Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Rozwój małej przedsiębiorczośći / ZUS

Chciałem tylko rzecz, że niezwykle mnie irytuję, że za fakt, że poświecam się na rzecz Państwa i próbuję założyć nową, legalną firmę, zamiast robić na czarnym rynku uważa się, iż powinienem płacić ponad 200 zł miesięcznie na ZUS.

Przecież to jest chore, żeby w wieku 20 lat pracować na swoją emeryturę (lub raczej na ciepłe posadki, jakiś narwanych prezesów).

Czy Ci ludzie w mądrych kapeluszach nie są w stanie zrozumieć, że gdyby przez pierwsze pięć lat płacić 0 zł na ZUS albo 1 zł (symbolicznie) to zdolna. polska młodzież otworzyłaby małe zakłady pracy (mam wielu znajomych, którzy chętnie by to zrobili), te zaś mogłyby pracować i rozwijać się, tak że po paru latach stać by je było na płacenie jakichkolwiek świadczeń,

natomiast jak się komukolwiek przyłoży na starcie 2 stówy, to on jako nowy na rynku, bez znajomości, obycia, kontaktów, wciąż uczący się bzdurnych przepisów nie ma szans przetrwać długo, lub też najprawdopodobniej nawet nie spróbuje zacząć ?

Czy skoro moja młoda dwudziestoletnia głowa to rozumie, to czemu TAM NA GÓRZE gdzie pewnie dużo lepiej to rozumieją i wiedzą, NIC się z tym nie robi ?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Bo Twoja 20 letnia głowa służy do tego do czego służyć powinna, a u panów na górze niekoniecznie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Bo Twoja 20 letnia głowa służy do tego do czego służyć powinna, a u panów na górze niekoniecznie.
    Przypomniała mi się ta scena z Kill Bill vol.1 kiedy główna bohaterka, próbując wydostać się z pokoju szpitalnego, przytrzaskuje drzwiami, głowę pana, który stanął jej na drodze (kilkukrotnie). Sugerujesz, że w takim razie do tego zostały użyte ich głowy ? (znaczy się dublerzy ? :-) )

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Taa... poza tym te 200 zł to też w promocji - normalnie płaci się kole 8 stów chyba...
    No żyć nie umierać, normalnie :evil:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Polecam artykuł ZUSstan

Jedna trzecia kosztów działalności ZUS (1,3 mld zł) jest przeznaczana na ściganie pracodawców, którzy zalegają z płaceniem składek za pracowników. Największym dłużnikiem ZUS są zaś państwowe zakłady, takie jak służba zdrowia czy kopalnie. To oznacza, że państwowy ZUS za państwowe pieniądze ściga zarządzane przez państwo firmy. Czyli państwo ściga samo siebie, wydając na to pieniądze podatników.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

I ty placzesz???? Masz bonus te 200 ZUS inny - ja tez - placa po prawie 800 zl/ Ciesz sie chlopie, ze masz taka mozliwosc. Ale mowisz, ze masz za wczesmoe na zbieranie na emeryturke.... pogadamy kiedys jak bedziesz mial z 60 latek i powia ci .. dostanie pan tylko minimum. Lepiej pomysl racjonalnie. A jak odpukac cos sie stanie i bedziesz musial miuec rente z ZUS - to sorki ty nie placisz, ja place wiec - za moje dostaniesz. Uwazam temat za bezsensowny - w tej istocie myslenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Tumi
    I ty placzesz????
    Dział nazywa się Gniew a nie Płacz.

Masz bonus te 200 ZUS inny - ja tez - placa po prawie 800 zl/ Ciesz sie chlopie, ze masz taka mozliwosc.
    Rozbawiło mnie takie myślenie. Ciesz się, że kradną ci 200 bo innym kradną 800. Tak jakbym miał się cieszyć, że jak mnie okradają na ulicy to tylko z zegarka a nie komórki. Miło, że 200 zamiast 800 bo wtedy nawet bym nie myślał o tym, ale czemu nie 10 zamiast 200 ? Przecież w perspektywie czasu to by się społeczeństwu opłacało, nie dostrzega tego nikt?

Cytat Napisał Tumi
    Ale mowisz, ze masz za wczesnie na zbieranie na emeryturke.... pogadamy kiedys jak bedziesz mial z 60 latek i powia ci .. dostanie pan tylko minimum.
    Myślę o tym w ten sposób:

a) Za te wszystkie piniądze, co mi zabierać chcą na tą moją "niby emeryturę", to gdybym ja ich im nie płacił tylko sam odkładał na jakiś fundusz emerytalny bądź akcyjny, tudzież inwestował w rozwój własnej firmy to by mi się to zwróciło z kilkukrotnie większą nawiązką niż to co dostanę z powrotem na emeryturę.

