Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: E-biznes

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

E-biznes

Mam pod domem hurtownię Selgros(cos jak Makro) .Czy w takiej sytuacji mogę brać pod uwagę takie rozwiaznie ,ze otworze sklep internetowy a produkty nabywac bede w hurtowni dopiero jak znajdą sie na nie chętni?Tzn wystawie w sklepie produkty ,ale bede sie zaopatrywac dopiero gdy dostane ofertę kupna.czy sprzedajac w taki sposób produkty jakiejs firmy zakupione w tym selgrosie łamie prawo?Czy musze miec jakas umowe z daną firmą np z Sony zeby kupowac ich produkty w takim selgrosie i potem sprzedawac je w sprzedazy detalicznej?

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Nie, nie musisz mieć umowy z firmą Sony ani z Selgrosem. Taka forma sprzedazy jest legalna i dopuszczalna, pod warunkiem, że będziesz mieć pieniądze na zakup towaru i przynajmniej Twój klient będzie wiedział, że masz ten produkt "w magazynie".

Poza tym podobno w tego typu sklepach (makro), można kupować tylko gdy prowadzi się działalność gospodarczą, więc jest to warunek konieczny do spelnienia (o ile nic się nie zmieniło).
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No ja własnie mam kartę do selgrosa z ojca firmy .Upowaznił mnie gdyż mozna upowaznic 3 osoby.Dzięki za odpowiedz.

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Ponadto, o ile się nie mylę, polskie prawo nie zezwala na sprzedawanie tego, czego się nie ma, zatem możesz brać pieniądze od klienta dopiero wtedy, kiedy będziesz dysponowała towarem. Całość będzie wyglądała średnio legalnie jeżeli zamierzasz np. wystawić towar na allegro ktorego nie masz, ...sprzedać, otrzymać np. przelew z zapłatą i dopiero iść kupić w Selgrossie towar.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no tak.....masz rację...i tak dzięi za odpowiedz bo na innym forum mnie wyśmiali :lol:

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Do usług, polecam Forum DI na przyszlosc
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A to zapytam Cie jeszcze czy gdybym ten towar kupiła w selgrosie i sprzedawała w sklepie to poradziłbys mi dac sobie z tym spokój? Powiedz mi tak szczerze .Chetnie wysłucham twoich rad.JEsli mam sobie dac z tym spokój to moze masz jakies wskazówki,propozycje ....?

Anonymous
    Gość

Masz działalność gospodarczą?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obecnie nie ,ale chce załozycZreszta widac wyzej ,,ze jeszcze nie mam bo zadaje głupie pytania :roll:

admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Aneczka, nie handluje wiec trudno dawac mi jakies konkretne rady. Oczywiscie mozesz tak robic, kupując np. telewizor (1szt.) w selgrosie, dokładać marze i sprzedawac w sklepie... nawet na aukcjach w internecie, bo znam takie osoby, które handlują ciesnieniomierzami, odtwarzaczami mp3 ... wlasnie w ten sposob
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)