Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Twoja ocena: Yes No

Jaki jest najszybszy hosting pod forum phpBB Przemo?

Witam

Muszę kupić pilnie konto pod moje forum i mam dylemat jaki hosting. Będzie na nim wiecej witryn i duża galeria, zatem musi to być dość duże konto. Jednak nie wielkość jest najważniejsza, a nawet nie transfer miesięczny. Z początku pewnie za dużo nie będzie nawet sumując witryny. Rozruch jest trudny. Liczy się wzorowa współpraca z systemem forum phpBB by mod Przemo 1.96 i nowym nad którym pracują, oraz SZYBKOŚĆ. Po roku mułowatego serwera u znajomego marzę o superszybkim forum. Ma śmigać jak rakieta. Na system Przemo też się zdecydowałem póki co. Z czasem może rozważę inny. Konwersja jest możliwa.

Tu jest fajne forum. Na pewno w I 20-stce ciekawszych for w sieci.
    Bardzo fajne i sam di.com to klasyk w sieci Gratulacje dla adminów i moderatorów. Widać w forum spory ruch.

Do niedawna myślałem że home.pl jest the best i najszybszy, ale mam od kogoś wiarygodnego zadziwiające na awaryjność m.in skargi. Może mieli pecha, może hosting źle traktuje fora phpBB. Nie wiem. Liczę że Wy wiecie. Warto postawić na home.pl ? Jeżeli nie, to jaki teraz kupilibyście na duże forum? Mam teraz małe, ale będzie duże, zapewniam. Fanatykiem jestem Jak się uprę to uda się.

Założenie jest takie że będzie to w szybkim czasie duże forum na conajmniej tysiąc piszących ludzi. Musi być zatem naprawdę szybki serwer. Zatem jaka firma i jakie konretnie konto. Szczerze mówiąc zastanawiam się czy konta max, pro, biznes czyli też najwieksze są szybsze od tych o działkę mniejszych, czy nie. Jak uważacie? Tak samo dzielą pasmo czy nie? Tego nigdy nie piszą w opisie hostingu. Jestem skłonny nawet na kwartał kupić drogie konto, ale z komfortem, świadomością że mam jedno z najszybszych z dostępnych u polskich providerów. Potem zrobię zbiórkę u forumowiczów i luz

Może są jakieś wiarygodne testy forumiczów, adminów, redakcji gazet? Na to który hosting jest najszybszy pod forum phpBB Przemo? Ludzie niestety nie potrafią być obiektywni. Jak ktoś ma netart, to uważa że jest super, a jakoś ma netlook, to chwali za szybkość. Muszą być różnice. Sądzę że czołówka ma olbrzymią przewagę, ale kto jest w tej czołowce. Czy lista top 100 providers ma przełożenie na szybkość w kolejności? Komu wierzyć, ma ktoś pełne rozeznanie? To sie da zrobić. Test wielkiego forum na każdym próbnym hostingu. Ktoś to zrobił? Co wyszło? Który najszybszy i BEZPROBLEMOWY?

Pozdro dla wszystkich Doradźcie mi dobrze proszę, to zostanę w forum :wink: Z góry dziękuję.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Zdecydowanie odradzam Tobie phpBB by Przemo. Zainteresuj się raczej takimi produktami jak Invision Board czy FusionBB. Dość dobry jest też vBulletin ale lubi czasami za dużo zapytań wysłać do bazy danych.

Z phpBB by Przemo i tak pewnie z wiekszości serwerów Ciebie "zgodnie z regulaminem" usuną.

A co do home.pl to mam tam aż 3 konta i nie powiem na nich złego słowa - przy dobrze napisanych aplikacjach, śmiga jak przysłowiowa "rakieta". Jedynym minusem (ale to normalka dla czołówki TOP100) jest brak Zenda czy IonCube przez co nie można tam skorzystać z na prawde profesjonalnych aplikacji... Pozostaje tylko "dedyk"...

Cytat Napisał Kundelek
    A co do home.pl to mam tam aż 3 konta i nie powiem na nich złego słowa - przy dobrze napisanych aplikacjach, śmiga jak przysłowiowa "rakieta"
    Prosta wizytówka czy nawet złożony serwis ale dobrze napisany będzie śmigał nawet z serwera Zx Spectrum 81 podpiętego do modemu sprzed 10 lat jeszcze w starych prędkościach zawrotnych. Takie są małe obciążenia. Nawet ja zielony użytkownik to wiem.

Chodzi o fora. Te generują masakrakrujące obciążenia, transfery. Chcę zrobić forum dla Małopolski otwarty do tego na całą Polskę, polonię, przy zachowaniu cech ogólnego forum żeby ściągać i przypadkowych userów i takie dałem sobie wyzwanie na połowę roku 2006. Przez poprzedni rok złapałem bakcyla, mimo braku wiedzy o tym. Cóż, czy wszyscy administratorzy forum muszą być biegli w webmasterce, grafice itd? Zresztą takich speców sobie znajdę. Ja jestem biegły w sztuce grafomaństwa, muszę z tym uważać na "obcych" forach

Zatem chodzi o serwer na duże forum.