b) Jeśli chcę założyć firmę mając lat 20 i nie mogę bo nie stać mnie na płacenie ZUSu to jej nie założe i efektem czego nic nie uzbiera mi się na koncie w ZUSie bo po prostu takiego konta mieć w związku z tym nie będe. Gdyby zaś pozwolono mi przez 5 lat nie płacić, to założyłbym ją od razu, być może udałoby mi się ją przez 5 lat rozwinąć, a potem miałbym z czego ten ZUS opłacać, czyli wygląda to na prawdopodobnie lepszą sytuację, niż ta, że firmy nie zakładam z powodu zbyt dużych obciążeń finansowych

c) Mam własną wolę i nie uważam, żeby zmuszenie mnie na siłe do płacenia czegokolwiek było z nią zgodne. "Każda władza jest gwałtem zadawanym ludzkości" i tak to właśnie odczuwam. Mimo iż chciałbym stworzyć coś społecznie pożyteczenego w gruncie rzeczy nie pozwala mi się nakładając nadmierne obciążenia. W USA ludzie w liceum zakładają firmy i uczą się działać na rynku od już dość wcześnie a tutaj co ? Jajco.

Nie rozumiem dlaczego próbuje się uszczęśliwić mnie na siłę, skoro ja będę zarabiał te pieniądze (albo nie będę) dla własnych celów, to nikt nie ma prawa mi ich odbierać.

Być może są ludzie, którzy pragną by państwo i wszelkie jego instytucje myślały za nich (ustalając plan zajęć w szkołach, sposób obliczania emerytury, wybierając szpital, gdzie się mamy leczyć), lecz ja do takich ludzi nie należe i o swoich życiu pragnę decydować samodzielnie.

Cytat Napisał Tumi
    Lepiej pomysl racjonalnie.
    Skąd przypuszczenie, że racjonalnie nie myślę ?

Cytat Napisał Tumi
    A jak odpukac cos sie stanie i bedziesz musial miuec rente z ZUS - to sorki ty nie placisz, ja place wiec - za moje dostaniesz.
    Na takie właśnie sytuacje wymyślono ubezpieczenia. Jeśli myślę rozsądnie to takie wykupię, jeśli nie myślę, to nie wykupię i przy braku szczęścia moja głupota daleko mnie nie poniesie. Każdy człowiek powinien podejmować decyzje i ponosić samodzielnie ich skutki, to właśnie uczy myślenia !

Cytat Napisał Tumi
    Uwazam temat za bezsensowny - w tej istocie myslenia.
    Masz prawo uważać co chcesz i nawet możesz to publicznie powiedzieć, ale narazie nie udało Ci się mnie przekonać do zmiany w stanowiska w tej sprawie. Wciąż uważam, że raczej smuci mnie fakt, że 200 zł niż cieszy, jakoś wciąż wywołuje on moje oburzenie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał PaneQ Zobacz post
    Chciałem tylko rzecz, że niezwykle mnie irytuję, że za fakt, że poświecam się na rzecz Państwa i próbuję założyć nową, legalną firmę, zamiast robić na czarnym rynku uważa się, iż powinienem płacić ponad 200 zł miesięcznie na ZUS.

Przecież to jest chore, żeby w wieku 20 lat pracować na swoją emeryturę (lub raczej na ciepłe posadki, jakiś narwanych prezesów).

Czy Ci ludzie w mądrych kapeluszach nie są w stanie zrozumieć, że gdyby przez pierwsze pięć lat płacić 0 zł na ZUS albo 1 zł (symbolicznie) to zdolna. polska młodzież otworzyłaby małe zakłady pracy (mam wielu znajomych, którzy chętnie by to zrobili), te zaś mogłyby pracować i rozwijać się, tak że po paru latach stać by je było na płacenie jakichkolwiek świadczeń,

natomiast jak się komukolwiek przyłoży na starcie 2 stówy, to on jako nowy na rynku, bez znajomości, obycia, kontaktów, wciąż uczący się bzdurnych przepisów nie ma szans przetrwać długo, lub też najprawdopodobniej nawet nie spróbuje zacząć ?

Czy skoro moja młoda dwudziestoletnia głowa to rozumie, to czemu TAM NA GÓRZE gdzie pewnie dużo lepiej to rozumieją i wiedzą, NIC się z tym nie robi ?
    No to się ciesz, bo normalnie płaci się tyle:
    http://zus.pox.pl/

Siła Reputacji
    0

A nie wkurza Cie, ze placisz kilkaset zlotych miesiecznie dlatego, ze kiedys cala Polska przejadla i przepila emerytury z ZUS. W PRLu wszyscy byli darmozjadami i rozkradli Państwo. A teraz tylko przedsiębiorcy za to placa. Moim zdaniem powinno sie odciazyc przedsiebiorcow z obowiazku skladki na terazniejsze emerytury a obciazyc tym wszystkich po rowno np podatkiem dochodowym wiekszym o odpowiednia wielkosc.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)