Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

A właściwie, to chciałabym, żeby w Polsce istniała realna mozliwość wyboru przez kobietę takiej drogi życiowej.
    Ja również nie nadaję sie do wyścigu szczurów, nie mam pędu do kariery, ale... ile rodzin jest w stanie utrzymać się z jednej pensji?
    No i nie zapominajmy, że każda z nas powinna miec prawo wyboru w kwestiach priorytetów życiowych.

SzymonStańczyk
    Gość

....................

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Proszę Cię jednak , nie zastepuj wiary katolickiej swym dzieciom Harrym poterem.
    Dam im wolność wyboru i poczucie własnej wartosci..

Ja również nie nadaję sie do wyścigu szczurów, nie mam pędu do kariery, ale... ile rodzin jest w stanie utrzymać się z jednej pensji?
    Wiedźmo moja Kochana...są rzeczy ważne i wazniejsze

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Czorciki są bardzo ważne, ale Wiedźma ma rację - nie da się utrzymać w wielu przypadkach rodziny z pensji męża. Podoba mi się obecny model w Szwecji, gdzie propaguje się wychowanie dzieci przez oboje rodziców dająć im duży urlop rodzicielski. Ojciec może wziąść połowę całego urlopu rodzicielskiego i opiekować się dzieckiem. Nasi pOSŁOWIE nie rozumieją, że 1000 zł (+/-) to tylko pieniądze, które nic nie dadzą jeśli kobieta nie będzie mogła bezpiecznie zajść w ciąże bez ryzyka utraty stanowiska. Ja nie popieram Szymona i uważam, że temat jest głupi. Tyle walki o pracę, wybory i wszystko a teraz taki temat... Kobiety, to albo chcecie równouprawnienia albo nie. Zdecydujcie się wkońcu! :lol:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ktoś mądry kiedyś powiedział "Kto nie pracuje ten nie je" :wink: Podzielam tą opinię. Jak to mawiał towarzysz Gomułka "Naród musi pracować, a nie leżeć na piasku". 8)
    A w tym czasie wychowaniem dzieci może się zająć babcia albo państwo (przedszkole itp.).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jedi przedszkole to przechowalnia dzieci. Od wychowania jest ojciec i matka a nie przedszkole i szkoła. Jeśli ludzie nie zrozumieją tego, to dalej będziemy w Polsce mieć takie szkolnictwo, z koszami na głowach itp...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tyle walki o pracę, wybory i wszystko a teraz taki temat... Kobiety, to albo chcecie równouprawnienia albo nie. Zdecydujcie się wkońcu!
    Tyle walki a dalej Facet pisze "Kto nie pracuje ten nie je" w kontekstcie "praca przy garach i dzieciach" jest "leżeniem na piasku"..

To męzczyźni mają problem w "wycenieniu" pracy kobiety w domu

No i nie zapominajmy, że każda z nas powinna miec prawo wyboru w kwestiach priorytetów życiowych.
    Dokładnie. Dodam jeszcze że "macierzyński" nie jest dożywociem.. Po 3-4 latach wracam na łono społeczeństwa :wink:

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał SzymonStańczyk
    A powołaniem kobiety jest rodzina.
    Podobnie jak mężczyzny. I nad tą rodziną powinni pracować oboje, a nie tylko jedno z nich.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aneta (Wiosna), nikt nie każe ci pracować przy garach. Możesz zatrudnić pomoc domową.
    A Duce mawiał, że wojna dla mężczyzny jest tym, czym dla kobiety jest macierzyństwo :wink:

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał SzymonStańczyk
    Moim zdaniem przegrywają również swoją własną kobiecość
    Szymon. Prawda jest taka, ze w naszych realiach kobieta, która nie musi pracować pozwala sobie na luksus.

Cytat Napisał Jedi
    wojna dla mężczyzny jest tym, czym dla kobiety jest macierzyństwo
    Bardzo trafne porównanie.

Acha - Szymon - biblia Ci się znowu kłania. Poczytaj troche to znajdziesz w NT ciekawe ustępy na temat macierzyństwa a nawet małżeństwa. Zasada KKK (Kinder, Kuchen, Kirche) której jesteś zwolennikiem wywodzi się z Prus moj drogi, a nie z jakichs tam bożych nakazów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)