Mogę ewentualnie zacząć od konta nr 2, czyli nie tego the best dostawcy, ale z drugiego z kolei. Po kwartale wskoczę na największe o ile się sprawdzi. Zatem przyjmuję że home.pl Ci śmiga, ale czy masz forum? Do tego widzę przesadną nienawiść do Przemo, otóż wiedz że nowe wersje nie będą tak zamulać serwera, jak choćby moja, którą mam teraz... Poprawili kod. For Przemo istnieje tysiące w sieci. Zatem nie jest tak źle. Znam takie które chodzą jeszcze na wersji 1.8 Kto zna ten system, ten potrafi wybaczyć nieco mniejszą szybkość i więcej zapytań... np 1300 :shock: :lol:

Generalnie wiem że Invision Board uważa sie za najlepszy na duże fora, ale nowe wersje są płatne prawda? Po drugie przywykłem do Przemo. Pisałem że kiedy wielkość mnie zmusi do rewizji poglądów, to zlecę konwersję może komuś z teamu Przemo nawet dla pewności. A czemu to forum macie na phpBB? Bardzo fajne widzę dodatki, np sprawdzanie pisowni, ładny moduł szybkiej odpowiedzi, słowem czuć to GOSPODARZA I czuję się tu niemal, jak w Przemo. Tam liczę na fajne hacki, które piszą pasjonaci skupieni wokół Przemo, gościa z Krakowa.

Zatem nie zmieniam nastawienia. Forum phpBB Przemo i basta. Siła przyzwyczajenia. Sentyment. Można z niego wrócić do gołego phpBB i konwersję zrobić na chyba każdy inny system. Jaki hosting pod takie forum, żeby śmigało jak rakieta? Z home.pl mnie wywalą? Człowiek zapłaci kasę i wywalają ot tak? Kopie chyba robią tuż przez zablokowaniem? Słyszałem drakońskie historie, tak się nie godzi. Trzeba się szanować, czas, pracę. Nie po to wysupłuję kilkaset zł żeby być traktowany przez jakiegoś może zarozumiałego studenta jak szczeniak, któremu można zablokować forum, bo nagle zagenerowało za dużo zapytań. Taka praca, usuniemy błędy ze specem, bo to zwykle są jakieś dziury w kodzie. To się uprzedza.

Trzeba założyc stowarzyszenie i robić sprawy w sądach takim cwaniakom i nieżyczliwym firmom hostingowym. Taki blok może stare forum zniszczyć. Ludzie przestaną szanować. Zaglądać.
    :lol:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Nie słyszałem jeszcze o przypadku aby home.pl komuś "podziękowali". Od niedawna mam forum oparte o vBulletin:
    ~ 400 użyszkodników
    ~ 3000 postów
    i póki co nie ma powodów do narzekań...
    a do tego dwa serwisy oparte o Joomla w tym jeden z działem plików. Od września wygenerowałem już trochę transferu, na koncie jest jakieś 120 MB plików, poniżej ogólne statystyki:

Pozdrawiam i życze powodzenia w przedsięwzięciach

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wodnik_szuwarek
    Zatem nie zmieniam nastawienia. Forum phpBB Przemo i basta.
    Biedny...

~ 400 użyszkodników
    ~ 3000 postów
    A dajże link na PW to zasilę szeregi I zrecenzuję na PW.

To nie jest duże forum. Forum Przemo świetnie sobie radzi na znacznie wiekszych, Przemo ma 8000 kont i idzie nieźle.

Cytat Napisał konkordpl
    Biedny...
    Ja i 1000 takich for w Polsce i poza. Niektóre mają tysiące ludzi. Niewielu narzeka. Przynajmniej dajcie spróbować. Można się potem zabawiać i postawić bliźniaki w innych systemach.

Misia
    Gość

Odp: Jaki jest najszybszy hosting pod forum phpBB Przemo?

Hosting Firehost, nawet najmniejsze konto, no chyba że serwis masz oblegany to może być mało.
    Ale generalnie radzę zaczynać od rozsądnych parametrów, łatwo można przecież przeszkoczyć na wyższe konto.

wielkibrat
    Gość

Mnie podziękowano na nazwie, a konto na którym teraz trzymam wszystkie serwisy kosztuje w Hekko prawie 5 razy mniej. Żałowałem tylko jednego - przenosiny z autorskiego panelu na DA to jakaś masakra.

Misia
    Gość

Tak jak wspominałem - na Firehost fora działają mi jak należy. Nie ma nad czym się rozpływać - po prostu serwisy działają jak trzeba.
    Najlepiej przetestować - oni dają 14 dni testu za free, a konta są na prawdę bardzo tanie.

wielkibrat
    Gość

A czemu mają nie działać? Małe forum nie ma wielkich wymagań - na najmniejszym koncie Hekko miałem ich kilka i wszystko śmigało. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy ilość userów jest bardzo duża - wtedy serwer może odmawiać posłuszeństwa ;-)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)