Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109
    Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Co się dzieje gdy nie ma "starych"?

Skąd się biorą takie patologię?

Powiem wam.

Niedawno dyskutowaliśmy o innym forum, mającym coś wspólnego z pechową liczbą. Uczestniczki tegoż forum stwierdzały, że my, stare dziady nie powinnysmy się wtrącać.

Oto jest efekt braku tego wtrącania. Prosty mechanizm psychopedagogiczny tu zadziałał.

IMHO scenariusz był taki. 12-13 latka z rodziny nieźle ustyuowanej (miała internet) poznała miłego 18-latka. Jej kontatk ze "starymi", był prawdopodobnie żaden, więc doszła do wniosku, że tutaj nagle znalazła miłośc... Było tak pieknie...

Ot do czego doprowadza brak kontaktu z "dziadami".
    Ciesze się, że moi rodzice dużo ze mną rozmawiali i nawet przy różnych animozjach wiedziałem, że chcą mojego dobra.

Nie winie tu broń boże młodzieży, ale własnie rodziców, którzy po prostu pozwalają na to, aby ich dziecko się od nich oddaliło.

Po pierwsze, owa 13-stolatka mogła wyglądać bardziej dojrzale niż jego domysły, po drugie nie koniecznie musi być prawdą, że on w nią wmuszał narkotyki.
    Zeznania na policji mogły być jedynie efektem kłótni pomiędzy nimi, takie są nastolatki i nie tylko.
    Według mnie prawda leży po środku i przyznam, że na którą stronę szala by nie przeważała, nie podoba mi się to.

PS Moja córka ma 16 lat i na szczęście zero narkotyków, czy spróbowała już seksu, czy się chociaż całowała, tego nie wiem, ale raczej jest rozsądną dziewczyną.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Alarmus
    owa 13-stolatka mogła wyglądać bardziej dojrzale niż jego domysły
    OK, co nie zmienia faktu, że coś sprawiło, że się stoczyła niezwykle szybko.

Cytat Napisał Alarmus
    Moja córka ma 16 lat i na szczęście zero narkotyków, czy spróbowała już seksu, czy się chociaż całowała, tego nie wiem, ale raczej jest rozsądną dziewczyną.
    No widzisz, a mogła już 3 lata temu pójść w tango. Zakładam więc, ze masz lepszy kontakt ze swoją córką, niż rodzice bohaterki przytaczanego artykułu.

Alarmus: skąd wiesz że zero dragów?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ehhh, 2 ciekawa informacja dzisiaj z tego typu. Moja lepsza połowa wróciła dzisiaj z kliniki. Mieli dzisiaj 15 w ciąży. Okazało się, że nie wie kto jest ojcem , bo bawili się w "gwiazdę". Jeśli nie wiecie co to jest, to się nie przejmujcie, ja też nie wiedziałem. Okazało się, że "gwiazda" to "zabawa" w której nagie panienki leżą w gwiazdę a faceci krążą nad nimi, przestajer grać muzyka (lub inny sygnał) i kto przy kim jest z tym się zabawia dalej. Jak widać patologii jest więcej...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 22:15 09.12.2005 ----------

Orgia czyli połączona z krzeselkiem...

---------- 22:17 ----------

A córke Alarmus ma, potwierdzam...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zabawa w "gwiazdę"?! Ttakie są efekty "nowoczesnego" wychowania, a raczej jego braku. Wiecie, że holenderskie prawo pozwala "to" robić już dwunastolatkom? Tymczasem w Wielkiej Brytanii seks z dziewczyną, która nie ukończyła szesnastego roku życia, jest prawnie zabroniony. Zgadnijcie teraz - obywatele którego kraju później przechodzą inicjację seksualną. Wg badań 2004 roku wiek, w którym przeciętny Brytyjczyk zrobił "to" po raz pierwszy to 16 lat, a w przypadku Holendrów średnia wynosi... 18 lat! Na dodatek na wyspach coraz częściej zdarzają się przypadki podobne do tych z 1999 roku, kiedy to 26-letniej z Rotherham została babcią - jej dwunastoletnia córka urodziła w łazience.

