Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Linux - rośnie w siłę?

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad coraz wiekszą liczbą użytkowników naszego forum którzy używają linuxa. Wystarczy spojrzeć że jest ich(nas) coraz więcej. Zastanawiam się co jest tego przyczyną. Być może, że coraz więcej jest łatwych dystrybucji, a może to tylko taka moda - bo wszyscy się przesiadają to i ja? Bądź może jest to chęć wyróżnienia się w sieci? Albo po prostu zwykła chęć bycia wyższym (czytaj: lepszym) od innych - bo ja mam linux a ty tą winde blee. Jak sądzicie?

Ps. Ja przeszłem z powodu chęci zaistnienia w sieci, no i mi się spodobało i tak chyba zostanę. Czasem potrzebuję tylko windy aby pograć w nowe gierki (chociaż rzadko to się zdarza ale przede wszystkim - z powodu mego sprzętu - skanera i drukarki, które za chiny nie chodzą w linuxie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja aktualnie z racji problemów dyskowych nie posiadam Linux. Ostatnio dostałem od Konrada (konkordpl) 2 płytki z dystrybucjami Ubuntu Linux (5.04 i 5.10) i już je rozdałem. Jakoś to nie system dla mnie. ;-) Na laptopie obecnie śmiga Fedora Core 4 (Konrad nawet nie komentuj 8) ). Ciągle dużo wygodniejszym systemem jest dla mnie Windows - szczególnie, że od lat nie tylko gram ale również pracuję na tym systemie i pochłonąłem multum podręczników o optymalizacji, naprawie i konserwacji tego systemu. Linux ciągle jest dla mnie niezgłębioną tajemnicą, bo podstawy liznąłem, ale jesli chodzi o zaawansowane konfigurowanie wszystkiego, to bez tutoriali z sieci dalej śmigałbym na zupełnie niedostosowanym do moich potrzeb desktopie ;-)

Pewnie dlatego się przesiadają, ponieważ nasze społeczeństwo zaczyna dojrzewać i coraz częściej wyszukuje darmowych systemów, a na piractwo mówi be mając kilkugigabajtową kolekcję empetrójek.
    Ja jednak wolę zapłacić i nie męczyć się z każą duperelą.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    Mogilno
    Siła Reputacji
    0

Kupując laptopika (IBM T23) dostałem wraz z nim legalny Win2000... Nie używam go jednak... Korzystam w tej chwili z Kubuntu, kiedyś Ubuntu a jeszcze dalej wstecz to SUSE... Jakoś lepiej się czuję w tym środowisku - wolę Kadu zamiast GG, wole Quantę zamiast Pajączka, wolę XMMS zamiast Winampa, OO zamiast MSO (akurat OO jest też pod Win) i jeszcze długo tak mogę wymieniać... Nie twierdzę, że Windows jest "be" ale mając Linuksa po prostu czuję się bezpieczniej choćby w temacie bankowości elektronicznej... Ale IMHO głównym czynnikiem jest chyba cena. Pomijając to, że w Polsce piractwo jest bardzo rozpowszechnione to jednak Ci, którzy nie chcą wydawać lub nie mają kasy a chcą być w dużej mierze legalni, instalują alternatywne systemy. MP3 owszem i mam na dysku ale to zrzuty płyt które leżą na półce - oryginalnych oczywiście aczkolwiek niewiele tego. Piratów zero ale chyba jestem jednym z nielicznych wyjątków. Na co dzień po prostu korzystam z shoutcastów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja się przesiadłem na linux z prostego powodu, po prostu win mi się znudził po tylu latach.
    chciałem poznać coś nowego. poznałem, spodobało mi się i zostałem przy linux.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja przesiadłem się na Linuksa z kilku powodów - przede wszystkim chciałem nauczyć się czegoś nowego (bo wszędzie tylko ten Windows i Windows). Poza tym chciałem pozbyć się pirackiego oprogramowania (chociaż tak naprawdę to tylko system miałem nielegalny... reszta softu była "czysta": OpenOffice.org, Mozilla Firefox, XnView...). No i możliwość swobodnego dopasowania wyglądu Linuksa do moich potrzeb - efekt półprzezroczystości to jest to :-). A przy okazji mam święty spokój od wirusów i zwisów systemu.

Alarmus, jakim cudem korzystasz z Internet Explorera pod Linuksem? WINE? I po co Ci to tak w ogóle :?:..

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Instalujac Linuksa mam w pelni sprawny system, a jesli czegos brakuje moge uzyc apt-get, yum'a, synaptica, swareta (zaleznie od dystrybucji). Nie trzeba sie pieprzyc, system zrobi wszystko sam, sciagnie zaleznosci, skonfiguruje i mozna odpalic zainstalowany program. Czesto bez restartu! Linux nie potrzebuje czegos takiego jak firewall czy antywirus - sam w sobie jest juz dobrze zabezpieczony, a wirusow sie na niego nie pisze (ale to sie moze zmienic...).

Linux jak dla mnie jest nawet prostszy w instalacji, niz windows, nie wiem czemu, po prostu wkladajac CD z linuksem juz czuje ze to bedzie tylko mile spedzony czas, nie to co z windowsem.

Nimitz Fedora rzdzi 8) :mrgreen:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał konkordpl
    a wirusow sie na niego nie pisze
    Oj pisze się. Nawet rootkity.

Cytat Napisał Highland
    Alarmus, jakim cudem korzystasz z Internet Explorera pod Linuksem?
    Coś mi się wydaje, że Alarmus wcale nie korzysta z linuxa tylko z odpowiedniej wtyczki do Firefoxa.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja podejrzewam, że używa FF pod Windowsem i tylko identyfikuje się jako IE 8)

Tak to jest jak się ma kilka systemów na jednym dysku i to wszystko zaczyna się mieszać jak w rządowym kotle.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)