Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

PC, który będzie działał z MS Vista...

Mój obecny komputer to dziadek: CPU 350 MHz, wolny RAM, mały HDD i karta grafiki 32 MB. Rozbudowa obecnego sprzętu raczej nie wchodzi w grę - bo raczej nie ma po co inwestować w ten sprzęt. Więc jaki komputer kupić? Pytanie może się wydawać banalne, ale takim nie jest. Ponoć za pół roku Microsoft ma wypuścić na rynek nową wersję systemu operacyjnego. Jak szybki będzie musiał być komputer, który ma pracować z Vista? Czy będą jakieś specjalne wymagania do niektórych podzespołów komputera, np. karty graficznej (bo Vista ma chyba mieć elementy trójwymiarowego interfejsu) Czy Vista będzie działała tylko i wyłącznie z procesorami 64 bitowymi?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ło, Vista to chyba jeszcze nieprędko.
    Nie napisałeś, do czego twój komputer ma służyć. Trudno więc ci cokolwiek doradzić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Komputer będzie głównie służył do przeglądania Internetu i pracy z pakietem biurowym Office.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli nie będziesz intensywnie gierczył…
    Nie jestem specem (zastrzegam) i nie orientuję się specjalnie, co jest trendy (mój komp jest niewiele nowszy od twojego), ale gdybym sam coś kupował, to prawdopodobnie zdecydowałbym się na jakąś płytę głowną z serii nForce pod AMDka. Zintegrowana karta graficzna i dźwiękowa na dobrym poziomie = oszczędność. Przy okazji jeszcze zintegrowana sieciówka. Jaki model i jaki procek konkretnie - zależnie od zasobów finansowych. Reszta kompa to w sumie rzecz dość typowa i w sumie nie bardzo jest nad czym debatować. Gdzieś tu był jeszcze wątek, jakiej firmy twardziela najlepiej kupić.
    Jeśli zaś chodzi o monitor, to o ile nie pracujesz z grafiką (przynajmniej półprofesjonalnie, albo chociaż amatorsko z dużym zacięciem), to LCD będzie zdrowszy dla oczu - zwłaszcza jeśli siedzisz dużo przed kompem. Chociaż tradycyjne CRT ma wiele przewag nad LCD. W każdym razie na monitorze nie oszczędzaj, jeśli zdecydujesz się na CRT - grunt to zdrowie, a monitor wymienia się bodaj najrzadziej z całego sprzętu. Niech w rozdzielczości, w której pracujesz ma minimum ~85 Hz (a jeszcze lepiej 100).
    Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na ciche wentylatory - czyli dobrej jakości zasilacz i cooler.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

M! do czasu premiery Viśta(wio) jeszcze kawał czasu. Napisali o 3 GHz Intelu i 1 GB RAMU do swobodnej pracy więc przemyśl dobrze, czy nowy system jest Ci niezbędnie potrzebny. Gdybym posiadał Windows 98 SE to zapewne pracowałbym na nim, bo Windows XP Pro który mam w domu, to zdecydowanie za dużo (i przy okazji sprzęt obciąża zbytnio).
    Jurgi do Viśty chyba raczej zintegrowana grafa się nie nada...
    układy z serii Radeon 9800, x600, x700, x800 oraz x850.
    ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja płyt na nforce nie polecam. Mam NF4 i działa dosyć dziwnie (problemy z myszką i klawiaturą). Musiałem nieźle się namęczyć by odpowiednio skonfigurować bios i zarządzanie energią. Ogólnie problem był taki, że jak działała mysz - to nie chciała działać klawiatura i odwrotnie.

Inna wada to przekłamania danych zapisywanych na dyskach podpiętych do płyt z NF4 SLI (tego błędu jednak nie zauważyłem u siebie - google nforce data corruption)

Several of us have reported data corruption with nForce 4 based ... If the nForce 4 DMA logic is sufficiently stressed, data corruption will happen
    Jako, że jeśli wyłączymy tryb DMA dla dysków jakąkolwiek komfortową pracę na komputerze możemy sobie darować a w całej zabawie z SLI chodzi o wydajność wniosek jest oczywisty.

http://forums.nvidia.com/lofiversion...php?t8171.html

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)