większość krytykuje pianę PUR.
    Mam dach dwuspadowy z pełnym deskowaniem i w przypadku wełny na pewno byłbym zmuszony wykonać szczelinę ok. 3cm miedzy deskami, a wełną. Piana raczej w ogóle odpada ze względu na łatwopalność oraz konieczność aplikacji bezpośrednio na deskowanie.
    Aktualnie wybrałbym celulozę ze względu na łatwość aplikacji oraz brak mostków. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia wilgoci.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Ocieplenie poddasza

Od kiedy piana PUR jest łatwopalna? Przecież jest to materiał samogasnacy czyli po odcięciu od źródła ognia sama nie pali się dalej tylko gaśnie. A jeżeli już tak bardzo się obawiasz to wełna skalna (w niezłych cenach widziałem ostatnio w Leroy Merlin), jest całkowicie niepalna nawet podczas rozwiniętego pożaru.
    Bardziej bym się obawiał w przypadku piany "majstrów" co wyczuli boom na pianę i kładą ją od 1-2 lat i mają o tym zerowe pojęcie a zwęszyli łatwy i szybki pieniądz. Zdecydowanie łatwiej znaleźć dobrego specjalistę od wełny bo to sprawdzona technologia. Poza tym jeśli masz trochę umiejętności w rękach, możesz spróbowac położyć samodzielnie. Obecnie na youtubie można znaleźć wiele poradnikow na temat kładzenia wełny. Sam ostatnio uszczelniałem w taki sposób dach w garażu.
    Co do ułożenia wełny tak, aby był odstęp od deskowania to nie ma najmniejszego problemu. Wystarczy pierwsza warstwę dać cieńsza niż krokwie, podwiesić od spodu. Na to druga warstwę (oczywiście w poziomo), folie paroizolacyjną i stelaże które to przytrzymają.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia