Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Twoja ocena: Yes No

Czy kręci Was sztuka ludowa, folklor, rękodzieło?

Pochodzę z regionu DOLINA KARPIA między Krakowem, Wadowicami, a Oświecimiem i jest to kraina stawów rybnych, rzek, rezerwatów pełna różnych uzdolnionych artystycznie ludzi. Zwykle ich sztuka, twórczość, rzemiosło nie są wypromowane. Są NIEZNANI, anonimowi.

Słyniemy np z wyrobów z wikliny. Okolice Zatora www.zator.iap.pl zawsze z tego słynęły. Mogę też polecić małżeństwo rzeźbiarzy z SMOLICE koło Spytkowic i Zatora nad Wisłą. Straszne zadupie :lol: :shock: Rowerem z Krakowa fajna wycieczka Mozna i kajakiem

Wyroby z wikliny polecam szczerze, wyrzućcie plastiki, syf ze wchodu, czy jesteście POLAKAMI, patriotami? To kupujcie polskie wyroby, wspomagajcie POLAKÓW, a nie Chińczyków. Myślę że u producentów można je kupić znacznie taniej niż w sklepach, IKEI itd. Na targach też cena razy DWA skacze

W moim forum stopniowo zamierzam artystów i rzemieślników Małopolski promować, zwłaszcza tych nieznanych. Na wikliniarzy będę dawał namiary u mnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Propaganda?

I TY Krakusie przeciw mnie???

Boli mnie, kiedy Kraków sprowadza różne niekiedy badziewie z całego świata, a 30-40km od Wawelu są prawdziwi artyści, klepiący biedę. Nie jestem jestem z nich. Nikogo nie reprezentuję. Owszem coś dłubię sobie w metalu, ale nie będę się tym chwalił. Skromny jestem. To nie sztuka była, a zabawa, hobby.

Czy znasz Małopolskę? 20 bodaj powiatów? Wiesz ile to jest wsi, miasteczek? Na Krakowie świat się nie kończy Coś te galerie muszą turystą sprzedawać. Pytanie co.

Chińskie badziewie, czy masówa IKEA?

Może AUTENTYCZNA sztuka ludowa? Rzemiosło z Małopolski? Z Gór, spod gór? Z zapadłych wsi? Byłeś kiedyś w domu, gdzie nie prowadzi droga asfaltowa, a POLNA?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ledwo u nas asfaltowkami mozna gdziekolwiek dojechac, a ty chcesz gdzies dojechac polną drogą. Chyba do zaświatów

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wodnik_szuwarek
    Byłeś kiedyś w domu, gdzie nie prowadzi droga asfaltowa, a POLNA?
    oj byłem byłem i to nie raz, nie dwa a wiele razy, dla mnie to nic nadzwyczajnego normalna sprawa, nie chodzi tu bynajmniej o drogę do mojego domu. też jestem z małopolskiej wioski, małej, względnie spokojnej :twisted: i z asfaltowymi drogami :wink:

Cytat Napisał wojpap
    wodnik_szuwarek napisał/a:
    Byłeś kiedyś w domu, gdzie nie prowadzi droga asfaltowa, a POLNA?

oj byłem byłem i to nie raz, nie dwa a wiele razy, dla mnie to nic nadzwyczajnego normalna sprawa, nie chodzi tu bynajmniej o drogę do mojego domu. też jestem z małopolskiej wioski, małej, względnie spokojnej Twisted Evil i z asfaltowymi drogami Wink

To czemu się jej wstydzisz?

Ja mieszkam w powiecie oświecimskim www.przeciszow.iap.pl

Niestey nasze władze twórców ludowych, rzemiosła, przedsiębiorców w owym portalu wcale nie wspierają. Moje forum to myślę naprawi w tym roku. :lol: Trza wyłonacyć na wiyechrz ignorancję UG na wsiach w każdej dziedzinie. O sztuce to nawet nie mówię. Zero wrażliwości nawet na piękno śpiewu podpitych bab z KGW :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał wodnik_szuwarek
    To czemu się jej wstydzisz?
    czy ja tak napisałem??? ja się jej nie wstydzę, wręcz przeciwnie jestem z tego dumny.
    a może chodzi ci o to, że w profilu mam wpisane że jestem z południa a nie z Laskowej (to nazwa mojej miejscowości). tak mi się podobało i tak wpisałem, miałem taką ochotę i już.
    ale jeżeli ma ci to poprawić nastrój to proszę bardzo, już zmieniam

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja nie wpiszę nazwy swojej miejscowośxi z jednego względu bo nikt jej nie zna więc po co ale mogę wam zdradzić że mieszkam 1 km od granicy z Białorusią, no i praacuje w tutejszym UG

Mam w forum admina strony UG Tomice pod Wadowicami. Świetny facet. Skoro z wójtami trudno się dogadać, to można choć z młodszymi duzo adminami, czy informatykami. Facet ma pomysły, zamieścił baner mojego forum na UG. Ciekawe czy wojtowi się to spodoba...

Laskowa, jest koło Zatora... jako sołectwo

Za parę miesięcy będa kojarzył każdą dziurę w Małopolsce.

Białoruś...
    OPowiedz coś o regionie, sztuce. Gwara mi się podoba miejscowych. Byłem kiedyś tam. Jechaliśmy rowerami do Puszczy Białowieskiej, dość dziwną trasą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy kręci Was sztuka ludowa, folklor, rękodzieło?
    tak, tak, tak.... a macie stringi takie koronkowe?? :shock:

:lol:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)