Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Czemu DI zdziera pieniądze?

No właśnie. DI uważa się za takie honorowe medium i często w artykułach odnosi się krytycznie do płatnych miejsc w sieci, a sam pobiera nie wiadomo za co pieniądze za dostęp do archiwum. Wg. to zdzierstwo. A w dodatku dopuszcza się przestepstwa informując, iż zarejestrowane osoby w DI mogą pobierać za darmo pliki z działu programy co w cale nie jest prawdą, gdyż zarejestrowani uzytkownicy maja możliwość jedynie do promocyjnego zakupu dostępu do tej obsługi. To wszystko jakieś chore! Pazerni jesteście!
    Dlatego wnoszę o odblokowanie tych źródeł! Żądam wolnego internetu! :!: :!:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wadza dla ludu :!: Powywiesza Kuakw :!: A zgnie ziarno imperializmu zadepczemy naszym robotniczym obcasem :!: :!: :!:
    Tak na moje oko - pieniki za dostp do archiwum s raczej symboliczne
    Wylij SMS o treci AP.AP pod numer 7368
    Opata Premium SMS - 3,66 z (z VAT). Usuga dostpna w Era/Orange/PlusGSM
    A za co masz paci? Za to, e komu si chciao zredagowa jakiego news'a, a Tobie nie chciao si, czy te nie udao si go w terminie przeczyta... Za to, e kto gdzie powica czas, swj wasny prywatny, eby informacje opracowa i umieci na serwerze... Za to wreszcie, e zalegaj gdzie na serwerze - a to te kosztuje (i serwer, i zaleganie)...
    A te Twoje okrzyki jako ywo przypominaj mi duchem i wydwikiem teksty przytaczane przeze mnie powyej... Jake zbiene z Twoim avatarem.

PS:
    Jedi napisa:
    dam wolnego internetu! :!: :!:
    Mam modem 56k na sprzeda - wewntrzny, mocno przechodzony, ale jeszcze daje rad... I bdziesz mia "wolny internet"... :twisted:

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

Poruszye temat, ktry, jak sdz, nie jest dla Ciebie do koca dobrze zrozumiay. Postaram si wobec tego wyjani lub rozjani kilka kwestii.

Na pocztek - Dziennik Internautw jest komercyjnym serwisem internetowym, zarabia m.in. na udostpnianiu powierzchni reklamowej. Nie jest ani serwisem niekomercyjnym ani te pkomercyjnym ani te nie ma charakteru non-profit.

Poza sprzeda powierzchni reklamowych, pobieramy niewielk opat za dostp do treci archiwalnych, gdy uwaamy, e wiadomoci biece s wystarczajco treciwe, by kady Czytelnik mg zapozna si w sposb wyczerpujcy z poruszanym tematem. Wiadomoci archiwalne, do ktrych odwoujemy si w informacjach biecych, traktujemy jako uzupenienie, "nadobowizkowe", dla zainteresowanych.
    Z tego prostego podziau wynika, e wiadomoci archiwalne dla nas stanowi tre dodatkow, bieco zdezaktualizowan lecz uzupeniajc.

Wiadomoci archiwalne nie nale do biecej czci informacyjnej DI, z tego wzgldu ich tre dostpna jest za opat, traktowana jako "usuga" dodatkowa, przy podstawowej - darmowej. To bardzo czsto spotykany model wiadczenia usug w wielu branach, nie tylko informacyjnych.

Ponadto prosz tutaj zauway inne serwisy informacyjne, gazety, dzienniki, tygodniki i inne periodyki, np. offline'owe, ktre pobieraj opaty, notabene duo wysze od naszych, gdzie materiay trafiaj do patnego archiwum ju kolejnego dnia lub tygodnia! Nasze informacje trafiaj do archiwum dopiero po 2 miesicach!

