Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

A po co komp nr. 3 miaby co dostawa ? Po to wanie stawiamy ten linux-router aby z jego poziomu monitorowa wszystkie kompy. Poniewa w tej sytuacji wszystkie dane pynce z/do netu bd przez niego przepyway...
    Ale go chce monitorowa wanie taki ruch! Jemu nie chodzi o monitoring na drodze router - komputer.

Wydaje mi si te, e jeli na naszym przykadowym routerze uruchomilibymy serwer samby pracujcy jako kontroler domeny i wczeniu w Win logowania do domeny, dane z komputera 2 po dojciu do switcha zamiast do kompa nr .3 powdrowayby do naszego routera i dopiero stamtd po uwierzytelnieniu do docelowego kompa.
    Na szczscie mylisz si. Kontroler domeny zarzdza uprawnieniami. Rozwizanie o ktrym piszesz moe dao by rad w naszym testowym rodowisku. Ale nie w wikszym. Dla przykadu - sie 100 komputerw podpitych do kilkunastu switchy. I jeden biedny PDC... I teraz odpalamy 50 transmisji na rnych sprztach. 50 komputerw aduje dane do routera z pen prdkoci a router wysya je do 50 kolejnych. Rwnie z pen moliw prdkoci. Czyli, eby to mogo chodzi to musimy wsadzi sobie do routera sieciwke 10 Gbit... Przecie kady moe sobie kupi 10 Gbit sprzt. Do tego do jeszcze, e switche te musiay by miec na conajmniej dwoch portach kazdy po 10 Gbit.

Jeszcze innym sposobem na ten monitoring moe by instalacja klientw programu monitorujcego na poszczeglnych kompach, jak w przypadku wspomnianego przez Ciebie Anasila, a programw analizujcych ruch w sieci jest sporo.
    Tym razem to ty przyje za fakt, e jest to moliwe - a przecie nikt nie powiedzia, e Ralf posiada dostp do wszystkich komputerw. Ja administruje spor sieci - i jestem pewien, e 80% ludzi nie zgodzio by si na instalacje na swoim komputerze jakiegokolwiek oprogramowania monitorujcego cokolwiek.

Skoro ju tak sobie zakadamy, e to sie oparta na switchach to zaomy sobie rwnie, e RALFG4 zaoy ma sie skadajc si z kilku kompw i szuka tego programu bo ktry z nich zapycha mu sie i chciaby si tylko dowiedzie ktry
    I w tej czysto hipotetycznej sytuacji ja polecibym pierwszego lepszego sniffera i chwilow wymian switcha na huba...a napewno nie zproponowabym kupna zarzdzalnego switcha za 2k pln, bo eby si piwa napi to nie trzeba od razu browaru kupowa
    No pewnie, e nie musi kupowac switcha zarzdzalnego. Widzisz... ja bardzo nie lubie minimalistycznego podejcia. Oczywicie kupowanie zarzdzalnego switcha tylko po to, eby z ciekawoci zobaczyc sobie jak wyglda rozkad obcie na danych portach nie ma sensu. Wiadomo - punkt widzenia zaley od punktu siedzenia. Ja zajmuj si cakiem sporymi sieciami i z mojej perspektywy instalacja jakich ADAG'w czy innych nie wchodzi w gre pod adnym pozorem. Tak samo jakie podmienianie switchy na huby.

Jednak RALG4 moim zdaniem poda za mao informacji, eby mu cokolwiek doradzi. Mj pierwszy post w tym topicu by spowodowany tym, e bardzo nie spodobao mi si to jak Pan Wszysto-Wiedzcy Jasnowidz potraktowa go bardzo z gry odsyajc do Google nie wiedzc o co mu chodzi...
    Nie jestem wszechwiedzcy. Nikt nie jest. Ale bardzo lubie fachowoc. Nie znam si na silnikach - wic robote z samochodem zosawiam mechanikowi. Bo on si na tym zna.

Reillrant
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Monitorowanie sieci lokalnej

W Windowsie 7 oraz nowszych taki rejestr prowadzi sam system w zakładce Sieci w Panelu sterowania. Do monitorowania większego ruchu poza lokalnym wymagane jest specjalistyczne oprogramowanie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)