Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Jaki Linux dla dzieci?

Mam dwójkę bąbli w wieku 7,5l. i 5l. Chciałbym na ich komputerach zainstalować jakieś dystrybucje Linuksa (teraz siedza na nich windowsy), by ich umysły nieco lepiej rozwijały się niż ich staruszka ;-)

Jako, że sam nie mam niestety czasu przesiąść się na ten system, to jestem w tym temacie baaardzo zielony. Dlatego proszę o pomoc w wyborze.

Jaka dystrybucja jest na tyle prosta w obsłudze, by takie małe bąble dały sobie z nią radę przy minimalnej pomocy zielonego starego?

Z pre-elementary obsługą programów w windowsie już sobie jakoś radzą, tzn. potrafią uruchomić kompa, zalogować się wpisując login i hasełko i uruchomić/zamknąć wybrany program (na razie są to najczęściej gry) na co najmniej dwa sposoby. Julia chodzi już na kółko informatyczne, ale nauczycielka w szkole uczy ich obsługi drogich programów wujka Billa...
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Kris - SuSEk, Mandrake, Aurox. Jeśli poświęcisz troszkę czasu i skonfigurujesz wsio na początku będzie śmigało aż miło. A w jakie gry grają? Bo część musi być odpalana przez wine i tutaj może być problem...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Aurox.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Cytat Napisał Nimitz
    Jeśli poświęcisz troszkę czasu
    No wlasnie ten czas mnie dobija. Które distro jest najmniej czasochlonne przy konfiguracji, a potem takze proste w obsludze dla takich bąbli?
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

te które Ci wymieniłem mają graficzny prosty instalator i potem w Gnome większość konfiguratorów wygląda jak Windowsowy panel sterowania więc zajmuje to najmniej czasu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Myślę ,że najlepszym wyjściem bedzie Suse. Idzie go naprawdę szybko skonfigurować.

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Krzysiek
    Które distro jest najmniej czasochlonne przy konfiguracji, a potem takze proste w obsludze dla takich bąbli?
    Za konkordem - Aurox. Albo mandriva.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Krzysiek
    No wlasnie ten czas mnie dobija. Które distro jest najmniej czasochlonne przy konfiguracji, a potem takze proste w obsludze dla takich bąbli?
    A ja ze swojej strony polecałbym Ubuntu 5.10. Instalacja i konfiguracja zajęła mi raptem dwie godziny, a jestem zielony w świecie Linuksa. Moim zdaniem Ubuntu to najlepsza i najłatwiejsza w obsłudze dystrybucja systemu spod znaku Pingwinka - w przeciwieństwie do Mandrake (Mandriva), której dobre czasy chyba już minęły...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał MM
    Za konkordem - Aurox. Albo mandriva.
    popieram.
    do Mandrake (Mandriva), której dobre czasy chyba już minęły...
    nie ma tak źle. O Ubuntu to wiem tyle, że istnieje, więc nie wypowiadam się.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja "używałem" Ubuntu przez jakie ś pół miesiąca i jedno co moge powiedzieć że na pewno nie jest proste w obsłudze. Po pierwsze instalator nie należy do najprostszych chociaż to jest najmniejszy problem bo uważnie czytając wszystko pójdzie jak spłatka. Natomiast jeśli będziesz chciał coś zainstalować tu natrafisz na ostre problemy bo tej biblioteki brak i tej itd. W mandrivie masz wszystko pod ręką. Są nawet gry dla dzieci i wcale nie jset ich mało jak chodźby przypominające Mario Bros - Super Tux (łezka się w oku kręci). Noi spróbuj to zainstalować w ubuntu bez siedzenia godzinami przed kompem i przegladaniem neta w poszukiwaniu czegoś tam czego akurat brakuje. I tu jest kolejny problem jak uruchomić neta w ubuntu (ja mam neo więc wiem co mówie). Nie chcę wywoływać tu kłótni na temat, które distro jest lepsze ale po prostu takie są fakty. Niestety bądź stety Mandriva jest systemem dla "zielonych" którzy się przesiadają na linuxa.

Atuty Mandrivy:
    1. Instalator niemalże jak w windzie
    2. Panel sterowania bardzo podobny do windowsowego i bardzo łatwy w obsłudze
    3. Konfiguracja wszystkich sprzętów w menu graficznym bez ingerencji w konsole.
    4. Wszystki pakiety (czytaj: programy) masz na płycie dvd lub cd nic nie ściągasz z neta
    5. itp. (dużo by tu wymieniać).

No i jeśli ktoś mi mówi że czasy mandrivy już mineły to niestety chyba nic nie wie o mandrivie (fuzja z Connectivą to było najlepsze posunięcie jakie mogli chyba sobie użytkownicy mandrivy wymyslić). Nie będe mówił co daj także przynależnośc do klubu Mandrivy bo zaraz ktoś wykrzyknie że to nie jest za darmo albo cos w tym stylu. Nie jestem tu przeciwnikiem ubuntu ani żadnych innych dystrybucji wprost przeciwnie bardzo chciałem mieć ubuntu ale ciagłe problemy mnie po prostu wykańczały.

Uf ale się rozpisałem to chyba mój najdłuższy post na tym forum

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)