Nasze wiadomoci archiwalne kierujemy do Czytelnikw DI, ktrzy znaj i potrafi doceni warto pracy redakcji. Nie zmuszamy i nie wymagamy od nikogo wykupienia dostpu do archiwum, nie jest on te niezbdny, jak ju wczeniej wspomniaem, do czytania wiadomoci biecych.
    Nie docieray do nas adne gosy sprzeciwu, protestu czy te buntu wobec opaty za dostp do archiwum (ktra istnieje ju od dawna). By moe te kilkaset osb w miesicu, ktre wykupuj dostp do wiadomoci archiwalnych, ceni sobie nasz prac?

i czsto w artykuach odnosi si krytycznie do patnych miejsc w sieci
    wska prosz artyku, news, w ktrym DI odnosi si krytycznie do patnych miejsc w Sieci. Chtnie podejmiemy dyskusje na ten temat.

Na koniec musisz jeszcze jedno zrozumie.
    Prowadzenie w Polsce dziaalnoci gospodarczej wize si z kosztami, utrzymanie serwera/serwerw i domen rwnie kosztuje. Aby mc si utrzyma na rynku, paci rachunki, czasem co je i utrzymywa rodziny, musimy zarabia, a prowadzona przez nas dziaalno gospodarcza w Sieci, jest nasz dziaalnoci podstawow.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    Żądam wolnego internetu!
    Żądamy wolnych i darmowych supermarketów!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wnioskuję o zamknięcie tematu.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jedi
    Żądam wolnego internetu!
    Żądam spełniania żądań i wniosków!

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

a ja odpowiem pytaniem na pytanie, ktore nieco pomoze mi zrozumiec dziwny - jak dla mnie - tok rozumowania Jedi: czy kolega Jedi to ciagle na utrzymaniu rodzicow pasozytuje, czy raczej pracuje, zarabia na siebie, oplaca utrzymanie swojej rodziny, a moze nawet prowadzi wlasna firme?

Cytat Napisał Piotrek
    Nie docierały do nas żadne głosy sprzeciwu
    uscisle - dotarl do nas (moze tylko do mnie) az jeden taki glos, ale sadzac po stylu w jakim byl email napisany, ten czlowiek zapewne nadal jest na utrzymaniu rodzicow, stad trudno mu zrozumiec pewne prawa, ktore rzadza tym swiatem. Niestety, tym gorzej dla niego, bo zderzenie z rzeczywistoscia moze okazac sie bolesne, chybas ze jego rodzice zadbaja o to by mu pieniedzy nie brakowalo przez cale zycie, ale to sytuacje nieliczne na calym swiecie.
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Jedi
    Wg. to zdzierstwo.
    Masz na myśli te 3,66? Kuffa. Płacisz kilkadziesiąt PLN za neta i szkoda Ci te 3,66 za dostep do archiwum?

Cytat Napisał Jedi
    Pazerni jesteście!
    Tak jak pisał Piotrek. Newsy czytasz za darmo. Weź pod uwagę, ze za byle "Fakt" zapłacisz w kiosku 1 PLN a tutaj masz newsy za darmola, ładnie streszczone i wybrane.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To zabawne jak wiele może zmienić fakt, że człowiek pracuje na swoje zachcianki i potrzeby. Dopiero wtedy dostrzega się jakie są cenne. Krzysiek, rzuć Jedi`iemu rachunkiem za serwer z ostatniego roku ;-) Wystarczy, nie dodawaj całej listy płac i innych wydatków. Jedi - widze, że prawicowe, prospołeczne myślenie Ci zaszkodziło ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Re: Czemu DI zdziera pieniądze?

Jedi... kolejny czlowiek, ktory nie wiem z jakiego powodu ubzdural sobie, ze w sieci wszystko jest za darmo. Siec to zycie, a w zyciu nie ma nic za darmo. Co serwis zarobi, to wydaje na serwer, transfery, domene, ZUS (wiadomo, ze nie wszystkiuch, tylko 1-2 osob - wlascicieli). Nie dziwie sie, ze nie placa nic piszacym (mi nie placili ;-)), bo zwyczajnie nie ma z czego. jedi, poprowadz jakikolwiek serwis o ogladalnosci DI i zobaczymy czy bedziesz taki madry.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)