Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ustawowa kicha - był sobie samochód...

Art. 289. KK stanowi:
    1.
    Kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    2.
    Jeżeli sprawca czynu określonego w 1 pokonuje zabezpieczenie pojazdu przed jego użyciem przez osobę nieupoważnioną, pojazd stanowi mienie znacznej wartości albo sprawca następnie porzuca pojazd w stanie uszkodzonym lub w takich okolicznościach, że zachodzi niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia pojazdu albo jego części lub zawartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8
    28 listopada 2003 kupiliśmy samochód. Potrzebny był do pracy, więc z benzyny zrobiliśmy po trzech, czterech dniach gaz (1200pln). Nie był to jakiś super pojazd, a "przechodzony" VW Golf. Aby nadawał się do eksploatacji oddaliśmy go w ręce mechaniorów, którzy testowali go (łącznie) około tygodnia.
    Kiedy przyprowadziłem go od ostatniego z mechaników i zostawiłem na parkingu nie pomyślałem, że widzę naszego VW ostatni raz żywego...

Niecałe trzy tygodnie od daty kupna auta, około godziny 10:00 wyjrzałem przez kuchenne okno w kierunku parkingu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy dotarło do mnie, że po Golfie nie ma ani śladu...
    Telefon na policję... Kiedy wymawiam pierwsze litery/cyfry tablicy rejestracyjnej samochodu, policjat wchodzi mi w zdanie i dopowiada ostatnie trzy cyfry... No to już go mają - pomyślałem.

W nocy jacyś popaprańcy korzystając z tego, że Ustawy itp. pisze się w Najjaśniejszej pod bandytów, włamali się do Golfa, pojechali na toruńską Barbarkę, rozkradli i zatopili w tamtejszym stawie.

Dostaliśmy kwit z policji. Na początku czytamy:
    Na podstawie art. 305 par. 4 kpk zawiadamiam, że w sprawie krótkotrwałego użycia pojazdu w której Pan(i) jest pokrzywdzonym(ą), wszczęto dochodzenie o przestępstwo przewidziane w art. 289 par. 2
    którego treść zacytowałem w pierwszych słowach postu.

Krótkotrwałe użycie pojazdu! Co za bzdura! Auto nadaje się tylko na złom (a i tu trzeba działać szybko, bo koroduje)!
    Tego popaprańca z pewnością policja nie znajdzie, a co my samochodu nie mamy, to nie mamy... i jakie to jest krótkotrwałe użycie pojazdu?!
    Rozumiałbym to wtedy, gdyby popapraniec śpieszył się gdzieś i "pożyczyłby" naszego Golfa do przemieszczenia się, a następnie nieuszkodzonego pozostawił. A tu - rozkradziony i utopiony, a policja zgodnie (chyba) z Ustawami i KK opisuje to jak powyżej.
    To kolejny absurd w Najjaśniejszej. Totalny debilizm.
    Żeby było śmieszniej nie ubezpiecza się pojazdów starszych niż dziesięcioletnie, a takim był nasz Golf... Nie ma auta, nie będzie odszkodowania, sprawę umorzą, pozostanie niesmak i strata gotówki...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

RE:

Wg. mnie - krótkotrwałe użycie to może zajść jeśli ktoś natychmiast musi odwieść żonę do szpitala bo rodzi a nie chce sobie jakąś furą pojeździć. Kretynizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Re: RE:

polska to dziwny kraj...

Mnie tez ukradli samochod, nawet zlodziej dzwonil do mnie i chcial kase za auto.... Sprawe zostala zgloszona na policje a oni nic!!!!!!!!!!!!! Zapisali i schowalido szafy zamiast cos zrobic!

Na szczescie auto bylo ubezpieczone...
    Nie ufajcie policji... ubezpiczajcie się..

Znajomy ma juz "pełnoletniego" malucha i jest ubezpieczony... Gdzie nie chcieli Ci uezpieczyc samochodu?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mojemu koledze zwinęli ostatni (w zeszły piątek) Seata Cordobę spod bloku w biały dzień. Jak pojechał na policję, to go panowie w mundurach wyśmiali i powiedzieli, że o aucie może zapomnieć. Też mi k**** policja....

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Re: RE:

Cytat Napisał mateusch
    Znajomy ma juz "pełnoletniego" malucha i jest ubezpieczony... Gdzie nie chcieli Ci uezpieczyc samochodu?
    Hmm, będę musiał jeszcze raz to sprawdzić, ale z tego co wiem (chyba gdzieś to czytałem), to nie ubezpieczają samochodów powyżej dziesiątego "roku życia"... Ponadto samego ubezpieczenia chceliśmy dokonać już po wstawieniu gazu... nie zdążyliśmy.
    Aby było jeszcze śmieszniej, to skradziono nam tablice rejestracyjne. Teraz, gdybym chciał Golfa wyremontować i sprzedać, to kupujący dodatkowo musiałby zapłacić ponad 300 pln za tablice (już to widzę )...

Nimitz, nie strasz mnie. Właśnie kupiliśmy Seata Cordobę Vario
    Tym razem ubezpieczenie, to pierwsze co zrobiliśmy. Parkujemy na "strzeżonym", ale i z tym nigdy nie wiadomo

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

WebLion, ja Cie cholera nie strasze, ale Cordoby to teraz najlepiej "schodzące" auta. Wiem, że kolesiowi w moim mieście się do garażu włamali i stamtąd podpierdzielili, bo akurat im pewnie pasował. Wynika to wszystko z aktualnego zapotrzebowania na części zamienne do tego autka. Jego czasy świetności minęły już jakiś czas temu, powoli zaczynają się psuć, a części orginalne są drogie. Mówię poważnie. Taki jest schemat. Niedawno był taki boom na Lanosy. Zresztą autka klasy średniej schodzą najlepiej...
    Ja osobiście posiadam prawie 5 letnią Astrę Classic i narazie liczę na to, że boom na Astry był już dobre 3 lata temu i teraz nikomu części z mojego autka nie będą potrzebne... BTW - nie ma ktoś może do sprzednia z jakiegoś wraka radia z CD?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia