Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Debian - pytania, pytania...

Chciałbym się przesiąść z mandrivy na debiana jutro zaczynam ściągać i mam kilka pytań bo widziałem że ktoś na tym forum używa. Pytania są błache, a mianowicie chodzi mi o:
    1. czy ntfs jest domyślnie montowany
    2. czy z konfiguracją mplayera są problemy (w ubuntu miałem z tym wielki problem)
    3. uruchomienie neostrady (standardowe poprzez eagelconfig czy może kompilacja jądra)
    4. może sa jeszcze jakieś problemy o których nie pisałem (na wszystkie mam nadzieje znaleźć sposób ale to może utopia )

Aha może ktoś mi polecić dobre forum debiana (oczywiście polskie) gdyż byłem na kilku i nie wiem co wybrać?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ad.1 Nawet jeśli nie, to w przeciwieństwie do Aurox`a Debian radzi sobie z podmountowaniem partycji w formacie NTFS
    Ad. 2 Nie wiem co rozmiesz przez konfigurację programu, ale mplayer działał u mnie bez zarzutu bez jakiejkolwiek zmiany w ustawieniach
    Ad. 3 Nie mam Neo więc Ci nie powiem

Forum jak forum, ale dużo znajdziesz tutaj
    Polski Projekt Dokumentacji Debiana

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Zapomniaem jeszcze, ktre pytki trzeba cign bo jako nie widz sensu w ciganiu wszystkich bodaje 8 cdrom-w skoro pniej i tak planuje zrobi sobie apt'a. Potrzebuje tylko kde i podstawowe pakiety ebym nie musia ciga jakich paczek do instalacji neo, czyli ppoe itp.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

108mb instalacje netow - są tam podstawowe pakiety a reszte dosysasz z internetu

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie no bez przesady pulpit graficzny też chcem mieć od razu - oczywiście kde

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ściągnij 2 pierwsze płyty , a resztę potrzebnych pakietów dociągnie z sieci podczas instalacji.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Re: Debian - pytania, pytania...

Cytat Napisał benq
    (...)(w ubuntu miałem z tym wielki problem)(...)
    ... a wystarczyło wykazać troszkę chęci i umiejętności czytania - prawie wszystko co związane z konfiguracją Ubuntu można znaleźć pod dwoma adresami w sieci:
    przewodnik.ubuntu.pl
    forum.ubuntu.pl
    Dzięki tym adresom przekonałem nie tylko sam siebie ale i kilkanaście innych osób które obdarowałem tłoczonymi płytkami z Breezy Badger. Wszyscy do chwili obecnej w pełni cieszymy sie możliwościami tego systemu głównie pod kątem multimediów, internetu...
    Ja nawet ostatnio eksperymentowałem i zrobiłem sobie z mojego Kubuntu (zmiana Gnome na KDE) i wciąż zero problemów. Wystarczy postępować wg wskazówek fachowców pod w/w adresami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

neostrade, jesli masz modem sagema, slicznie sie konfiguruje z eagleconfig - uzywalem tego na Mandrake i w Gentoo

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

... a wystarczyło wykazać troszkę chęci i umiejętności czytania - prawie wszystko co związane z konfiguracją Ubuntu można znaleźć pod dwoma adresami w sieci:
    przewodnik.ubuntu.pl
    forum.ubuntu.pl
    Wiem o tych adresach ale najpierw próbowałem sam coś zrobić z tego, ale mi nie wychodziło. Jak się potem dowiedziałem tzreba było jakiś moduł ładować do jądra. Oczywiście forum o ubuntu to ogromna skarbnica wiedzy nie zaprzeczam. Ale mplayera to mi się nie udało skonfigurować (wyłaczał mi się po tym jak zmieniałem jakieś ustawienia i gdy uruchamiałem na nowo ustawienia nie były zmienione tak jak chciałem i tak w kółko więc olałem to). Aha na kubuntu mialem częste zwiechy systemu. Miałem dosyć tych problemów jak nie z tym to z tamtym. Później to już nawet neo mi nie chodziło po tych moich przeróbkach Ale jak już gdzieś kiedyś pisałem nic nie dzieje się samo pewnie coś musiałem gdzieś schrzanić - przyznaje się bez bicia.

Stilgar mam nadzieję bo w mandrake to nie miałem z tym problemu, nawet w auroksie ten sposób działał więć się ucieszę jeśli i tu zadziała.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Re: Debian - pytania, pytania...

Cytat Napisał benq
    1. czy ntfs jest domyślnie montowany
    Nie, ale zamontowanie na stałe to kwestia niecałej minuty.
    Kod:
    su
    mkdir /mnt/win
    nano /etc/fstab
    Teraz w nano dodajesz na końcu linijkę:
    Kod:
    /dev/hda1       /mnt/win       ntfs    defaults        0       2
    Przy czym jeżeli windows jest na innej partycji niż pierwsza, to odpowiednio zmieniasz wpis, z hda1 na np hda2.
    Wciskacz [ctrl]+[x], potwierdzasz zmiany i gotowe. Możesz zresetować pc, a przy następnym starcie system automatycznie ją zamontuje. Ewentualnie możesz z miejsca ręcznie ją zamontować, żeby nie resetować komputera.
    Kod:
    mount -t nfts /dev/hda1 /mnt/win
    2. czy z konfiguracją mplayera są problemy (w ubuntu miałem z tym wielki problem)
    3. uruchomienie neostrady (standardowe poprzez eagelconfig czy może kompilacja jądra)
    Nie używam/nie mam.

4. może sa jeszcze jakieś problemy o których nie pisałem (na wszystkie mam nadzieje znaleźć sposób ale to może utopia :D )
    Jak znam życie, to jakieś będą. Ale to zależy od tego, co będziesz robił.

Aha może ktoś mi polecić dobre forum debiana (oczywiście polskie) gdyż byłem na kilku i nie wiem co wybrać?
    Na stronie jest sporo porad www.dug.net.pl. To samo na ich forum. Jest jednak pewna wada. Część użytkowników (w tym admin) pisze jak uczniowie podstawówki (i to klas 1-2). Jest mnóstwo błędów ortograficznych, od których aż bolą oczy. Chyba jedynym miejscem bez ort jest strona główna, ale to dlatego, że jest tam tylko jedno zdanie. Jednak wiedzy tam nie brak, więc na początek można zajrzeć. Typowy przykład tego, że czasem paskudny wygląd kryje bogate wnętrze. :S

Wystarczy ściągnąć 2 cdromy, ja mam trzy.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)