Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Opus dei

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Newsweek 3/2006
    Opus Dei w Natarciu
    Tuż przed swoją dymisją minister finansów Teresa Lubińska zdążyła jeszcze zmienić radę nadzorczą Banku Gospodarstwa Krajowego. Nowymi członkami zostali doradca minister Lubińskiej Alberto Lozano Platonoff i wiceminister finansów Marian Moszoro.Obaj są członkami Opus Dei.
    :shock:

SzymonStańczyk
    Gość

....................

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ale my wcale nie chcemy. Oni nam nie dorastają, ty za nas nie decyduj czy oni nam dorastaja czy my im. To ze ty nie dorastasz nie znaczy ze my nie przeroslismy.

Cytat Napisał SzymonStańczyk
    Opus Dei to dla mnie szczyt marzeń. Jaka sama nazwa wskazuje , w skład tej organizacji wchodzą ludzie wyjątkowo pracowici którzy swoją postawa głoszą dzieło Boże.
    Mimo że ogólnie wspieram PiS, przynajmniej w wyborach, to uwazam że państwo powinno być świeckie. Może powinien byc zakaz wybierania posłów, wysokich urzędników z organizacji? Ja nie wybierałem OPUS DEI, a PIS. Nie ufam takim organizacjom, mam do tego prawo. Ufam caritas. :mrgreen:

Ja jestem sobą. Mam wielkie wady, ale NIKT MNĄ NIE RZĄDZI. NIKT. Sam jestem dziełem bożym.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Szukają sensacji tam gdzie ich nie ma.
    Ty szukasz Boga jak cielątko,bezkrytycznie ... I jak ono pójdziesz na rzeź

Jaka sama nazwa wskazuje , w skład tej organizacji wchodzą ludzie wyjątkowo pracowici którzy swoją postawa głoszą dzieło Boże.
    Nazwa i założenia Opus Dei są szlachetne... Niestety stery tej łodzi trzyma Ciemna Strona Mocy :twisted:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wodnik_szuwarek
    Ja jestem sobą. Mam wielkie wady, ale NIKT MNĄ NIE RZĄDZI. NIKT. Sam jestem dziełem bożym.
    Ot, to, to. Dobrze powiedziane. Chyba dobra strona dla ciebie: http://www.wlasnowierca.friko.pl/.

Dobre, ale czasem przypadkowo się trafia na takie coś, lepszy jest RACJONALISTA. Jednak oni też mają swoją ideologię, stają się niewolnikami swoich poglądów. Kim będą jeśli się mylą?

Ja sobie dopuszczam prawo do wątpienia, do szukania. Nie zamieniajmy świata w zbiorowiska sekt. Religie są w obecnym świecie szkodliwe, jeśli fanatyzm prowadzi do zabijania, to tępienia tolerancji, inności. Bóg kocha wszystkich, na pewno nie kazał tworzyć OPUS DEI i zdobywać tym ludziom władzy, wpływów. Pozwolę sobie mój katolicyzm postrzegać jak chcę, jak wolnemu człowiekowi przystało. Czemu jest w Was dusza niewolnika, zawsze jakiś bat. Jak nie boży, to pracodawcy, to prezesa partii itd.

Propagujemy ideę zniesienia religijnego poddaństwa, zakazania poddawania dzieci religijnemu praniu mózgu i zapisywania ich do sekt i kościołów bez ich świadomej zgody. Informujemy o szkodliwych skutkach niewolnictwa religijnego. Służymy radami, jak wystąpić formalnie i duchowo z Kościoła. A przede wszystkim zmuszamy do myślenia! Jesteśmy religijnymi wyzwoleńcami niezależnymi od osób czerpiących zyski z kontroli nad ludzkimi umysłami i wierzeniami. Nowego, lepszego świata nie można zbudować na gruncie dyktatorskich tworów religijnych. Chcesz się od nich uniezależnić? Przyłącz się do nas! Zostań własnowiercą!
    www.wlasnowierca.friko.pl

