Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dobrze wycztałem ,że to sie zaczeło po modyfikacji kompa ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wiesz po modyfikacji zauważyłem że jest coś nie tak z prędkością bo przedtem miałem inny problem bo mój komp potrafił się sam wyłączać po wymianie karty graficznej i dołożeniem ramu pojawił się następny problem właśnie z tym że zamula gry które powinny chodzić praktycznie na najwyższych wymaganiach.mam same problemy z tym sprzętem... :x

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

---------- 09:40 26.02.2006 ----------

A ja moją starą śpiewką: ZASILACZ.

---------- 09:47 ----------

Kwestie zasilania były poruszane również w niżej wymienionych wątkach:

Sprzęt czy po prostu sformatować musze?

Problem z grafiką
    Przyczyną była zbyt mała wydajność zasilacza. Karta również była oparta o chipset ze stajni ATI.

Po wymianie zasilacza - na model o większej wydajności, problemy ustąpiły a komputer zaczął stabilnie pracować. U kolegi nagminnie komputer zawieszał się kiedy próbowno cokolwiek bardziej skomplikowanego robić w corelu.

Przypuszczalnie, układ angżuje specjalistyczne swe moduły do obróbki funkcji (cieniowanie, jakieś funckcje 3d, itd.), w tym momęcie układ zaczyna pobierać więcej energii wskutek czego obniżają się wszystkie napięcia a to wpływa od razu na stabilność pracy pozostałych układów.

Tak więc zacznij od sprawdzenia zasilania. Podłącz inny - sprzawdzony zasilacz, najlepiej o większej wydajności.
    Warto przeczytać i sprawdzić ten zasilacz.

---------- 09:57 ----------

Przy okazji grzebania w komputerku możesz pokusić się o małe sprzątanko:

Z poradnika technika - kurz w komputerze

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Co do zasilaczy - odradzam kupowanie tańszych modeli, ponieważ to, że pisze na nich 350W, 400W czy więcej wcale nie oznacza, że taką mocą dysponują. Zasilacz, mimo tego, że przez wielu jest pomijany jest ważną częścią komputera i na nim również nie należy oszczędzać. Ja posiadam obudowę Chieftec`a z 450W zasilaczem i mogę powiedzieć, że jest to sprzęt godny polecenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kris85
    wiesz po modyfikacji zauważyłem że jest coś nie tak z prędkością bo przedtem miałem inny problem bo mój komp potrafił się sam wyłączać po wymianie karty graficznej i dołożeniem ramu pojawił się następny problem właśnie z tym że zamula gry które powinny chodzić praktycznie na najwyższych wymaganiach.mam same problemy z tym sprzętem... :x

Zobacz może pamięci sie gryzą..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ludzie sprawdziłem już dysk i pamięci i wszystko jest w porządku ale komp nie działa lepiej wciąż to samo

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

pytanie: muli się od staru, czy odczuwasz problem przy niektórych aplikacjach (zapewne gry)?
    w XP jest takie go jak monitor systemu (czy jakoś tak)
    po zaznaczeniu monitorowania: zajętość procesora, wątki, zajętość RAMu, zajętość SWAP... pardon... pliku wymiany i ew. wszystkiego co możesz podejrzewać powinieneś zobaczyć gdzie i na czym się muli.
    Ktoś wyżej sugerował (i bardzo słusznie) obejrzenie co podnosi ci się z systemem (osobiście dodałbym jeszce do przejrzenia usługi).
    Po podaniu odpowiedzi na pytanie i efekty monitoriowania, ew. c.d.n. ...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wiesz on muli sie własnie przy grach ale przy róznego rodzaju aplikacjach tez niewiem to wyglada tak jakby nie mogl wykonywac dwóch zadan np. muzyka i nagrywanie plyty i tnie sie jak niewiem. A moj kumpel ma duzo słabszego kompa i moze tak robic i nic sie nie tnie. Moze czas to powiedziec moj komp to zlom...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

moze czas to powiedziec moj komp to zlom...
    2,2Ghz 768Mb Ram geforce 5500 128 Mb - do grania, to może za rok będzie złomek (gry 3D) ale do aplikacji to spokojnie 5 lat bez niczego pociągnie...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kris85
    jakby nie mogl wykonywac dwóch zadan np. muzyka i nagrywanie plyty
    A to już bardzo źle, mój wiekowy Duron 600 z wolną pamięcią i na kijowej płycie głównej gra muzę (a nawet filmy!), nagrywa płyty, a ja mogę w tym czasie przeglądać sieć, edytować grafikę czy grać w Madżonga nawet tego nie czując. A w tle firewall, antyvir, komunikator, monitor sieci i parę gadżetów…
    Prorokowałbym jakiś konflikt/problem sprzętowy. Musi to ktoś obeznany z bliska obejrzeć. Niestety, jak ktoś obeznany nie jest, to nie da rady nawet dostarczyć informacji koniecznich do rozwiązania problemu (bo nie wie jakich i jak je zdobyć).

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)