Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Moja deklaracja

Przemyślenia dotyczące spraw na tym forum zaowocowały pewnymi wnioskami, którymi się z wami podzielę.

Co jakiś czas na tym subforum poruszane są kwestie z zakresu działaności kościoła rzymsko-katolickiego.

Cechą postów związanych z tymi tematami jest całkowita trollowatość, niezależnie od tego, czy autorami postu są katolicy czy antyklerykałowie. Wiele z nich to czyste prowokacje, całkowicie pozbawione sensu merytorycznego.

Uroczyście oświadczam, że nigy więcej nie będe czytał tych wątków. Nie mam też zamiaru zabierac udziału w podobnych dyskusjach. Nie będe tez podejmował rozmów z tymi, dla których jedynym argumentem jest straszenie ogniami piekielnymi lub przypinanie moherowych etykietek.

Jednoczesnie proszę o nie poruszanie tematu religii, instutucji kościelnych i tematów flejmotwórczych (aborcja, geje) w żadnym rozpoczętym przez mnie wątku (to tak na przyszłość).

Namawiam innych, do postępowania według podobnych zasad. Życie jest pełne nerwów. Po co ich sobie dodajemy?

NIe krammy trolli, ale też... co trudno przyznać... nie bądźmy trollami.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MM
    Jednoczesnie proszę o nie poruszanie tematu religii
    Dla uściślenia: mówisz o tej religii, czy nie życzysz sobie również tematów/odniesień do odmiennych religii? Nie chciałbym ew. cię zirytować, a tymczasem zanik rozróżnienia dopełniacza liczby pojedynczej od dopełniacza liczby mnogiej w odmianie niektórych rzeczowników utrudnia nam precyzyjne zrozumienie Twojej prośby.
    Może to pytanie brzmi kapkę idiotycznie, ale pytam poważnie.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Jurgi
    a tymczasem zanik rozróżnienia dopełniacza liczby pojedynczej od dopełniacza liczby mnogiej w odmianie niektórych rzeczowników utrudnia nam precyzyjne zrozumienie Twojej prośby
    Czasem wystarczy założyć, że wiem co napisałem? :wink:

Potrafię rozróżnić pojęcie religia od jego konkretnych przejawów. Nie lubie fanatyzmu w żadnej odmianie, tak samo jak nie lubię antyklerykalizmu, antyislamizmu (też modne), anty...

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał MM
    Życie jest pełne nerwów. Po co ich sobie dodajemy?
    W sumie racja. Podpisuje sie pod tym ręcyma i nagamy

SzymonStańczyk
    Gość

....................

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał SzymonStańczyk
    Wiem że ja jestem zapewne jednym z „trolli”.
    Celowo nie wskazałem nikogo. W sumie to najpierw przyszedł mi do głowy inny użytkownik...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rzeczywiście tematów tego typu nie będę już zakładał. Myślałem że rozwinie się ciekawsza dyskusja dotycząca problemów w nich zawartych.
    Chciałbym przeprosić za te wypowiedzi , moje zdanie zatrzymam dla siebie i będę się dzielił tylko z ludźmi o podobnych poglądach.
    Jednocześnie nie życzę sobie by nazywano mnie „trollem” ...
    I jeszcze raz przepraszam
    Szymon jestes niebanalnym człowiekiem. Szczerze myslę ,że możesz swoja osobą wnieść na forum kawałek swiata do którego nie mam dostępu
    Nie przepraszaj za swoje posty tylko raczej przemysl to co napisał Jurgi

Jak będziesz potrafił dookreślić siebie i swoje zarzuty, to jestem gotów podjąć dyskusję/polemikę czy to na poziomie literaturoznawczym, psychologicznym, światopoglądowym, czy jakimkolwiek innym. Nawet religijnym (uprzedzimy MM, żeby nie zaglądał do wątku). Do tego czasu szkoda na to czasu.
    Nie jestes zadnym Trollem... Przynajmniej dla mnie...
    Może zamiast dzielić sie z nami tym co cie złości opowiedz co sprawiło ci ostatnio radosc
    Pozdrawiam

Anonymous
    Gość

Powtarzam. Żeby nie było niedomówień.

Pisząc ten wątek nie wskazywałem nikogo, ani nieczego. jest mi wręcz głupio, że Szymon tak to wziął do siebie.

Wysłałem PW z wyjasnieniami, i mam nadzieje, że zostaną one przyjęte.

Generalnie chodziło mi o to, ze forum powinno służyc dyskusji, a nie przepychankom budowanym na wątkach z natury odwołujących się do emocji. Ot tyle.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Hm, ale takie właśnie wątki mogą nas nauczyć sztuki kulturalnej dyskusji, dyskusji intelektualnej, a nie opartej na emocjach. Bo cóż to za dyskusja na temat, który nas nie wzrusza? A tylko dyskutując, można zrozumieć racje drugiej strony, zwykle wtedy okazuje się, że wcale tak wiele nas nie dzieli...
    Choć - oczywiście - w pełni cię rozumiem, dyskutowanie na takie tematy może przeraźliwie zmęczyć i wręcz emocjonalnie wyczerpać... Dlatego w pełni rozumiem i szanuję twoją chęć zdystansowania się od tej tematyki.
    Z mojej jednak strony zapisałem się tu i zacząłem się udzielać, bo stwierdziłem, że panuje tu zdecydowanie raczej kultura, a forumowicze są ludźmi na poziomie. Naprawdę, MM, może jeszcze nie widziałeś, jak potrafią wyglądać "dyskusje" niektórych, zwłaszcza na pewnych "forach".

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Cytat Napisał MM
    jest mi wrcz gupio, e Szymon tak to wzi do siebie.
    W myl przysowia o noyczkach, nie katuj si przemyleniami i nie zadrczaj myl, e wyrzdzie komukolwiek krzywd.

Cytat Napisał MM
    Piszc ten wtek nie wskazywaem nikogo, ani nieczego.
    I to do mnie przemawia, do tej pani przemawia i do tego pana te przemawia... Wicej sw komentarza nie potrzeba.

Cytat Napisał MM
    Nie lubie fanatyzmu w adnej odmianie, tak samo jak nie lubi antyklerykalizmu
    Ups... Jam Ci jest antykleryka, ale nie urodziem si z tym. Kler sam zapracowa sobie na moje zdanie. Staram si nie uczestniczy w "kocielnych" wtkach, aby nie przelewa goryczy na Forum.

Cytat Napisał SzymonStaczyk
    Jednoczenie nie ycz sobie by nazywano mnie „trollem” ...
    Ja yczybym sobie przestrzegania Regulaminu - z pewnoci pod ktem zakadania wielu kont na naszym Forum

Cytat Napisał SzymonStaczyk
    Mylaem e rozwinie si ciekawsza dyskusja dotyczca problemw w nich zawartych.
    Ludzi dorosych cechuje umiejtno zwana sztuk kompromisu - nie bd si bawi w doktora Brown'a, ale to Ty miae z tym problem - std zmiana jani?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)