Takie nurty mnie nie ineresują, nie zamierzam w to wchodzić i czynnie walczyć z kościołem, raczej będę wspierał poprzez wprowadzanie jawności, dyskusji. Mam pomysł na forum parafii i dekatów . Aczkolwiek pojedyńcze tezy są do dyskusji tego ruchu. Czemu decydujemy za małe dziecko kim będzie jako dorosły człowiek, jest taki nacisk, komunia, bierzmowanie, religia W SZKOLE? Skąd pewność że nasza wiara jest jedynie słuszna, a jedną z wielu? Zatem może bajek uczymy nasze dzieci?

Dopuszczam na 50% istnienie Boga, prawdziwość podstaw wiary. Tylko i aż 50%. Dlaczego mam wierzyć, bo tak mnie wychowano? Muszę odkryć sam, czy wierzę czy nie. Czy jestem katolikiem, czy nie. Masa ludzi jest na takim rozdrożu. Kiedyś wierzono żarliwie w Hitlera, lęk i ślepa wiara. Zatem wierzyć można we wszystko. W zło też aż do końca. Gdzie zrozumienie, prawdziwa wiara pozytywna w ludzi, na rzecz ludzi, świata? PO co Bogu "katolik", który ma gdzieś przykazania, bliźnich morduje, okrada?

OpusDei to elita w Europie, ale ja na takiego człowieka patrzę jak na "robota", niewolnika może słusznej sprawy, ale czemu w ten sposób? Musi mieć nadzorcę? Boimy się być sobą? Być swoim wszechświatem? Nie wystarczy CARITAS? Oni nie chcą władzy, robią swoje. Popieram. Opus Dei? Zasadnicza różnica. Wpisuje się program i działa. Roboty są pożyteczne, nie skarżą się, pracują, pracują, ale program zawsze można zmieniać... można im kazać np. zabić konserwatora, kiedy oliwi tryby

Cytat Napisał Aneta (Wiosna)
    Newsweek 3/2006
    Cytat:
    Opus Dei w Natarciu
    Tuż przed swoją dymisją minister finansów Teresa Lubińska zdążyła jeszcze zmienić radę nadzorczą Banku Gospodarstwa Krajowego. Nowymi członkami zostali doradca minister Lubińskiej Alberto Lozano Platonoff i wiceminister finansów Marian Moszoro.Obaj są członkami Opus Dei.
    Tu widać jak zdobywają wpływy. Premier pewnie też jest "omotany" bo Kaczyńskich nawet szatan nie skusi. Niesamowici bracia. Naprawdę ukradli Księżyc. Czy snujemy teorie spiskowe? Otóż nie! Każdy poseł, minister to osoby publiczne. Powinni przyznać się do jakich organizacji należą, należeli. Chcemy wiedzieć. Na posła w OpusDei nie oddałbym głosu dla ZASADY. Tylko że nie ma takich informacji, a nie pomyślałem że "moi" posłowie mogą do loży należeć. Ciągle zastanawia mnie jedno. Czemu JPII wspierał OpusDei. Wiedział więcej niż my, czy wiedział za mało jeszcze? Gdyby nie JPII który jest autorytetem, (choć walka z prezerwatywami, nie jest mądra), to miałbym na 60% negatywne skojarzenia. Teraz mam pół na pół. I nigdy pewnie nie będą wielbił sekt nawet katolickich, czy loż masońskich. Wielbię Caritas, towarzystwo św. Alberta, takie organizacje katolickie. Tu nie mam złych skojarzeń, uczucia NIEPOKOJU...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ty szukasz Boga jak cielątko,bezkrytycznie ... I jak ono pójdziesz na rzeź
    Wpływy zainteresowań muzycznych brzydszej połowy? :twisted: Hercklekot jest całkiem całkiem :-)

SzymonStańczyk
    Gość

....................

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Szymon, znowu nie wziąłeś tabletek... :lol:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia