Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał rouge Zobacz post
    to facet ma zarabiać, w domu tylko spać tylko po to by kobiecie zylo sie wygodnie i nie mogł sie opiekować swoim dzieckiem ?

pokaz mi kobiety ktore wezme dziecko/ci na babski wieczor jak tam bede sobie popijaly itp , to kto zajmie sie tym dzieckiem ?

czyli jakie to sa prace ?

Zdecydowanie, taki układ jest nie do przyjęcia.
    Małżeństwo jeśli postanowi, że jedno z nich zostaje tzw kurą domową i zajmie się wychowaniem dziecka/dzieci, to żona ma do tego większe predyspozycje niż mąż.

Nie mówię o babskim wieczorze, tylko w ciągu dnia spotkanie z koleżankami a jak mąż wraca z pracy to razem z dziećmi mogą iść na spacer czy oboje spędzają ten czas z dziećmi.

Chodzi Ci o inne zajęcia? np dziecko się bawi pod okiem matki a ona gotuje, pierze czy prasuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ale właśnie taki pogląd pokutuje u młodych dziewczyn ( nie chcę żadnej obrazić czy urazić) że facet ma dawać tylko kasę a ona zajmie się domem , dzieckiem itp i wara od dziecka bo nie umie przewijać czy coś - to jak ma poczuć się spełnionym ojcem ? Ja to rozumiem ze przewija raz po raz dziecko , czy czyta bajki , jak to ojciec pcha wózek - zobaczcie jacy Ci faceci są dumni - przypatrz się im.

Selena że kobieta lepiej prowadzi dom , zgoda, ale świat dziś tak zwariował i stanął na głowie iż nić nie powinno dziwić - a dlatego kobiecie łatwiej prowadzić bo to jeszcze sięga czasów dawnych (jak mężczyźnie szli na polowanie czy w inny sposób zdobywać pożywienie i inne dobra) to zajęcie się ogniskiem domowym spadło na barki kobiety. i przez te parę setek lat utarł sie o to taki schemat. Nie mam nic przeciwko , tylko nie chce być traktowany jak maszynka która ma robić pieniądze i mieć je na każde zawołanie dziewczyny/ zony itp. Ostatnio widzę (ze zgrozą) ze dziewczyny zbyt materialnie podchodzą do życia bo to widać w sklepach - np. fura kosmetyków kupiona a później że nie ma pieniędzy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

rogue
    być może wiele dziewczyn widzi w przyszłości siebie jako Panią Domu a z męża chce zrobić typowego "zarabiacza" pieniędzy na utrzymanie tego domu i rodziny. Ale jest też wiele młodych kobiet, które w swojej przyszłości nie widzą dzieci, nie czują instynktu macieżyńskiego, swoją przyszłość wiążą z karierą zawodową, bo w tym się spełnią. Mówią że małżeństwo tak, ale dzieci nie.
    Znam też młodego chłopaka, który chce poddać się wazektomii, bo nie widzi siebie w roli ojca i twierdzi dzieci to dla niego balast.

Prawda jest taka, ze faceci chyba trochę boją się przewijać czy kąpać swoje dziecko, szczególnie niemowlaka, albo jest to tylko wymówka, bo nie chca tego robić. Z moich obserwacji u znajomych widzę jak faceci sprytnie się od tych zajęć wykręcają, zazwyczaj pada tekst "kochanie Ty to zrobisz lepiej".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selena
    Ale czasami to zona mówi " zostaw nie umiesz" " ja zrobię to lepiej" "nie przeszkadzaj mi" - niektóre tak właśnie reagują jak facet chce przewinąć czy zaopiekować się dzieckiem - wychodzą z założenia ze to jest mu nie potrzebne i powinien zająć sie tylko i wyłącznie zarabianiem kasy. No to niech nie dziwi że później się wykręcają. Mi się wydaje gdyby żony/matki ich dziecka bardziej angażowały faceta to nie było by takich problemów. Mi się wydaje iż instynkt macierzyński da znać o sobie u każdej kobiety - obojętnie czy robi karierę czy zajmuje się domem. Kobieta instynktu i natury nie oszuka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po części masz rację, często sie zdarza, że młode mamusie uważają, że mają monopol na opiekowanie się dzieckiem, obawiają się że tatuś zrobi dziecku krzywdę, myślę że to z to z troski o dziecko.
    Kobiety samolubne, zapatrzone w siebie, stawiające na wygodę, życie na luzie, ceniące wolność a także kobiety dla których kariera jest priorytetem, potrafią w sobie tłumić a nawet zabić instynkt macieżyński.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po części masz rację, często sie zdarza, że młode mamusie uważają, że mają monopol na opiekowanie się dzieckiem, obawiają się że tatuś zrobi dziecku krzywdę, myślę że to z to z troski o dziecko.
    A mi się wydaję że chronią niby to dziecko i nie chcą mu szkodzić, ale to robią. Bo czyż nie jest krzywdą jak maluch nie ma kontaktu z ojcem a ciągle tylko z matką i nie wie że oprócz matki jest także ojciec? Mi się wydaje że kobieta chce zatrzymać te chwile dla siebie - egoistka - a co z ojcem ? To już nie ma się cieszyć jak dzidzia zaczyna mówić i mówi "mama" czy "tata" ? To wszystko ma być odebrane ojcu ? Pod jakim pretekstem? Że nie umie przewinąć czy bawić, a jak inaczej ma się przekonać co i jak się robi przy takim maluszku? Panie powinny prosić my ojciec brał udział w wychowywaniu, i to AKTYWNY i wtedy czułby się spełnionym ojcem a matka mogła by się w tym czasie zająć sobą - zadbać o siebie u kosmetyczki itp.

Kobiety samolubne, zapatrzone w siebie, stawiające na wygodę, życie na luzie, ceniące wolność a także kobiety dla których kariera jest priorytetem, potrafią w sobie tłumić a nawet zabić instynkt macieżyński.
    taka kobieta co niby wszystko osiągnęła kładzie się sama do łóżka i sama się budzi ... do tego pewnie jest jej przykro jak widzi koleżanki czy obce kobiety jak spacerują z dziećmi, jak rodzice bawią się ze swoją pociechą. Na pewno zrobi sie jej przykro i zacznie myśleć ile straciła i że życie przeciekło jej przez palce.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z pewnością ograniczają kontakt ojca z dzieckiem, ale robią to nieświadomie i w pewnym sensie trzy osoby na tym tracą. Matka bo masę pracy przy dziecku, ojca, który nie może sprawdzić się jako tatuś i dziecko, które przy mamusi mamieje.

Z pewnością przykro, ale typ karierowiczki to typ silnej kobiety i kiedyś tam, na widok dziecka zrobi dobrą minę do złej gry a żal w samotności ukoi płaczem do poduszki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powiem tak - sterotypowo społeczeństwo widzi że to jednak ONE starają się by NIE było równouprawnienia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał M461K Zobacz post
    Powiem tak - sterotypowo społeczeństwo widzi że to jednak ONE starają się by NIE było równouprawnienia

Nie tylko One nie dopuszczają do równouprawnienia, większość facetów nie garnie się do "babskich" zajęć, albo po prostu nie zawsze potrafią.
    Z drugiej strony biorąc to nie każda kobieta potrafi wykonać typowo męskie zajęcia, także te równouprawnienie w rodzinie działa w obie strony.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Feminizm wg. mnie dziś ( nie mówię o początkach XX wieku kiedy to było co innego) to założenie że kobieta i mężczyzna niczym się nie różnią... A przecież nawet na pierwszy rzut oka widać... Nie mówiąc o talentach itp.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)