W Polsce, podobnie jak i w GB seks to temat tabu, ponad połowa nastolatków nigdy o nim nie rozmawia z rodzicami. Wiedzę na temat życia seksualnego młodzież (o ile w ogóle można tak powidzieć o trzynastoletnich matkach, czy czternastoletnich ojcach) czerpie z mediów i od kolegów. Rodzice nie są przygotowani do rozmów na ten temat, a szkoła daje wiedzę na samym końcu. Niby w programie nauczania kest wychowanie seksualne, jednakże nauczyciele często nie umieją prowadzić drażliwych dyskusji. O seksie mówi się rzeczowo, odzierając go z uczucia. Efekt, jak widzicie - marny. Nie muszę chyba przypominać o postach na forach (dziwnie to brzmi ) w stylu "mam 15 lat i jeszcze (!) jestem dziewicą". Dzieci nie są uświadamiane przez rodziców, wierzą w różne zabobony i niezawodne sposoby. Myślą, że pierwszy w życiu stosunek jest bezpieczny, "bo wtedy się nie zachodzi", albo że stosunek przerywany uratuje ich przed niechcianą ciążą.

Tymczasem w Holandii w zajęciach wychowania seksualnego uczestniczą już kilkuletnie dzieci, o seksie mówią lekarze, rodzice i nauczyciele, którzy akceptują aktywność seksualną jako naturalny element rozwoju nastolatków, pisma dla nastolatków rozdają prezerwatywy, automaty z prezerwatywami są ustawiane w liceach, a matki, wrzucają córkom do plecaka paczki z kondomami przed wyjazdem na biwak.

Kiedyś czytałem powieść SF, w świecie w niej opisywanym, aby dostać zgodę na "posiadanie" dziecka rodzice musieli przejść rygorystyczne testy. Miały one na celu sprawdzenie, czy nadają się oni dobrych rodziców, czy będą w stanie wychować nowego obywatela. Pisał już o tym w XVI wieku Polak Jan Zamojski:
    "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dygnitarz, właśnie. Problem tkwi w mentalności rodziców bo wina dzieci jest tutaj bardzo niewielka. Przecież nikt nie pokazał im właściwej drogi, a dzieci mają to do siebie, że jeśli mają kilka dróg, zazwyczaj wybierają najgorszą dla siebie. Faktycznie, edukacja seksualna kuleje w naszym kraju (jak zresztą wszystko) - ja miałem z panią katechetką edukcję seksualną. Zgadnijcie jak to wyglądało - LPR by się nie powstydził takiej propagandy! Zamiast lekcji religii wprowadzić etykę i wychowanie seksualne które prowadzić będą wykwalifikowani specjaliści (lekarze i pedagogowie) a nie wredne stae babska (do teraz mam do niej uraz :P)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Tak obrobin z OFF'u:
    w przypadku Holendrw rednia wynosi... 18 lat!
    Sorry, ale widziae przecitn niderlandk? albo niderlanda? Ja widziaem - i si dziwi, e tak prdko to nastpuje... :wink: ale tutaj im chyba imigranci zaniaj statystyki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie czarujcie, że o "gwieździe" niektórzy słyszą po raz pierwszy. Różne jej odmiany oraz butelka czy zapałki to "zabawy" stare jak świat. Ale same tego raczej nie wymyśliły. Ktoś gdzieś zobaczył, usłyszał, przekazał dalej. I samo prawo też tego nie załatwi. Szkoła? - różnie tutaj bywa - katechetka czy ksiądz to jest zły pomysł, ale raczej nie ma co liczyć na to, aby z tego dobrowolnie ustąpili (mając jeszcze konkordat to ręce są całkowicie związane).
    Cytat Napisał Nimitz
    prowadzić będą wykwalifikowani specjaliści
    jasne, popieram, tylko co z tego? Możemy sobie pogadać, ustalać poglądy. Jak na razie to utopia, zapomniałeś chyba ile pomysłów już upadło, bo ktoś tam się doszukał naruszenia WC i UR. Niestety, wraca to do rodziców, którzy nie zawsze są w stanie na takie tematy rozmawiać. I koło się zamyka. Jedyne źródło wiedzy to filmy i bajki usłyszane od starszej koleżanki/kolegi (oraz fora dyskusyjne i różowe strony).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)