Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    SzymonStańczyk
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Schyłek Internetu?

..................................

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A mnie wydaje się, że nie masz racji. Przykład kaset i odtwarzaczy - ciągle jeszcze istnieją na rynku a ich udział nie spada na łeb na szyję. Pozatym kasety same w sobie były pierwszym tworem dostępnym użytkownikowi domowemu i z czesem ewoluowały. Tak powstało CD -> DVD -> i to wszystko co dopiero wchodzi na rynek domowy. Z Internetem jest tak samo - w swojej pierwotnej wyidealizowanej formie przestał istnieć już jakiś czas temu. Ja internet w domu posiadam już od 7-8 lat (a od 6 stałe łącze). Od tego czasu bardzo się zmienił to trzeba przyznać.
    Zakupy w internecie Sprzedaje i kupuje na Allegro i nie narzekam. Książki, płyty CD kupuje w księgarniach internetowych. Narazie nie zostałem ani razu oszukany. A robie sporo zakupów. Aaaa i jeszcze rezerwacja biletów lotniczych - za kilka euro latam do Niemiec rezerwując bilety wcześniej przez internet. Tutaj też wszystko zawsze gra.
    Skarbnica wiedzy"Jeśli czegoś nie ma na google to nie umiesz szukać albo to nie istnieje..." Wiele w tym prawdy. Jako student często korzystam z wielu portali i prywatnych stron. Wiele na tym korzystam nie ślęcząc w bibliotece która jest średnio zaopatrzona w książki specjalistyczne (małe miasto). Do tego dochodzi jeszcze cała masa rozkładów jazdy które są mi przydatne, dodaj serwisy informacyjne (szczególnie gospodarka i prawo). Dla chcącego niec trudnego.
    Kontakt z ludźmi To nie tylko czaty! Ja używam IM do pracy i kontkaktów z przyjaciółmi którzy wyjechali na studia do innych, często odległych miast. W ten sposób potrafie umówić się z nimi na piwo czy zorganizować wypad w góry.

IMHO internet stał się wielkim śmietnikiem, ale wytrawni "śmieciarze" potrafią wyłapać masę perełek które znacznie ułatwiają życie :-)

P.S. Internet nie jest skończony - ciągle rozwijane transmisje strumieniowe radia i TV, coraz większa interaktywność zwykłej telewizji z internetem, VoIP, transmisje obrazu? To wszystko ciągle raczkuje, bo dopiero łącza o wysokich przepustowościach pozwolą nam na pełne korzystanie z dobrodziejstw internetu. Najważniejsze, żeby sie w tym nie zgubić ;-)

SzymonStańczyk
    Gość

post skasowany przez autora.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jak stoi?! Przeciez kiedys w ogole nie bylo mozliwosci uzyskania bezprzewodowego dostepu do Internetu! A teraz? pelno tego.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zakupy: kupiłem już wiele książek na merlin.pl i zysk.com.pl , kupiłem części do nowego komputera w vico.pl... i jedyne na co mogę narzekać to to, że raz z merlina dostalem książkę z rozerwaną okładką -- ale kiedy napisalem maila o tym zaproponowano mi wymiane ksiazki na nowa albo pokaźny rabat przy nastepnym zamowieniu

Skarbnica wiedzy: dzieki Wikipedii dowiedziałem sie naprawde wiele rzeczy (i za co jestem jej najbardziej wdzieczny, zrozumialem dowód tw. Cantora przed egzaminem z logiki )

Kontakt z ludźmi: dzieki kadu moge rozmawiac ze znajomymi i robic inne rzeczy w tym czasie, bo nie absorbuje to aż tak bardzo jak rozmowa przez telefon i nie musze wychodzić z domu (no, chyba, że idziemy na piwo :P)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wtrące swoje 0,03zł. O "zakupach w sieci" i "skarbnicy wiedzy" mam taką samą opinię i doświadczenia jak Nimitz, także nie będę się na ten temat rozpisywać.

"Internet łączy z ludźmi"
    Jeśli masz takie odczucia to pewnie przebywałeś w niewłaściwym miejscu. Czaty są dobre dla dzieciaków. Pisząc o "krzykaczach i napinaczach" masz zapewne na myśli onet, heheh. Znajdź grupę dykusyjną, która odpowiada twoim zainteresowaniom i zweryfikuj swoją tezę.
    Ja używam internetu także do kontaktu ze znajomymi (komunikatory), poznawania innych (IRC, grupy dyskusyjne, fora, a także... gry multiplayer).

"Internet daleko odszedł od swoich pierwotnych zamierzeń."
    To źle, że nie jest już siecią o zastosowaniach militarnych, lecz został udostępniony zwykłym ludziom?

Uparcie twierdzisz, że nie powstaje nic nowego. Dobre sobie. Internet cały czas się rozwija. 15 lat temu mogłeś conajwyżej popatrzeć wyłącznie na ASCII w "przeglądarce". Później doszła do tego oprawa graficzna, zdjęcia, dźwięki, filmy, animacje. Jak napisał Nimitz sieć ciągle się rozwija - transmisje strumieniowe radia i TV, coraz większa interaktywność zwykłej telewizji z internetem, VoIP, transmisje obrazu, Video On Demand, sieci bezprzewodowe, nowa forma sprzedaży muzyki i filmów, czy nawet takie drobiazgi jak narodowe znaki diaktryczne w adresach www .

"Czasami nie można normalnie przeczytać wiadomości na polskich portalach? Dlaczego? Bo skutecznie utrudniają to reklamy."
    Myślisz, że utrzymanie serwerów i łącz nic nie kosztuje? Inna sprawa, że ja nie widzę żadnych reklam na stronach www. Raz dziennie kliknę w banner i je wyłączam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie, nie, nie... Szymek ma racj... :!:
    Internet tak daleko odszed od swoich pierwotnych zaoe i ideaw...
    Ja podobne odczucia mam w stosunku do telefonii! Bardzo odbiega od pierwotnych zaoe Bell'a. Przecie mia by tylko gos! A tu co? Niedosy, e pucili tym samym kablem co telefon inne usugi (Internet), to jeszcze uwolnili telefony od kabli! I co? I jeszcze mona przez telefon (!!!) zdjcia i text przesya! Totalne dno!
    Nie tylko internet si koczy, ale i sie telefoniczna te!

PS. Mam nadziej, e kumacie pojcie sarkazmu... :twisted:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Musiałem do edytora tekstu przekopiować i powiększyć. Ja może i jestem ślepy ale to już przesada... :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nimitz to ja mam rozdzialke 1280x1024 i z odleglosci 50cm przeczytalem bez problemow ;P Albo ze mna jest zle albo z Toba... ;P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zawsze mozna skorzystac z tej przegladarki. Zero reklam, a do odczytu wylacznie tekstu wystarczy. Z odczytaniem PS-a tez nie ma problemów, zawsze jednakowa czcionka.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)