Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

AKCJA STOP BYKOM

Czyli jak wyżej. Akcję na naszym forum zaczął Tomek Rakoczy, ale ja postaram się akcję przybliżyć tym którzy uznają, że klikanie w bannery czy linki w podpisach jest najgorszą rzeczą jaką mogą zrobić. Na stronie http://www.bykom-stop.avx.pl/ znajdziemy ciekawą akcję. Stronę przygotował Tomasz "alpha" Topa który ma już dość pisania z błędami w internecie. Na całym świecie walczy się z tym zjawiskiem już od jakiegoś czasu, u nas zaś nikt nie interesuje się tym, jak piszą użytkownicy polskiego internetu (szczególnie młodsza część). Ja więc przyłączam się niniejszym postem do akcji i proszę wszystkich aby pilnowali swojego języka i pisali poprawnie. Skrypt pilnuje już forum więc problemów nie powinno być. Ze swojej strony również obiecuje uważać na to jak pisze i jeśli zdarzy mi się wpadka to proszę o poinformowanie mnie na PM. Chcących dowiedzieć się więcej odsyłam do stronki. Dla leniwych podaje przydatne linki:
    Słownik Ortograficzny PWN.pl
    Strona Marcina Miłkowskiego - słownik

Na stronie znajdziecie poza tym odsyłacze do pluginów do popularnych przeglądarek, kilka ciekawych i szybkich sposobów na sprawdzanie swojej pisowni oraz zasady pisania tekstów które mogą się bardzo przydać ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ten link u mnie nie działa.

Cytat Napisał bodo31415
    ten link u mnie nie działa.
    Powinno być
    http://venus.ci.uw.edu.pl/~milek/slo...ortografia.htm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podnoszę temat, bo muszę coś napisać!!!!!!
    Kiedy czytam (albo słyszę) jak facet pisze (albo mówi) POSZŁEM, PRZYSZŁEM, PRZESZŁEM, to sorry, ale wszystko sie we mnie wywraca i z mety tracę sympatię dla takiego typa. Znajomych płci męskiej nagminnie poprawiam, tu tylko zwracam uwagę ogólnie. Na razie!
    Panowie, proszę, trochę dbałości o język ojczysty... To naprawdę razi i buractwem trąci.
    Dziękuję za uwagę.

Przyszedłaś się poskarżyć?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie, przyszedłam zwrócić uwagę niektórym burakom językowym :evil:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wiesz, Nimitz, dotkne trudnego dla mnie problemu.
    Z jakich powodw (zapewne z nadmiaru czytania) nigdy nie robiem bdw, mimo braku znajomoci zasad. Tak mi si potoczyo, e na dodatek poszedem na polonistyk, wczeniej jeszcze zaczem pisa (wiersze, a potem proz). Na dodatek prowadz warsztaty literackie, gdzie bez przerwy co komu sprawdzam i poprawiam, robimy wasn gazet, gdzie jestem oczywicie naczelnym, raz skadaczem i korektorem. Pomijam drobniejsze epizody.
    Na punkcie bdw (zwaszcza niektrych, np. wancza :x ), zrobiem si tak przewraliwiony, e nierzadko nie jestem w stanie obejrze wiadomoci w TV. Czytam pras - zgrzytam zbami. Nawet Polskie Radio upada pod wzgldem poprawnoci jzykowej. Choroba zawodowa, ot co. Ignorancja jest bogosawiestwem.

P. S. Najgorsze chwile w yciu przeyem, suchajc w radio "felietonu" abpa yciskiego… Pomijajc bdy jzykowe, to by taki stek niegramatycznych i niepoprawnych logicznie zda, e mnie szlag trafia. A mn w ku rzucao, bo wczesny ranek to by…

P. S. 2 Zrobio si z tego wyznanie a'la AA. :mrgreen:

Cytat Napisał Jurgi
    nigdy nie robiłem błędów
    I ja również nie robiłem błędów, a teraz zdarza się, że coś mi się wymknie, na szczęście sporadycznie, ale jednak!
    W czasach, w których moja ortografia była bez skazy nie było internetu, obecnie zdarza mi się, szczególnie przy szybkiej wymianie tekstu via komunikator.
    Wiem też gdzie się mnoży potęga błędów, właśnie na forach, czatach, komunikatorach, czy grupach dyskusyjnych, tutaj właśnie zaczyna działać tak zwana pamięć wzrokowa szczególnie uwydatniona u płci brzydkiej.
    Akcję bykom-stop popieram, bo jak się znajdzie więcej takich wzrokowców to za parę lat będzie tragedia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Verena
    Kiedy czytam (albo słyszę) jak facet pisze (albo mówi) POSZŁEM, PRZYSZŁEM, PRZESZŁEM, to sorry, ale wszystko sie we mnie wywraca i z mety tracę sympatię dla takiego typa. Znajomych płci męskiej nagminnie poprawiam, tu tylko zwracam uwagę ogólnie. Na razie!
    Panowie, proszę, trochę dbałości o język ojczysty... To naprawdę razi i buractwem trąci.
    To cię zmartwię, bo rada języka polskiego zaakceptowała formę przyszłem jako poprawną. Także dopuszczalna jest forma "se".
    Właściwie to mi tam to rybka jeśli chodzi o błędy językowe w internecie - to jest tylko internet, a nie pismo oficjalne i na klawiaturze zdarza się prawie każdemu często przestawić szyk liter. Co innego błędy ortograficzne w zupełnie oczywistych wyrazach, ale to tylko rzutuje na twórce tekstu i ujawnia jego przynależnosć do słabo wykształconych Polaków.
    A co ta akcja mówi o osobach, które nie posługują się polskimi znakami w tekście? Jest to błąd ortograficzny, ale internetowa netykieta na to pozwala...

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Verena
    Kiedy czytam (albo słyszę) jak facet pisze (albo mówi) POSZŁEM, PRZYSZŁEM, PRZESZŁEM,
    A słyszałaś:
    Szłem łonką, kwiaty pachły, wiater wiał. Poznana dziewczyna mnie odepchła, więc poszłem do domu, pierdłem, rzygłem i wyszłem, bo chamstwa nie zniese...
    Milusie

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)